آبی ریاضیات کنکور ریاضی پایه دهم و یازدهم

✔ 87 بسته ی مطالعاتی : هر بسته مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
✔ 66 پیمانه 20 سوالی : اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ 34 پیمانه ی 10 سوالی : تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت 10 سوالی است.

موفقیت در کنکور سراسری، با توجه به تعدد دروس و موضوعات، وابستگی زیادی به مدیریت زمان و کیفیت مطالعه دارد. شما باید بدانید برای مطالعه‌ی یک فصل (مثلاً حد و پیوستگی) کلاً چقدر باید زمان در نظر بگیرید؟ برای هریک از زیرموضوع‌های آن چقدر؟ از طرفی همواره این سؤال پیش می‌آید که آیا تسلط پیدا کردم؟ آیا متناسب با اهمیت آن در کنکور وقت گذاشتم؟ پاسخ این جمله است، کار را از انتها شروع کنید.

ویژگی‌ها و طراحی کتاب:
✔ تناسب و توازن
✔ درخت دانش
✔ سؤال‌های شناسنامه‌دار

✴ این کتاب شامل 1800 تست است. در مباحث مشترک با کتاب درسی قبلی 411 تست از کنکورهای سراسری سال‌های 80 به بعد و 469 تست از آزمون‌های کانون انتخاب شدند.
از طرفی برای پوشش کامل موضوعات، در مباحث جدید 920 تست شناسنامه‌دار از کتاب درسی طراحی شده‌اند.
همه‌ی این تست‌‌ها، دارای شناسنامه‌ی دقیق‌ از کتاب درسی‌اند.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-1206-9
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 4
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 4000


نحوه‌ی استفاده از کتاب:

1- فهرست با کارکردهای مشاوره‌ای:
برای فهرست این کتاب، علاوه بر استفاده‌ی مرسوم آن که دسترسی به صفحه‌ی موضوع مورد نظر است، کارکردهای آموزشی نیز در نظر گرفته‌ شده است. در فهرست، تعداد موضوع‌ها، زیرموضوع‌ها و سؤال‌های هر فصل مشخص شده، هم‌چنین در هر موضوع، تعداد بسته‌ها برای تشخیص اهمیت آن موضوع، در قالب پیمانه‌هایی مشخص شده است. نماد ارزیابی پیشرفت نیز روبه‌روی هر موضوع قرار داده شده است. توصیه می‌کنیم مستطیل‌ها را پس از حل سؤال‌های آن موضوع، متناسب با پیشرفت‌تان رنگ کنید.
با هر بار نگاه به این صفحه، میزان تسلط‌ خود در موضوعات یک فصل را در مقایسه با دیگر فصل‌ها به‌سرعت تشخیص خواهید داد و می‌توانید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنید.

2- درخت دانش و نحوه‌ی کار با آن:
درخت دانش مسیر مطالعاتی شما را در هر فصل، هوشمندانه هدایت می‌کند. در واقع درخت دانش نقشه‌ی راه فصل و تنظیم‌کننده‌ی زمان مطالعه است. شاخه‌ی اول هر درخت، عنوان درس‌ و شاخه‌ی دوم، زیرموضوع‌های (بسته‌های مطالعاتی که شامل پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی است‌) کتاب درسی را مشخص می‌کند.
پیشنهاد می‌کنیم به‌طور میانگین برای پاسخ‌گویی هر پیمانه‌‌ی 20 سؤالی نیم ساعت در نظر بگیرید. توصیه می‌کنیم 30 دقیقه نیز برای بررسی و رفع اشکال در نظر بگیرید.
بنابراین به‌طور میانگین برای 1800 تست این کتاب، 33 ساعت برای پاسخ‌گویی به سؤال‌ها و 33 ساعت برای بررسی و رفع اشکال در نظر بگیرید.

3- درس‌نامه‌:
در هر زیرموضوع، قبل از تست‌ها، درس‌نامه‌ای قرار داده‌ایم. درس‌نامه‌ها کاربردی‌اند و در آن‌ها سعی شده است با ارائه‌ی مثال‌های هدفمند، هسته‌ی مرکزی سؤال‌های آن زیرموضوع آموزش داده شود. مطالب مهم، فرمول‌ها و تعریف‌ها، در کادر رنگی قرار گرفته‌اند تا برای مرور کلی در یک نگاه، قابل استفاده باشند، هم‌چنین با استفاده از رنگ دوم واژهای کلیدی برجسته شده‌اند. مطالب تکمیلی و نتیجه‌ها را نیز با نمادهایی متمایز کرده‌ایم.

4- تنظیم تست‌ها (روش تیپ‌بندی- زیرموضوعی):
تست‌های این کتاب، به روش تیپ‌بندی- زیرموضوعی و منطبق با روند آموزشی کتاب درسی از ساده به دشوار، چیده شده‌اند. سؤال‌هایی در یک تیپ قرار گرفته‌اند که با یک روش حل می‌شوند یا از فرمول مشترکی برای حل آن‌ها استفاده می‌شود. در هر زیرموضوع، قبل از شروع تست‌ها، صفحه‌های کتاب درسی مربوط به آن ‌را مشخص کرده‌ایم. بهتر است ابتدا تمرین‌های کتاب درسی در آن زیرموضوع را حل کنید و سپس به حل تست‌ها بپردازید. در پایان هر فصل یک آزمون جمع‌بندی 20 سؤالی برای تشخیص میزان تسلط بر آن فصل هم قرار داده شده است
.
5- پاسخ تشریحی:
پاسخ تشریحی (راه حل اصلی) این کتاب منطبق بر دانسته‌های شما از کتاب درسی است. روش‌های حل، روش‌های فراگیر است و سعی شده است پاسخ‌ها به گونه‌ای باشند که به روند آموزش کمک کنند.

در تعدادی از پاسخ‌ها، راه حل دوم نیز آورده شده که معمولاً راه حل کوتاه‌تر مسأله است. راه حل‌های دوم، معمولاً شامل مطالبی است که تحت عنوان نکته متمایز شده‌اند. در تعداد زیادی از پاسخ‌ها، گزینه‌های غلط نیز بررسی شده‌اند. در پاسخ‌نامه، هر یک از تیپ‌ها، تحت عنوان راهبرد حل توضیح داده شده‌اند.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت