آبی عربی کنکور

ويرايش جديد، درواقع تغييري اساسي در ساختار كتاب طبقه‌بندي است كه در جهت هماهنگي هرچه بيش‌تر با نحوه‌ي طرح سؤال عربي در كنكورهاي چند سال اخير است. چرا كه عملاً ديگر در سؤال‌هاي كنكور سراسري شاهد سؤال‌هاي موضوعي كه سؤال صرفاً به يك موضوع خاص محدود باشد، نيستيم.
براين اساس، تصميم گرفتم در ساختار جديد كتاب، تغييرات زير را ايجاد كنم:

1ـ قبل از هر فصل، يك مشاوره‌ي آموزشي قرار دارد كه شما را در تسلط يافتن بر مبحث مورد نظر ياري مي‌دهد.
2ـ سؤال‌هاي كنكور سراسري و آزاد با نگاه آموزشي چيده شده‌اند (نه بر اساس تقدّم و تأخّر زماني). در واقع دانش‌پژوه مي‌تواند به كمك اين سؤال‌ها، مرحله به مرحله بر موضوعات مختلف مطرح شده در هر مبحث تسلط يابد.
3ـ بخش سؤال‌هاي تكميلي، شامل سؤال‌هاي آزمون‌هاي کانون فرهنگی آموزش، تعاوني سنجش و سؤال‌هاي سراسري و آزاد و خارج از كشور است. ترتيب چيدن اين سؤال‌ها صرفاً براساس تقدّم زماني است. زيرا هدف اين بخش تمرين و پركاري پس از گذراندن مرحله‌ي آموزشي است.
4ـ اگر دقت كنيد، حجم سؤال‌هاي ارائه شده در بخش‌هاي مربوط به عربي «1»، به نسبت مباحث عربي «2» و «3» كم‌تر است. زيرا به روال سؤال‌هاي كنكور سراسري، ما اين موضوعات را به همراه ساير موارد در سؤال‌هاي تركيبي مشاهده مي‌كنيم.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0754-6
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 11
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000

شماره سوالات 1، 3، 7، 17، 40، 43، 60، 63، 78، 224، 226، 243، 274، 292، 307، 331، 338، 346، 358، 359، 363، 373، 504، 559، 722 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 3 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


ويژگي مهم اين كتاب، افزودن بخش سؤال‌هاي تركيبي است كه بعد از هر چند فصل شاهد يكي از اين بخش‌ها هستيم و در كل كتاب 4 بخش تركيبي شاملِ:
سؤال‌هاي تركيبي مباحث عربي «1»، سؤال‌هاي تركيبي مباحث عربي «2»، بخش اول، سؤال‌هاي تركيبي مباحث عربي «2»،بخش ‌دوم، سؤال‌هاي تركيبي مباحث عربي «1و2و3» مشاهده مي‌شود.
اين بخش‌ها كمك مي‌كند كه شما هرچه سريع‌تر با نحوه‌ي طرح سؤال‌هاي كنكور سراسري، هماهنگ شويد.
كل پاسخ‌هاي تشريحي كتاب با روش تحليل گزينه‌هاي نادرست و دليل انتخاب درست بازنويسي شده است.
به دليل جلوگيري از خطاهاي احتمالي موجود در كتاب، يك گروه ويراستاري قوي متشكل از همكاران مسلط در درس عربي تشكيل شد كه در طول تنظيم كتاب و خصوصاً پس از تايپ اوليه و نهايي، با دقت كتاب را كنترل کردند.
در هر فصل، بعضی سؤال‌ها با علامت  مشخص شده‌اند. تمایز سؤال‌های ستاره‌دار جهت جمع‌بندی مباحث است. اگر دانش‌آموزی بخواهد در کوتاهترین زمان به صورت مختصر و مفید مباحث مختلف را مرور کند می‌تواند پس از مرور مبحث درسی به سؤال‌های ستاره‌دار در هر فصل پاسخ دهد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  طاهره هنرمند - کاربر سایت

  یکی از مهمترین ویژگی های این کتاب این است که هر انچه که یک داوطلب کنکور تجربی یا ریاضی برای کنکور سراسری به آن نیاز دارد در آن گنجانده شده است و تمام سبک های سوال از ترجمه و قواعد تا تجزیه و ترکیب و درک مطلب در آن گنجانده شده است و نیاز یک داوطلب را به خوبی برطرف میکند .
  از لحاظ استاندارد تست ها تست های تالیفی این کتاب ک از آزمون های کانون در طی سالیان استخراج شده و طبقه بندی شده است استاندارد ترین و شبیه سازی شده ترین تست مشابه کنکور میباشد

 • Electrro
  سپيده دروديان - پشتیبان - تهران جنوب

  خلاصه درس در ابتدای هر فصل به دانش آموز کمک می‌کند تا با ذهن آماده تری به سراغ جواب دادن به سوالات برود همچنین جامعیت کتاب و در بر داشتن عربی سه سال یکی دیگر از مزیت های این کتاب به شمار می‌رود

 • Electrro
  مهسا اكبرى - پشتیبان - تهران شرق

  عربی مهم ترین برگ برنده در درس های عمومی است.برخلاف تصور همگان که عربی درس سختی است من همچین نظری ندارم.عربی قلق دارد و این قلق با زدن تست زیاد دست دانش اموز می اید.زدن تست های کنکور دانش اموز را با شیوه مطالعه اشنا میکند و در روند پیشرفت بسیار اهمیت دارد

 • Electrro
  ژیلا ساجدی فر - کاربر سایت

  نکته جالب در تالیف این کتاب دسته بندی سوالات در دو گروه سوالات کنکور و سوالات تکمیلی است که سوالات کنکور براساس نگاه آموزشی و سوالات تکمیلی بر اساس تقدم زمانی است.مشاوره آموزشی قبل از هر فصل به دانش آموزان در استفاده صحیح از مطالب هر فصل کمک شایانی می کند.

 • Electrro
  ریحانه صولت - کاربر سایت

  در درس عربی حل تست های زیاد در ترجمه بسیار کمک کننده است.برای قواعد ابتدا بهتر است در متن کتاب درسی تمرکز کرد.سپس به سراغ تست رفت.این کتاب عربی ۳ سال را پوشش میدهدوموجب تقویت پایه دانش آموزان در این درس می شود.درس نامه قوی .چیدمان سوالات از ساده به دشوار.تست های استاندارد از ویژگی های شاخص این کتاب است.

 • Electrro
  مريم مهرى - پشتیبان - تهران شرق

  قواعد مربوط به ترجمه در این کتاب کامل به دانش اموز کمک میکند تا بتواند تست های مربوط به ترجمه را بزند و با کارگاه ترجمه کتاب تطبیق دهد.

 • Electrro
  نفيسه برومند - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  درس عربی درسی مهم استُ این کتاب دارای درخت دانش است که به مطالعه بچه ها نظم می دهد.دارای درس نامه است که برای مرور و جمع بندی مفید است.دارای تست های شناسنامه دار است که می توانند اهمیت هر درس را شناسایی کنند.

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  قبل از هر فصل، يك مشاوره‌ي آموزشي قرار دارد كه شما را در تسلط يافتن بر مبحث مورد نظر ياري مي‌دهد.

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  قبل از هر فصل، يك مشاوره‌ي آموزشي قرار دارد كه شما را در تسلط يافتن بر مبحث مورد نظر ياري مي‌دهد.

 • Electrro
  ندا برخوردار - پشتیبان - تهران غرب

  سلام.کتاب
  آبی عربی بیش دانشگاهی کتاب جامع و کاملی هست دارای سوالات نکته دار مفهومی نیز میباشد و درس عربی بیش دانشگاهی درس مهم در کنکور انسانی میباشد و استفاده ازاین کتاب برای تمام کنکوری های انسانی به دلیل اهمیت ان لازم است

 • Electrro
  سيدعلى ساداتى - پشتیبان - تهران جنوب

  کتابی بسیار مفید برای دانش آموزان در اواخر سال تحصیلی که به مرور و جمع بندی می پردازند است.از دیگر ویژگی های آن سوالات تیپ بندی شده است و از نظر سبک بسیار شبیه سوالات کنکور است. دارای درخت دانش و سئوالات تیپ بندی شده است و می توان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت.

 • Electrro
  جواد خطيبى - پشتیبان

  در ابتدای این کتاب درس نامه های مربوط به قواعد و فن ترجمه ی ان درس امده است
  و بعد از ان تست های کنکور و ازاد سال های گذشته موجود است .

 • Electrro
  وحيد عبدالله زاده - پشتیبان - تهران شمال

  در ابتداي هر بخش اين كتاب شاهد خلاصه درس كم حجم و پر كاربرد مي باشيم كه دانش آموز با مطالعه ي آن مي تواند يك مرور سريع و تاثير پذيري را داشته باشد؛پس از آن شاهد تست هاي طبقه بندي شده از كنكورهاي ادوار گذشته و سوالات سنجش و تاليفي مي باشيم و در پايان پاسخنامه ي تشريحي اين كتاب؛پاسخي است كامل براي تمامي سوالات و نكات مبهم دانش آموزان

 • Electrro
  محمد جواد رمضانى - پشتیبان - تهران جنوب

  یکی از مهمترین ویژگی های این کتاب این است که هر انچه که یک داوطلب کنکور تجربی یا ریاضی برای کنکور سراسری به آن نیاز دارد در آن گنجانده شده است و تمام سبک های سوال از ترجمه و قواعد تا تجزیه و ترکیب و درک مطلب در آن گنجانده شده است و نیاز یک داوطلب را به خوبی برطرف میکند حال اگر داوطلبی در قسمتی خاص مثلا ترجمه یا درک مطلب ضعیف اشد میتواند دقیقا بر روی آن قسمت تمرکز کند نکته مهم دیگر این است تمام سوالات طبقه بندی شده است و این کتاب شامل سوالات آزمون های سراسری سال های گذشته میباشد.

 • Electrro
  فرزان سلطانى - پشتیبان - تهران جنوب

  دوستان دانش آموز فراموش نشه که عربی درسی هست که برای شما نمره تراز و رتبه خوبی رو میاره پس باید با برنامه ریزی مناسب و تست زنی بسیار خوب خودتون رو آماده کنید
  عربی درسی هست که تا تست نزنید نمیتونید پیشرفت کنید

 • Electrro
  محمد نورزهى - پشتیبان - تهران غرب

  این کتاب با پوشش کامل مبحث درسی و ارتباط دادن مباحث سال های گذشته بااینده وترکیب مباحث باهم به دانش اموزان کمک زیادی میکندوبا داشتن سوال های تیپ وپوشش سوال های ازمون های کانون وسنجش تماما حالت های تست راپوشش میدهد

 • Electrro
  پويا محمود نيا - پشتیبان - تهران شمال

  با توجه به اهمیت بررسی سوالات سال های قبل کنکور و سنجش میتوانیم بگوییم این کتاب کاملا دانش آموز را اغنا می کند و از هر منبع دیگری بی نیاز می سازد چون کاملا تمام سوالات کنکور و سنجش سال های قبل را پوشش میدهد و با درسنامه خلاصه های بی نظیر به دانش آموز کمک میکند و یکی در از ویژگی های راهبردی کتاب دی وی دی بینظیر آن است،امیدواریم که تمام دانش آموزان استفاده کافی و وافی را از این کتاب ببرند.

 • Electrro
  محمد حسين جمشيدى - کاربر سایت

  يکى از اصلى ترين ويژگى هاى کتاب جامع بودن ان و نمودار درختى است که مى توانيد به عموان خلاصه قبل از تست زدن به ذهن خود نظم دهيد و مطالب را دسته بندى شده ياد بگيريد.
  اين کتاب مخصوص دانش اموزان سال چهارم است و بايد در تابستان کنکور از سال اول عربى را از قواءد شروع نمايند.

 • Electrro
  اميرحسين دادخواه - پشتیبان - تهران غرب

  این کتاب علاوه بر درسنامه بسیار قوی دارای یک ویژگی مهم و منحصر به فرد است و آن ویژگی این است که تست های مطرح شده در این کتاب جدا از آنکه دارای شناسنامه است واهمیت در طرح سوالات با تست های کنکوری است .دارای تقسیم بندی تیپ سوالات و مطرح شدن سوالات از آسان به سخت است.

 • Electrro
  سپیده اکبرپور - کاربر سایت

  درس عربی یکی از درس ها ی عمومی کنکور است و نیاز به این که درصد مقبولی از این درس داشته باشیم بسیار حساس است کتاب ابی کمک میکند تا بتوانید با توجه به ویژگی های ان که تالیف جمعی داشتن درس نامه و تست است به بهترین نحو درس را متوجه شوید

 • Electrro
  امين ارژنگى - پشتیبان - تهران شمال

  از لحاظ استاندارد تست ها تست های تالیفی این کتاب ک از آزمون های کانون در طی سالیان استخراج شده و طبقه بندی شده است استاندارد ترین و شبیه سازی شده ترین تست مشابه کنکور میباشد و وجود این تست ها در کنار تست های سراسری داخل و خارج توانسته این کتاب را ب یکی از امن ترین و کامل ترین منابع کنکوری تبدیل کند

 • Electrro
  رويا شكرى - پشتیبان - تهران غرب

  این کتاب سوالات ترکیبی را کاملا و دقیق مشخص نموده و با توجه به کوتاهترین زمان بهترین کتابی است به شما داوطلبان عزیز کنکوری توصیه می کنم

 • Electrro
  پريناز عباسپور - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  با توجه به میانگین پاسخگویی درس عربی در کنکور استفاده از این کتاب بسیار مفید است . بخصوص که این کتاب شامل قواعد و مباحث عربی سال اول دبیرستان هم هست و من هرگاه به دانش آموزان سوم تجربی و ریاضی ام برای تسلط در درس عربی این کتاب را پیشنهاد کردم همگی از عربی سال اول دبیرستان شروع به تمرین کرده اند !

 • Electrro
  وجیهه نجفی - کاربر سایت

  وجود درخت دانش در ابتدای هر مبحث باعث منظم شدن ذهن دانش آموز شده و یک یادگیری کلی از مباحث بدست می آورد. درسنامه هم به صورت خلاصه مباحث مورد نیاز دانش آموز را مورد بررسی قرار می دهد.از ویژگی های بسیار مهم کتاب وجود سوالات کنکورهای گذشته و سوالات کانون و سنجش می باشد که به صورت مبحثی جمع آوری شده اند. این تست ها که دارای پاسخ تشریحی می باشند تمام نکات تکمیلی را نیز در خود دارند و دانش اموز را از هر منبع دیگری بی نیاز میکنند.

 • Electrro
  مريم نجفى - پشتیبان - آمل

  درسنامه این کتاب بر اساس مباحث عربی اول دوم و سوم دبیرستان هست سپس تست های مناسب با هر مبحث آورده شده است که به نوعی همه نوع تست از اسان گرفته تا سخت در آن آمده است. مباحث تکمیلی من جمله ترجمه و نکات آن ُ درک مطلب تجزیه و ترکیب و....نیز در این کتاب با ذکر تست های مناسب برای این مباحث گنجانده شده است. در طول سال بنظرم بهترین کتابی که مثل دفتر برنامه ریزی همیشه همراه و راهنمای ماست همین کتاب های آبی و همین آبی عربی می باشد.

 • Electrro
  محسن پرنیان خوی - کاربر سایت

  این کتاب ضمن همگام سازی با کنکور مبنی بر ترکیبی بودن سوالات،دارای پاسخ نامه ای است که بصورت حذف تک تک گزینه ها و ذکر علت آن میباشد،که این شیوه پاسخ گویی موجب یک بازنگری آموزشی نسبت به سایر مباحث شده و میتواند دانش آموز را پیرامون سر فصل هایی که ممکن است آن ها را به خوبی یاد نگرفته باشد،به چالش بکشد.

 • Electrro
  رضا افشارى - پشتیبان - همدان

  أموزش پیش از هر درس و ترتیب سوالات به تفکیک مباحث اهمیت سوالات کنکور این کتاب را بالا میبرد.

 • Electrro
  روژین سلطانی - کاربر سایت

  این درس برای رشته ریاضی سخت و اکثر داوطلبان با این درس مشکل دارند این کتاب جامع و کامل است

 • Electrro
  ساناز نوروزى - پشتیبان - رشت دختران

  اهمیت درس عربی بسیار ضروری می باشد چون با جمع بندی کامل هر سه سال تمام نکات به طور کامل در این کتاب آمده است و قرار دادن سوالات کنکور سراسری بر اهمییت بیشتر این کتاب می افزاید.

 • Electrro
  زهره محمودى - پشتیبان - اراک دختران

  اهمیت درس عربی ضرورت استفاده از این کتاب را چندین برابر می کند. در این کتاب تمام نکات کلیدی و مهم همراه با تست های اصلی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است و جهت تسلط برای کنکور منبع اصلی می باشد.

 • Electrro
  سپيده حسينى - پشتیبان - تهران جنوب

  در هر فصل، بعضی سؤال‌ها با علامت  مشخص شده‌اند. تمایز سؤال‌های ستاره‌دار جهت جمع‌بندی مباحث است. اگر دانش‌آموزی بخواهد در کوتاهترین زمان به صورت مختصر و مفید مباحث مختلف را مرور کند می‌تواند پس از مرور مبحث درسی به سؤال‌های ستاره‌دار در هر فصل پاسخ دهد.

 • Electrro
  وحيد عبدالله زاده - پشتیبان - تهران شمال

  در اين كتاب هر انچه كه براي دانش آموز نياز است موجود مي باشد و تمامي اين ويژگي با ترتيبي منظم و هدفدار در امتداد هم آمده است تا دانش آموز را گمراه نكند؛ ترتيب درس بر اساس نظام يادگيري درس عربي، خلاصه ي درس كليدي و مناسب براي يادگيري با هر سطحي، سوالات كنكور هاي ادوار گذشته به همراه سوالات آزمون هاي كانون و سوالات تاليفي بر اساس خرد جمعي و پاسخنامه ي تشريحي و مناسب جهت رفع اشكال و بازيابي اطلاعات و در پايان نقطه ي عطف اين كتاب دي وي دي موجود در كتاب مي باشد با كلي سوالات ازمون و ويژگي هاي آموزشي

 • Electrro
  سجاد بكائيان - پشتیبان - نيشابور

  در كتاب هاي آبي تست هاي كنكور سال هاي گذشته ي آزمون سراسري به ترتيب فصول طبقه بندي شده اند. با تمرين اين تست ها، داوطلب از ميزان و سطح آموخته هاي خود آگاهي مي يابد و بر موضوع درسي به تدريج تسلط مي يابد.

 • Electrro
  مائده قاسم پيوندى - پشتیبان - اصفهان دختران

  وجود مشاوره اموزشي قبل از شروع هر فصل و ترتيب دادن چيدمان سوالات براساس اهميت و بودجه بندي در کنکور از ويژگيهاي مثبت اين کتاب ميباشد

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت