آبی دین زندگی پایه ویژه علوم انسانی

✔ 75 پیمانه 20 سوالی: اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ 580 تست از آزمون های کانون
✔ 30 پیمانه 10 سوالی: تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت پیمانه های 10 سوالی
✔ ترجمه و پیام آیات: 633پیام ایه (برمینا کتاب درسی و تفسیر) و مطابقت های معنایی
✔ اندیشه و تحقیق و تدبر در قرآن و حدیث: پاسخ تمام سوال های اندیشه تحقیق ارائه شده است.

89000 تومان

شابک : 978-600-00-1323-3
سال نشر: 98
نوبت چاپ : 1
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


نگارش این کتاب به جز مراحل حروف‌نگاری و صفحه‌آرایی و .... تقریباً در مدت زمان چهار ماه و قریب به هزار ساعت کار مستمر گروهی شکل گرفت که شامل ویژگی‌هایی است که در ذیل به اختصار به آن‌ها اشاره می‌شود:
1- بخش آیات و روایات که شامل ترجمه، پیام‌های کتاب درسی، نکات آیات (اعم از نکته‌های کنکور) و مطابقت‌های معنایی که با مراجعه به تفاسیر معتبر و در قالبی بدیع و شکلی کاملاً خلاقانه ارائه شده است تا دانش‌آموزان بتوانند به تفکیک، مفاهیم را استخراج کنند. با توجه به این که عمده سؤالات کنکور سراسری مربوط به بخش آیات و ارتباط آن با متن درس و ارتباط دادن آن‌ها با مفاهیم هر سه کتاب درسی است، سعی کردیم آیات را با این رویکرد تدوین کنیم تا نیاز داوطلبان عزیز در این بخش به نحو مقتضی پاسخ داده شود.
2- در بخش دیگری که مربوط به درس‌نامه‌هاست، بر آن بودیم که مفاهیم هر درس را به شکل قدم به قدم و با حفظ محتوای اصلی کتاب درسی و با روشی کاملاً مفهومی و با استفاده از شیوه‌های تدریس در کلاس درس، با روشی کاملاً جدید پیش روی دانش‌‌پژوهان عزیز قرار دهیم. به همین منظور از روش‌های کاربردی هم‌چون، سؤالی دیدن متن، طرح سؤالات دو طرفه (رفت و برگشتی) انتخاب واژگان کلیدی (به صورت کلمات پررنگ) ارجاع مفاهیم به تیتر اصلی درس، کشف رابطه علّی و معلولی (تابع و متبوع) طبقه‌بندی مفاهیم در قالب شمارگان یا قرار دادن (الف- ب- پ) برای سهولت یادگیری، ساختن شرط و مشروط، معادل‌سازی‌های مفهومی (قرابت‌های معنایی)، ایجاد و بیان ارتباط مفاهیم با موضوعات ما‌بعد و ماقبل خود و ارتباط با هر سه کتاب دین و زندگی و ارائه مهم‌ترین نکات کنکور و برجسته ساختن سؤالات آخرین کنکور سراسری برگزار شده و .... بهره برده‌ایم.
3- از جمله ویژگی‌های برجسته این کتاب ارائه کامل تمرین‌های کتاب درسی و پاسخ‌های آن اعم از اندیشه و تحقیق، تفکر در آیات، تدبر در آیات، ارزیابی‌ها و .... با توجه به حذفیات کتاب است.
4- جهت تسهیل و تسریع در یادگیری داوطلبان عزیز، جداولی را تحت عنوان «در یک نگاه» در پایان برخی از درس‌های پرعنوان قرار داده‌ایم که به یادگیری دانش‌آموز جهت به خاطر سپردن مفاهیم کمک خواهد کرد.
5- در بخش پرسش‌های چهار گزینه‌ای که به صورت درس به درس در پیمانه‌های 20 و 10 سؤالی و طبقه‌بندی شده در پایان هریک از درس‌ها آمده است، پرسش‌های چهار گزینه‌ای کنکورهای سراسری در شش گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و منحصراً زبان و خارج از کشور به انضمام برگزیده‌ی سؤالات آزمون‌های سال‌های اخیر کانون و سؤالات طراحی شده توسط گروه مؤلفین جهت پوشش کامل کتاب درسی گنجانده شده است.

گروه مؤلفان: امین اسدیان‌پور، عباس سید شبستری، سکینه گلشنی، سید احسان هندی، علی اسدی، فاطمه گرجی

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت