آبی شیمی پیش دانشگاهی

در مورد کتابهای شیمی آبی:
در این کتاب، علاوه بر ارائه‌ی تمام سؤال‌های کنکورهای قبلی که مرتبط با متن جدید کتاب‌های درسی هستند، تعداد قابل توجهي سؤال‌ آزمون‌هاي كانون فرهنگي آموزش و تأليفي نیز طراحی و ارائه شده که نیاز دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور را به طور كامل برآورده مي‌سازند.
ویژگی‌های این کتاب
ارائه‌ی:
1- درخت دانش و فهرست دقیق مباحث.
2- گزيده‌ي کاملی از مفاهیم و نکات آموزشی در هر مبحث
3- تيپ‌بندي دقيق سؤال‌هاي كنكورهاي داخل و خارج از كشور كه در چارچوب كتاب‌هاي جديد هستند.
4- مجموعه‌ای کامل از سؤال‌های آزمون‌هاي كانون فرهنگي آموزش تألیفی براي پوشش كامل كتاب‌هاي درسي جديد شيمي.
5 -پاسخ‌هاي تشريحي کامل و جامع.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0776-8
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 22
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2500

شماره سوالات 76، 88، 199، 221، 233، 259، 265، 459، 460، 463، 465، 467، 470، 471، 502، 508، 509 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 25 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


ایده‌ی نو، تکامل کتاب‌های آبی: بر اساس ایده‌ی جدید آقای‌ کاظم قلم‌چی، با حفظ پتانسیل و دستاوردهای قبلی کتاب‌های آبی، موارد زیر نیز به امتیاز‌های کتاب‌های آبی افزوده شد.


1) پوشش کامل تمرین‌ها، مثال‌ها، فعالیت‌ها، .... و آزمایش‌های کتاب درسی
با توجه به این‌که کتاب درسی تنها منبع طرح سؤال برای کنکور است، در این کتاب سعی کردیم تمام تمرین‌‌ها و مثال‌ها و .... کتاب درسی را به دو صورت زیر پوشش دهیم و در این کتاب بگنجانیم:
الف) یک دسته از تمرین‌های کتاب درسی که قبلاً در کنکور مطرح شده است. ما مرجع دقیق کتاب درسی را در کنار این سؤال‌ها ذکر کرده‌ایم.
ب) دسته‌ی دیگر تمرین‌ها که تا کنون در کنکور نیامده است. ما این تمرین‌ها را به صورت تست طراحی کرده و با ذکر مرجع در این کتاب گنجانده‌ایم.


2) ایجاد تناسب بین تعداد سؤال‌های هر فصل در کتاب آبی با بودجه‌بندی کنکور سراسری
تعداد سؤال‌های هر فصل در این کتاب تقریباً متناسب با تعداد سؤال‌های آن در کنکور سراسری است.
درخت دانش و تيپ‌بندي سؤال‌ها: درخت دانش‌ با هدف ارائه‌ي يك طرح درس و برنامه‌ي منظم مطالعاتي براي دانش‌آموزان تهيه شده است. هر فصل به چند موضوع اصلي تقسيم شده و هر موضوع به نوبه‌ي خود به چند شاخه‌ي كوچك‌تر تحت عنوان «تيپ» تقسيم شده است. براي تهيه‌ي درخت و تيپ‌بندي تست‌ها، سعی شده‌ است كه موضوع و تيپ‌ها بيش‌ترين سازگاری و تناسب را با پيشروي كتا‌ب‌هاي درسي و نحوه‌ي تدريس دبيران در سراسر كشور داشته باشند.


چیدمان آموزشی تست‌ها در دو بسته‌ی «سراسری» و «آزمون‌های کانون و سایر منابع»
1) در این کتاب، در هر موضوع، ابتدا مجموعه سؤال‌های سراسری داخل و خارج کشور به صورت تیپ‌بندی شده آمده است که در هر تیپ، سؤال‌ها با ترتیب آموزشی و از ساده به دشوار چیده شده‌اند. بلافاصله پس از بسته‌ی سؤال‌های سراسری، بسته‌ی سؤال‌های آزمون‌های کانون و کتاب درسی آمده است. این سؤال‌ها نیز به ترتیب آموزشی و از ساده به دشوار چیده شده‌اند.


پاسخ تشريحي : در انتهای این کتاب پاسخ کلیدی و پاسخ تشريحي تست‌ها به طور جامع و كامل آمده است. توصيه مي‌كنيم حتي اگر تست‌ را درست‌ حل كرديد پاسخ كتاب را نيز بخوانيد.


درس‌نامه: در اين كتاب هر موضوع را به طور كاربردي آموزش داديم و در اين قسمت فقط به ارائه‌ي خلاصه نكات، بسنده نكرديم، بلكه سعي كرديم آموزشي كامل و كاربردي اما به طور خلاصه و موجز ارائه كنيم و در مواردي هم كه ضرورت دانستيم، مثال حل شده ارائه کرده‌ایم. شما مي‌توانيد قبل از شروع به تست زدن در هر موضوع، ابتدا اين بخش را بخوانيد يا در صورت مواجه شدن با اشكال، به اين متن مراجعه كنيد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  فاطمه رفیعی - کاربر سایت

  کتاب خوبیه ولی چند جا غلط داره...

 • Electrro
  فراز ابراهيمى جهتلو - پشتیبان - تهران شرق

  کتاب آبی بهترین منبع تست زنی برای داوطلبان کنکور سراسری میباشد این کتاب دارای سوالات شناسنامه دار است هم سوالات کنکور های سال های قبل و هم سوالات آزمون های سال های قبل کانون قلم چی را در بر دارد حل این سوالات و آموختن نکات آن ها میتواند در حل بسیاری از سوال ها به داوطلبان یاری برساند این کتاب همچنین درسنامه بسیار کامل و جامعی دارد که داوطلبان میتوانند از درسنامه این کتاب قبل از حل تست ها استفاده کنند و مهارت های لازم جهت حل سوالات شیمی پیش دانشگاهی را کسب کنند

 • Electrro
  فراز ابراهيمى جهتلو - پشتیبان - تهران شرق

  با توجه به سابقه تدریسم در درس شیمی فکر می کنم به دلیل وجود ضعف تقریبا همه گیر در درس شیمی گسب درصد و تراز مناسب در این درس کمک شایانی به موفقیت دانش آموزان میکند.بنا بر این استفاده از منابع مناسب اهمیت میابد.کتاب آبی با پوشش مناسب از سوالات کنکور های سنوات اخیر بهترین پیشنهاد است .با درسنامه های خلاصه اما مفید و راه حل های کامل

 • Electrro
  مسعود راد فر - پشتیبان - تهران شمال

  این کتاب یکی از بهترین کتاب های شیمی در مقطع کنکور می باشد من از این کتاب استفاده کردم و نتیجه عالی در درس شیمی گرفتم با حل سوالات این کتاب در کنکور تمامی سوالات به نظرم تکراری بود و اصلا در کنکور غافل گیر نشدم
  سوالات این کتاب استاندارد است و هر دانش اموزی سوالات این کتاب را حل کند برای کنکور اماده می شود یکی از ویژگی های عالی این کتاب خلاصه درس های کوتاه ولی جامع و کامل است.
  کتاب شیمی ابی تمامی تیب های سوالات کنکور را در بر می گیرد.

 • Electrro
  سيدعليرضا شيرافكن - پشتیبان - تهران جنوب

  با سلام
  با توجه به این موضوع که تمام داوطلبان رشته تجربی برای آن که در میدان مسابقه کنکور باقی بمانند لازم است درس شیمی و زیست را درصد بالایی بزند و به تسلط کافی در این دو درس برسند همچنین برای انکه بتوانند به این تسلط برسند لازمه آن این است که ابتدا سوالات سراسری سال های گذشته را خوب حل کنند و یاد بگیرند و سپس به سراغ سوالات تالیفی بروند این کتاب بهترین منبع برا یادگیری و حل تست های کنکور در سنوات گذشته میباشد.

 • Electrro
  مهرزاد جامى - پشتیبان - تهران شمال

  از انجایی که شیمی یکی از دروس مهم در کنکور سراسری میباشد نیازمند توجهی ویژه و درست نیز میباشد تا بتوان درصد قابل قبولی را در این درس کسب کرد
  و این مهم با تلاش کافی و داشتن منابعی خوب به واقعین میپیوندد
  یکی از منابع بسیار خوب از دید و تجربه من کتاب ابی شیمی است که می توان به جامع بودن و تعداد مناسب سوال و سطح بسیار خوب واستاندارد ان اشاره کرد
  یکی دیگر از ویژگی های کتاب ابی داشتن تعداد زیادی از سوال های کنکور که مهم ترین منبع تستی دانش اموزان در ساله چهارم است
  و در نتیجه با دارا بودن این شرایط این کتاب تبدیل به یکی از بهترین کتاب های موجود برای دانش اموزان می شود

 • Electrro
  فاطمه فامرينى - پشتیبان

  این کتاب حاوی درسنامه و تستهای کنکور سراسری می باشدسوالات شناسنامه دار هستند. درسنامه و سوالات این کتاب مکمل یکدیگر هستند وکل کتاب درسی را پوشش می دهند.باتوجه به درخت دانش که ابتدای هر فصل امده دانش اموز مسیر یادگیری خود را پیدا میکند.

 • Electrro
  آرمين كل لر - پشتیبان - تهران جنوب

  در کنکور سراسری سال جاری درس شیمی مشابه سال گذشته سخت تر شده و برای این دشواری باید آمادگی لازم رو داشته باشین
  پس تا میتونید از تست های سال های گذشته برای آمادگی بیشتر استفاده کنید

 • Electrro
  ميلاد عقيلى لطفى - پشتیبان - تهران جنوب

  اولین مرحله در تست زدن آشنایی با تست های کنکورهای سراسری سال گذشته است که بهترین منبع برای این آشنایی کتاب آبی کانون است. به خاطر دارم که در زمان کنکور سراسری خودم از این کتاب برای آشنایی با سوالات و تیپ های کنکور استفاده کردم و در زمان حاضر هم به تمامی دانش آموزانم این کتاب رو به عنوان منبع مهم مطالعاتی معرفی می کنم

 • Electrro
  زهرا زاغرى - پشتیبان - تهران غرب

  این کتاب با قطر بسیار معمول و داشتن تست های تیپ و شناسنامه دار بهترین منبع تست برای دانش آموزان کنکوری می باشد.دانش اموز کنکوری در اخرین مقطع تحصیلی نیاز به یک منبعی برای این درس دارد که اهمیت هر مبحث را با تعداد تست های مطرح شده از آن مبحث در کنکور سراسری بیان کند و این ویژگی ها در این کتاب بارز است.

 • Electrro
  هنگامه صميمى - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  چند تیپ بودن سوالات باعث میشود دانش اموز سبک های متفاوت سوالات کنکور اشنا شود - درخت دانش دانش اموزان را در درک بهتر نکات درسی یاری میکند دی وی دی اموزشی در واقع یک منبع کامل تری را درکنار کتاب ابی فراهم میکند

 • Electrro
  محمدرضا توسلى - پشتیبان - تهران شرق

  بهترین منبع برای شروع تست‌ زنی تست های کنکور سراسری می باشد چونکه استاندارد ترین تست های موجود می‌باشد و حدود ۶۰ درصد سوالات کنکور هر سال مشابه سال های اخیرش می باشد و در این کتاب تمامی تست های کنکور سال های اخیر جمع آوری شده است با پاسخ تشریحی کامل و دقیق و یکی دیگر از نکات مثبت این کتاب ها درس نامه هایی هست که در ابتدای هر بخش گذاشته شده هست که مختصر و کامل هست و برای مرور مطالب می شود از آنان سود جست و از طرفی با توجه به اینکه یک سری سوالات در کنکور سراسری جدید هستند در این کتاب تعدادی سوال تالیفی نیز گذاشته شده است که باعث می شود که دانش آموزدن با سوالات جدید نیز آشنا گردند و به آمادگی کامل برای کنکور سراسری برسند.

 • Electrro
  رامبد رضايان - پشتیبان - تهران جنوب

  یکی از خوبی های این کتاب که آن را از سایر رقبایش در بازار متمایز می کند خلاصه درس های ابتدای هر فصل است که در مقایسه با سایر کتابهای تست شیمی که مفاهیم درس را نیز مورد بررسی قرار میدهند بسیار کوتاه تر است در نتیجه می تواند برای شب قبل آزمون ها که دانش آموزان قصد جمع بندی و دوره کردن را دارند بسیار مناسب باشد.
  نکته ی بعدی که در رابطه با این کتاب و اصولا همه کتابهای آبی قلم چی مطرح است بخش درخت دانش درس است که کل درس در یک نمودار جامع خلاصه شده است و از آنجا که نمودار هم یک تصویر به حساب می آید و با توجه به اینکه بخاطر سپردن تصاویر و همچنین بازیابی آن ها با سرعت بیشتری نسبت به یک نوشته و متن صورت میگیرد، این ابزار میتواند در به یاد آوردن اطلاعات کلی درس، سر تیتر ها و مبحثی که در آزمون از آن سوال طرح شده است،کاربردی باشد.

 • Electrro
  مژده قربانى ايرائى - پشتیبان - آمل

  کتاب بالا مجموغه ای طبقه بندی شده از سوالات شیمی پیش دانشگاهی است.
  تجربه ی شخصی من از معرفی این کتاب به دانش آموزان بسیار مثبت بوده..این کتاب رو به همه ی دانش آموزانم پیشنهاد میکنم...دانش آموزانی که در حل کردن سوالات و ارتباط برقرار کردن با موضوعات دورس مختلف مشکل دارند باید با استفاده از کتابهای آبی ...خلاصه درس های بینظیر و درخت دانش ابتدای هر فصل مهارتهای خود را ارتقا دهند.پاسخنامه ی تشریحی جامع این کتاب ها (کتابهای آّبی) در فهمیدن مطالب و عملکرد بهتر دانش آموزان کاملا موثره...
  و بچه ها با آشنایی با سوالات تیپ های مختلف وسوالات سراسری و سالهای گذشته ی قلمچی به سادگی مهارت تست زنیشان را بهبود میدهند که این عملکرد در آزمون های دوره ای قلمچی و کنکور امسال بصورت واضح مشهود بود.

 • Electrro
  خاطره ذوالفقارى - پشتیبان - خرم آباد1

  همه داوطلبان حالا با کاربردی ترین مجموعه کتابهای حل تست آشنا هستن و میدونن که این کتاب شامل نمونه سوالات کنکور سالهای گذشته است که علاوه بر کنکورهای داخل کنکورهای خارج از کشور رو هم پوشش میده . اما داوطلبان کنکوری که برای اولین بار ه که دارن برای کنکور آماده میشن برای آرامش خاطر و کم کردن استرسشون از سوالات کنکور لازمه که با دید طراحان سوال کنکور و نحوه سوال دادنشون آشنا بشن که با حل تستهای کتابهای آبی به این مهم دست پیدا میکنن . علاوه بر اون در یک سری از درسهای اختصاصی از جمله شیمی که نیاز هست مسایل تشریحی حل کنن و اینقدر تسلط داشته باشن که بتونن به جواب آخر برسن بدون شک کتابهای آبی راه گشاست . دانش آموزان علاوه بر آشنایی با نحوه سوالات کنکور میتونن از درسنامه های مختصر و مفید این کتابها هم استفاده کنن که بر اساس آخرین ویرایشهای کتابهای درسی تنظیم شدن . در این میان پاسخنامه های تشریحی رو نباید نادیده گرفت مخصوصا برای درسهای تخصصی از جمله شیمی که سوالات باراه حل تشریحی کم نداره .

 • Electrro
  پرستو ایینی - کاربر سایت

  با توجه به این امر که درس شیمی یکی از مهمترین دروس برای دانش اموزان ریاضی و تجربی میباشد لذا داوطلبان باید یادبگیرند که تمامی دروس را به صورت شاخه ای و از پایه به صورت شاخه ای و سلسله وار بیاموزند.این کتاب به علت دارا بودن خلاصه درس و تست های متنوعی مرتبط با هر عنوانَ/جز منابع بسیار مهم برای یادگیری سلسله وار و داشتن یک خلاصه درس مهم بشمار میاید

 • Electrro
  مريم ادهم حقيقى پور - پشتیبان - رشت دختران

  اهمیت درس شیمی در کنکور بسیار زیاد بوده، تاثیرا مثب بسیاری بر روی رتبه دانش اموز میگذار. تسلط بر این درس و دانستن نکان تستی کافی، الزامی بوده
  این کتاب با داشتن تست های طبقه بندی شده و نکات ریز و بسیار مهم و درسنامه های ‍رمحتوا، در لیست کتاب های ارزشمند کانون قلم چی قرار مگیرد. بررسی تمام تست های ان برای دانش اموخته الزامی بوده و بار علمی فرد را بالا برده، و امادگی لام را برای شرکت در ازمون های قلم چی و در اخر در ازمون کنکورفراهم میکند
  بروز ترین نوع تست ها و بررسی دقیق سوالات در ‍اسخنامه از ویپگی های مثبت این کتاب بوده
  توصیه من ب عنوان ‍شتیابن برای دانش اموزان کنکوری ، این کتاب بوده و دانستن این نکته الزامیست و داشتن یک کتاب مفید میتواند راه رسیدن ب موفقیت را هموار تر کند
  ب امید موفقیت روز افزون!!

 • Electrro
  فاطمه عليرضايى - پشتیبان - فسا

  درسنامه ها خلاصه هستند و در ابتدای هر مجموعه تست آمده اند و تستها شامل تستهای تالیفی و کنکوری و تیپ میباشند تستهای تیپ شامل تستهایی میباشد که روش عمومی حل آنها یکسان است و تستها متناسب با بودجه بندی کنکور میباشد کتابهای آبی کتابهایی هستند که برای یادگیری بسیار جذاب میباشند بدلیل اینکه نه زیاد پیچیده و خسته کننده و قطور میباشد نه زیاد راحت و آسان بلکه بسیار مفید میباشند

 • Electrro
  اعظم نورمحمدى - پشتیبان - كرمان

  کتاب ابی 80تیپ دارد
  یکی ازویژگی این کتاب شناسنامه دار بودن تمامی سوالات داوطلب ب راحتی متوجه ضعف خود در قسمت مربوطه میشود.
  ضریب توازن 86سوال به ازای هرتست درکنکور دراین کتاب امده

 • Electrro
  فرشاد قهرمانى - پشتیبان - كرمان

  این کتاب کم حجم نزدیک به 1000تست دارد
  چیدمان سوالات اموزشی است
  80تیپ سوال (تیپ بندی یعنی روش عمومی حل انها یکسان است)
  ضریب توازن 86سوال به ازای هرتست کنکور

 • Electrro
  اصغر شفيعى - پشتیبان - اصفهان پسران

  این کتاب از نظر بار علمی بسیار بالاست و تمامی سوالات ان مفهومی کامل است
  این کتاب دارای سوالات متنوع و مختلف است و باعث میشود دانش اموز با تمام انواع سوال اشنا شود

 • Electrro
  شیوا زیادی - کاربر سایت

  این کتاب ازنظر کم حجم بودن و در عین حال کامل بودن ان بسیار مورد توجه است و همینطور ب علت شناسنامه دار بودن تمامی سوالات داوطلب ب راحتی متوجه ضعف خود در قسمت مربوطه میشود.و نیز اینکه بهترین منبع برای دانش اموزان سوالات کنکورهای سالهای اخیر است پس داوطلب با حل سوالات این کتاب کاملا با سبک سوالات کنکورهای اخیر چه داخل و چه خارج کشور اشنا میشود

 • Electrro
  سميرا كلوانى - پشتیبان - اراک دختران

  با توجه به نکات مفهومی مطرح شده و تست های مرتبط با هر نکته و توجه به تمام بخش های کتاب درسی و وجود دی وی دی ضمیمه و تعدد تستهای مطرح شده این کتاب را به دانش آموزان توصیه می کنم.

 • Electrro
  سمانه بيدختى - پشتیبان - نيشابور

  کتاب آبی با داشتن تست های شناسنامه دار کنکور های داخل و خارج کشور که تیپ بندی شده است به داوطلب کمک میکند نمونه سوالات استاندارد کنکور های گذشته را کار کند و گرایش طراحان سوال را درسال های اخیر تشخیص دهد..علاوه بر آن با داشتن سوالاتی از آزمون های کانون و منابع متفرقه که شامل تمرین های کتاب درسی نیز ميشود تمام مطالب کتاب را پوشش داده است. ضمن اینکه به هر فصلی متناسب با اهمیت آن توجه شده،تناسب تعداد سوال ها رعایت و داوطلب میتواند هر فصل را متناسب با اهمیت آن مطالعه کند.

 • Electrro
  محمدعلى سليمانى - پشتیبان - نيشابور

  داشتن تست شناسنامه دار ٬ دی وی دی همراه کتاب ٬ درسنامه و پاسخنامه تشریحی این کتاب را به بهترین منبع بازار تبدیل کرده و به سردرگمی در انتخاب منبع پایان داده است.

 • Electrro
  مريم گرجى - پشتیبان - بروجرد

  این کتاب نه فقط برای داوطلبین آزمون سراسری بلکه برای آموزگاران و اساتید محترم کلاسهای کنکور نیز بسیار مفید است .تستهای شناسنامه دار و پوششی این کتاب به چند روش میتواند توسط مدرسین در کلاسهای کنکور استفاده شوند.
  یکی اینکه درس بصورت طبقه بندی شده و خلاصه به کمک درخت دانش و درسنامه مختصر و مفید این کتاب تدریس میشود و بعد آموزگار با توجه به تیپ بندی سوالات و ضریب تناسب و توازن تستهایی را انتخاب کرده و حل تشریحی آنها را به همراه محاسبات ذهنی و سریع در کلاس آموزش میدهد.
  در روش دیگری که توسط اینجانب در کلاسهای شیمی کنکور کانون بروجرد استفاده میشود مدرس با توجه به برنامه راهبردی ، مباحث آزمون بعدی کانون را به کمک درسنامه ی کتاب تدریس میکند و سپس تستهای همان مبحث رابه عنوان تکلیف منزل دانش آموزان تعیین میکند. در جلسه بعدی کلاس که باید حتما قبل از آزمون برگزار گردد، مدرس همان تستها را در کلاس و با حضور فعال دانش آموزان حل میکند. این روش چون آموخته های دانش آموز را به چالش می کشد،ذهنش را برای یادگیری آن مطلب آماده تر میکند که همین امر منجر به افزایش بازده یادگیری ،نمره ی امتحانی و تراز کانونی دانش آموز شده و شوق یادگیری و درس خواندن را در آنها افزایش میدهد . بنابراین داشتن این کتاب را به تمام مدرسین گرامی و داوطلبین عزیز ورود به دانشگاهها اکیدا توصیه مینمایم.

 • Electrro
  فاطمه سادات منصورى ثابت فرمانى - پشتیبان - شهريار

  این کتاب با اشاره به تمامی نکات ترکیبی و مفهومی کتاب شیمی و به اندازه بودن تعداد تست های موجود در این کتاب برای تست زدن ومرور مطالب و آزمودن و سنجش میزان دانش ،دانش آموز بسیار منبع مناسبی می باشد. و در بر داشتن سوالات کنکور سراسری و آزمون های سال عای گذشته ی کانون قلم چی منبع نسبتا کاملی برای تست زدن میتواند باشد....

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت