آبی علوم و فنون کنکور انسانی پایه دهم و یازدهم

✔ 29 بسته ی مطالعاتی : هر بسته مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
✔ 46 پیمانه 20 سوالی : اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ 29 پیمانه ی 10 سوالی : تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت 10 سوالی است.

کتاب علوم و فنون ادبی در رشتة علوم انسانی از ترکیب سه عنوان درسی سبک‌شناسی و تاریخ ادبیات، موسیقی شعر (قافیه و عروض) و آرایه‌های ادبی تشکیل شده است.
در کنکورهای سراسری سال‌های گذشته نیز، سؤالات ادبیات اختصاصی انسانی ذیل این سه عنوان کلی در یک مجموعة 30 سؤالی طراحی می‌شدند.
در این فرآیند بیش از نیمی از سؤالات مربوط به تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی، یک چهارم از مباحث موسیقی شعر و یک چهارم نیز از دروس آرایه‌های ادبی بودند.
✔ بر همین اساس در مجموعة حاضر از 720 سؤال، 310 تست از مباحث سبک‌شناسی و تاریخ ادبیات و 110 تست از مباحث قافیه و عروض آمده که میانگین 17 سؤال برای هر تست کنکور را نشان می‌دهد.
✔ به علاوه، 190سؤال از مباحث آرایه‌های ادبی که با توجه به دو منظوره بودن این درس و اهمیت بیش‌تر تمرین تست برای تسلط بر مفاهیم آن دارای میانگین بیش از 35 سؤال برای هر تست کنکور سراسری است.

در حال چاپ

تعداد صفحات 224
شابک : 978-600-00-1217-5
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 5
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


اصول و ویژگی‌های کتاب
الف- درخت دانش: در ابتدای هر فصل درخت دانش برای نظم بخشیدن و انسجام فکری، به عنوان یک نقشة راه، نمایه کلی از دروس و مطالب آن بخش را در یک نگاه برای مشخص کردن مسیر مطالعاتی معرفی می‌کند. فهرست عناوین، تعداد سؤالات هر درس در قالب پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی و اطلاعات اولیه مورد نیاز هر فصل در این صفحات ذکر می‌شوند.

ب- درس‌نامه‌: در آغاز هر درس، مطابق متن کتاب درسی، درس‌نامه‌هایی به صورت خلاصه و طبقه‌بندی نگارش شده‌اند. این مطالب علاوه بر جنبة آموزشی، در تکمیل فرآیند یادگیری و مرور آموخته‌ها نقش مؤثری دارند. پیشنهاد می‌شود پس از مطالعة کتاب درسی با استفاده از این درس‌نامه‌ها مطالعات خود را تکمیل نمایید.

ج- کلید واژه‌ها: در هر درس‌نامه در کادری جداگانه تعدادی از کلمات و عناوین مورد اشاره قرار گرفته‌اند که بیش از 5 بار در سؤالات تکرار شده‌اند. علاوه بر این با استفاده از رنگ دوم کلمات مهم در هر درس مشخص شده‌اند. بر این اساس مهم‌ترین مباحث هر درس که بیش‌ترین سؤالات را دارند، مشخص می‌شوند.

د- سؤالات شناسنامه‌دار: کنکورهای سراسری و آزمون‌های کانون با توجه به استاندارد بودن و جامعة آماری بالا به عنوان سنگ محک و بهترین منابع تستی مورد نظر هستند. در کتاب حاضر، نظر به تغییرات مباحث درسی علوم و فنون ادبی نسبت به گذشته تعداد 159 تست کنکور و 343 تست از آزمون‌های کانون مطرح شده است که کل سؤالات را تشکیل می‌دهد. برای پوشش کامل مطالب کتاب درسی، 218 سؤال تألیفی جدید نیز قرار داده‌ایم.

هـ- طبقه‌بندی و چیدمان سؤالات: نظر به اهمیت و معیار بودن سؤالات شناسنامه‌دار، در هر درس، به فراخور امکان، ابتدا سؤالات کنکور سراسری، سپس سؤالات آزمون‌های کانون و در انتها جهت پوشش کامل مطالب کتاب درسی سؤالات تألیفی قرار گرفته‌اند. این سؤالات برای سهولت در ارزیابی در قالب پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی طراحی شده‌اند. با این روش، محاسبة درصد تسلط در هر درس به راحتی امکان‌پذیر است.

و- آزمون‌های جامع: علاوه بر سؤالات تفکیکی در هر درس و مبحث در پایان کتاب سه آزمون جامع، یک آزمون از کتاب‌های دهم و یازدهم و دو آزمون به تفکیک کتاب‌های دهم و یازدهم به عنوان شبیه‌ساز مدل کنکورهای سراسری و آزمایش دقیق آموخته‌ها در نظر گرفته شده است.

ز- پاسخ تشریحی: بخش انتهایی کتاب با تشریح و توضیحات کامل پاسخ سؤالات به عنوان آخرین گام در فرآیند یادگیری پیش‌بینی شده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود حتی در صورت پاسخ‌گویی صحیح به یک تست، پاسخ نوشته شده برای آن مطالعه شود.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

  • Electrro
    هستی الله ویسی - کاربر سایت

    سلام واقعا این سایت عالی است.مشاور هم هر وقت بخواهیم پاسخ را دقیق و کامل به ما می دهد. سپاس از شما

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت