30 سال کنکور فیزیک پایه

براي موفقيت در كنكور علاوه بر تسلط تشريحي بر مباحث، تمرين تستي نيز يك امر ضروری است و سؤال‌های کنکور اصلي‌ترين منبع تمرين تست به حساب می‌آیند، زیرا همواره حدود 85% سؤال‌هاي كنكور مشابه هستند و اين موضوع توسط آقاي كاظم قلم‌چي به درستي تشخيص داده شده است و براي اولين بار در سال74 كتاب‌هاي طبقه‌بندي شده‌ي آبي كانون با اين ايده منتشر شد. کتاب‌های آبی کانون علاوه بر داشتن یک طراحی آموزشی برای دانش‌آموزان، به عنوان یک بانک کامل تست مورد اتکا و استفاده‌ی دبیران و دانش‌آموزان است. ساختار و محتوای این کتاب هر سال به روز و کامل‌تر می‌شود.

کنکور سراسری داخل و خارج کشور: سؤال‌های این کتاب از 3 منبع استاندارد زیر تهیه شده‌اند.

1) کنکور سراسری داخل و خارج کشور: در این کتاب سؤالات کنکور سراسری داخل و خارج کشور سال‌های اخیر به صورت طبقه‌بندی شده در هر مبحث آمده‌اند.
2) تمرین‌های کتاب درسی: با توجه به این‌که کتاب درسی تنها منبع طرح سؤال برای کنکور است، در این کتاب تقریباً تمام تمرین‌‌ها، مثال‌ها، فعالیت‌ها، تصاویر، جداول و آزمایش‌های کتاب درسی به دو صورت زیر پوشش داده شده‌اند:
الف) تمرین‌های کتاب درسی که قبلاً در کنکور مطرح شده بود. مرجع دقیق کتاب درسی در کنار این سؤال‌ها ذکر شده است.
ب) تمرین‌هایی که تا کنون در کنکور نیامده است. این تمرین‌ها نیز به صورت تست طراحی شده‌اند و با ذکر مرجع در این کتاب آمده است.
3) آزمون‌های کانون: در هر مبحث، سؤالات آزمون‌های کانون آمده است. این سؤالات پس از برگزاری و براساس نتایج آماری هزاران شرکت‌کننده در آزمون، گزینش طبقه‌بندی و چیده شده‌اند. سؤال‌های کانون با دو منطق اصلی انتخاب شده‌اند. اول مباحثی که سابقه‌ی کنکوری نداشته‌اند و دوم مباحثی که در کنکور سابقه‌ی کم‌تری داشته‌اند. از طرف دیگر پوشش تیپ‌ها و سطح دشواری متفاوت سؤالات نیز مدنظر قرار گرفته‌اند.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0458-3
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 77
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000

شماره سوالات 44، 97، 196، 441، 725، 737، 749، 757، 766، 779، 783، 793، 843، 858، 1199، 1215، 1218، 1224، 1230، 1329، 1361، 1385، 1436، 1443 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 5 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


-ویژگی‌های ساختاری کتاب

تناسب و توازن : تعداد سؤال‌های هر مبحث در این کتاب،‌متناسب با بودجه‌بندی کنکور و نیاز آموزشی آن تنظیم شده است. این امر باعث تمرین متوازن و افزایش بازده‌ی مطالعاتی شما خواهد شد.
درخت دانش: در ابتدای هر مبحث، درخت دانش با هدف ارائه‌ی یک طرح درس و برنامه‌ی منظم مطالعاتی تهیه شده است. علاوه بر آن، درخت دانش به کمک نمادهای ارائه شده به مثابه یک ابزار مؤثر، امکان ارزیابی میزان تسلط و پیشرفت شما را فراهم ساخته است.
درسنامه: در اين كتاب برای هر موضوع آموزشي كامل و كاربردي اما خلاصه و موجز ارائه شده است و در موارد لازم، مثال نیز حل شده است. شما مي‌توانيد قبل از شروع به تست زدن در هر موضوع، ابتدا اين بخش را بخوانيد و يا در صورت مواجه شدن با اشكال، به اين متن مراجعه كنيد.
تفکیک سؤالات در دو بسته‌ی «سراسری» و «آزمون‌های کانون و سایر منابع»
در هر موضوع، ابتدا بسته‌ی سؤال‌های کنکور سراسری به صورت تیپ‌بندی شده آمده است که در هر تیپ، چیدمان سؤال‌ها با ترتیب آموزشی و از ساده به دشوار صورت گرفته است. بلافاصله پس از بسته‌ی سؤال‌های سراسری، بسته‌ی سؤال‌های آزمون‌های کانون و سایر منابع آمده است. این دو بسته‌ی مستقل در عین کامل بودن،‌این امکان را به شما می‌دهد که تمام سؤالات کنکور را یک‌جا در دسترس داشته باشید و پس از پاسخ به آن‌ها، سؤالات پوششی را پاسخ دهید و یا در دوران جمع‌بندی و آزمون‌های جامع به مرور سریع بپردازید.
تست‌های ستاره‌دار و استفاده‌ی آموزشی از رنگ: در اين كتاب، تست‌هاي شاخص هر تيپ ستاره‌دار شده‌اند اين سؤال‌ها طوري تعيين شد‌ه‌اند كه تقريباً تمامي گونه‌هاي ممكن تست‌هاي هر موضوع را پوشش مي‌دهند. به اين ترتيب شما مي‌توانيد در صورت كمبود وقت، ابتدا به تست‌هاي ستاره‌دار پاسخ دهيد، سپس در دفعات بعدی به بقيه‌ي تست‌ها بپردازيد و یا جهت جمع‌بندی به آن‌ها بپردازید شايد بارها به سؤالي برخورده‌ايد كه براي حل آن نمي‌دانيد «از كجا» باید شروع كنيد و يا نمي‌دانيد به دنبال «چه چيزي» باید بگرديد، در اين كتاب اغلب واژه‌هاي كليدي در تست‌هاي ستاره‌دار رنگی شده‌اند این امر در تعيين مسير و شروع حل تست به شما كمك می‌كند علاوه بر آن مهارت شما را در درست خواندن صورت سؤال و يافتن واژه‌هاي كليدي هر تست افزايش می‌دهد.
پاسخ تشريحي و راهبرد حل: پاسخ تشريحي تست‌ها به طور جامع و كامل آمده است. توصيه مي‌كنيم حتي اگر تست‌ را درست‌ حل كرديد پاسخ كتاب را نيز بخوانيد، در ضمن واژه‌هایی که برای پاسخ هر تست به عنوان راهنما مؤثرند، رنگی شده‌اند، و هر جا نیاز بود، برای هر تیپ از تست‌ها راهبرد حل آمده است که شما را با روش عمومی حل تست‌های آن تیپ آشنا می‌سازد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  سحر نورى فرد شجاع خانلو - پشتیبان - تهران غرب

  با توجه به مفهومی بودن درس فیزیک ، برای آمادگی در کنکور سراسری حل نمونه سوالات کنکورهای گذشته بسیار مناسب و کارآمد است . کتاب پیش رو سوالات کنکورهای گذشته و همچنین آزمون های کانون سال های گذشته را شامل میشود که کتابی مفید هم برای تمرین و تست زنی و دوران جمع بندی می باشد و از هدر رفتن وقت برای یادگیری تست های بیش از حد سخت و خارج از تیپ سوالات کنکورهای گذشته جلوگیری می کند .

 • Electrro
  کتایون وجدانی - کاربر سایت

  کتاب ۳۰سال کنکور فیزیک پایه برای دانش اموزان کنکوری منبع بسیار مناسبی است .چون در این کتاب شیوه ی تیپ بندی سوالات به گونه ایست که به نظم ذهنی دانش اموز در این درس بسیار کمک میکند و همچنین بر خلاف تصور دانش اموزان وجود تستهایی که برای کنکور های سال های قدیمی تر هستند با توجه به دیده شدن برخی از این سوالات عینا در کنکور های اخیر نتنها عیب این کتاب نیست بلکه ویژگی منحصر به فرد این کتاب است که در کمتر کتابی دیده میشود.

 • Electrro
  سامان محمدى - پشتیبان - تهران شرق

  این کتاب بهترین منبع برای فیزیک پایه میباشد در هر درسی بهترین منبع برای کنکور سوالات کنکور سراسری قبلی است و با تلاش هییت مولفه کانون این کتاب جمع اوری شده است. وجود خلاصه درس که در ابتدای هر بخش گنجانده شده برای مرور سریع مطالب بسیار مفیداست

 • Electrro
  شهاب والايى شريف - پشتیبان - تهران شرق

  به دلیل تنوع بیش از حد سوالات فیزیک در سال های اخیر تهیه این کتاب شمارا با این تنوع آشنا میکند همچنین برای همه دانش آموزان با هر ترازی مفید است

 • Electrro
  حميد اوژند - پشتیبان - تهران جنوب

  سلام دوستان
  این کتاب جزوه کتابهایی است که با توجه به حجم بالای دروس پایه فیزیک کتابی که تمام سوالات مهم وکاربدی رو به صورت تیپ بندی آورده از نظر محتوا فوق العاده متنوع است.

 • Electrro
  سارا بخشنده - پشتیبان - تهران شرق

  کتاب ۳۰سال کنکور فیزیک پایه برای دانش اموزان کنکوری منبع بسیار مناسبی است .چون در این کتاب شیوه ی تیپ بندی سوالات به گونه ایست که به نظم ذهنی دانش اموز در این درس بسیار کمک میکند و همچنین بر خلاف تصور دانش اموزان وجود تستهایی که برای کنکور های سال های قدیمی تر هستند با توجه به دیده شدن برخی از این سوالات عینا در کنکور های اخیر نتنها عیب این کتاب نیست بلکه ویژگی منحصر به فرد این کتاب است که در کمتر کتابی دیده میشود.

 • Electrro
  آزاده احمدوند - کاربر سایت

  یکی از ویژگی های اصلی این کتاب مشخص نمودن کلید واژه ها در سوال است که از پارامترهای مهم من برای استفاده از این کتاب بود . تعداد تعیین شده سوالات در این کتاب بر اساس تعداد سوالات مطرح شده در کنکور می باشد.استفاده از این کتاب را به شما توصیه می کنم

 • Electrro
  محمدرضا توسلى - پشتیبان - تهران شرق

  بهترین منبع برای شروع تست‌ زنی تست های کنکور سراسری می باشد چونکه استاندارد ترین تست های موجود می‌باشد و حدود ۶۰ درصد سوالات کنکور هر سال مشابه سال های اخیرش می باشد و در این کتاب تمامی تست های کنکور در ۱۰ سال اخیر جمع آوری شده است با پاسخ تشریحی کامل و دقیق و یکی دیگر از نکات مثبت این کتاب ها درس نامه هایی هست که در ابتدای هر بخش گذاشته شده هست که مختصر و کامل هست و برای مرور مطالب می شود از آنان سود جست و از طرفی با توجه به اینکه یک سری سوالات در کنکور سراسری جدید هستند در این کتاب تعدادی سوال تالیفی نیز گذاشته شده است که باعث می شود که دانش آموزدن با سوالات جدید نیز آشنا گردند و به آمادگی کامل برای کنکور سراسری گردند.

 • Electrro
  سيدسروش كريمى مداحى - پشتیبان - تهران غرب

  با توجه به نوع چیدمان سوالات هر فصل که از آسان به سخت می باشد و همچنین نوع سوالات که همگی سوالات کنکور و استاندارد آزمون های کانون می باشد برای تمامی دانش آموزان با هر تراز و سطح علمی توصیه می شود

 • Electrro
  رويا شكرى - پشتیبان - تهران غرب

  بهترین کتاب فیزیک پایه. منبع کامل از سوالات و وجود سوالات تألیفی و کنکور. چیدمان سوالها طوری است که همه دانش آموزان با هر ترازی میتوانند از این کتاب استفاده کنند.

 • Electrro
  سحر آذره - پشتیبان - رشت دختران

  چون این کتاب شامل تست های سراسری سال های گذشته است وکتاب درسی را به طور کامل پوشش می‌دهد برای دانش آموزان بسیار پرکاربرد می باشد.
  در این کتاب سوال‌هایی شناسنامه‌دار و استاندارد ارائه شده است و تعداد سوال‌های هر فصل متناسب با بودجه‌بندی و اهمیت نسبی آن فصل در آزمون نهایی است.
  درس نامه ها خلاصه هستند و در ابتدای هر مجموعه تست آمده اند.
 • Electrro
  احسان مفيدى - پشتیبان - گنبد

  از لحاظ تیب بندی سوال و همچنین تنوع سوالات منحصر به فرد است و برای اکثر دانش آموزان پرکاربرد خواهد بود.این کتاب را برای همه ی دانش آموزان با هر ترازی،پیشنهاد میکنم

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت