سال‌های حضور در کانون: پنجم دبستان، دوم و سوم راهنمایی و از دوم دبیرستان تا چهارم دبیرستان

رتبه‌ی قبولی: 4 تجربی منطقه‌ی 2 و 6 کشور

تحصیلات و شغل پدر: کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، مهندس شرکت خصوصی فنی و مهندسی

تحصیلات و شغل مادر: کاردانی علوم آزمایشگاهی، بازنشسته

چگونه با آزمون‌های کانون آشنا شدی؟

وقتی کلاس پنجم بودم از طریق دوستانم با آزمون‌های کانون آشنا شدم و به مدت 6 سال در آزمون‌ها شرکت کردم.

از بین ابزارهایی که کانون در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، کدام یک مفیدتر بود؟

کارنامه‌هایی که در سایت کانون منتشر می‌شد خیلی کاربرد داشت. در طول دوران دانش‌آموزی‌ام از کتاب‌های کانون برای موفقیت بیش‌تر در آزمون‌ها استفاده می‌کردم.

به دانش‌آموزان متوسطه‌ی اول که می‌خواهند به موفقیت تحصیلی برسند، چه می‌گویی؟

ما باید در هر دوره از زندگی‌مان روش‌هایی را که مخصوصِ خودمان است پیدا کنیم. هر چه برای یافتن این روش‌ها بیش‌تر تلاش کنیم و این تلاش را زودتر آغاز کنیم، راحت‌تر می‌توانیم به روش‌هایی که با شرایط ما سازگارترند دست پیدا کنیم. در حال حاضر روش‌هایی که در دانشگاه برای درس‌ خواندن دارم تقریباً همان روش‌هایی است که در دوران دوران دانش‌آموزی هم به کار می‌بردم.


می‌توانی نمونه‌هایی از آن روش‌ها را بگویی؟

من از روش خلاصه‌برداری استفاده می‌کردم. الان هم درس‌هایی مثل آناتومی را خلاصه‌نویسی می‌کنم تا بتوانم مرور کنم و بهتر یاد بگیرم. باید از همان دوره‌ی متوسطه‌ی اول درس خواندن را جدی گرفت؛ اما نباید نمره و درصد را ملاک قرار داد. درس‌های ریاضی و عربی نیاز به پایه‌ی قوی دارند و باید از دوره‌ی متوسطه‌ی اول به آن‌ها اهمیت داد.


آزمون دادن در دوره‌ی راهنمایی چه فوایدی برایت داشت؟

فراشناخت، یادگیری روش‌های برنامه‌ریزی درسی و نیز پیدا کردن روش‌های مطالعه‌ی هر درس، دستاوردهایی بود که از آزمون دادن در دوران راهنمایی به دست آوردم و در دوران دبیرستان کاربرد زیادی برایم داشت.