زبان و ادبیات فارسی کنکور

کتابی که با عنوان زبان و ادبیّات فارسی کنکور فرا روی شماست، ثمره‌ی تلاش و برنامه‌ریزی کارشناسان و مؤلّفان کانون فرهنگی آموزش است که به عنوان یک مجموعه‌ی کاملِ سؤال‌ها‌ی طبقه‌بندی شده، می‌تواند توانِ علمی و قدرت استنباط و فهم ادبی دانش‌آموزان و داوطلبان عزیز را بالاتر برده و آمادگی و آگاهی لازم در پاسخ‌گویی به سؤال‌های آزمون‌هایِ زبان و ادبیّات فارسی، به ویژه سؤالات کنکور‌های سراسری را به همراه داشته باشد.
مؤلّفان کتاب با شناخت کامل از شیوه‌‌های نوین آموزشی و ویژگی‌‌های سؤالات کنکور‌های سراسری، مطالب کتاب را در چند قسمت و به شرح زیر تهیّه و تنظیم کرده‌اند که می‌تواند در ارتقای توانمندی داوطلبان عزیز کنکور، بسیار مؤثّر باشد.
1- ارائه مشاوره‌های درسی و بیان نکات مهمّ درس‌ها در ابتدای هر درس
2- طبقه‌‌بندی موضوعی سؤال‌ها بر اساس لغت، املا، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیّات، معنی و مفهوم، دستور و شعر حفظی
3- چیدمان سؤال‌ها از آسان به دشوار، به سبک و سیاق آزمون‌های استاندارد
4- پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای از کنکور‌های سراسری داخل و خارج از کشور
5- پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای کنکور‌های آزاد، کانون فرهنگی آموزش و آزمایشی سنجش
6- ارائه‌ی سؤال‌های ترکیبی کنکور در قسمت‌های پایانی ادبیّات‌های 2، 3 و زبان فارسی 3 و زبان و ادبیّات فارسی پیش‌دانشگاهی

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0417-0
سال نشر: 96
نوبت چاپ : 7
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000

شماره سوالات 23، 35، 45، 59، 67، 70، 75، 84، 88، 104، 127، 144، 168، 185، 237، 347، 448، 484 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 3 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


نسل جدید کتاب‌ آبی زبان و ادبیات فارسی
نسل جدید کتاب‌های آبی کانون فرهنگی اموزش مبتنی بر اصول کاملاً علمی و بر اساس نیازهای آموزشی دانش‌آموزان طراحی گردیده است و در این میان، درس زبان و ادبیات فارسی علاوه بر آن ویژگی‌های مشترک، مولفه‌های اختصاصی دیگری دارد که به خودویژگی‌های ذاتی این درس برمی‌گردد که در ادامه به تشریح آن خواهم پرداخت.
با یک نگاه اجمالی به نحوه‌ی چیدمان سوال‌های درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور چند سال اخیر می‌توان درمی‌یابیم که از یک ساختار تقریباً ثابتی پیروی می‌کند. درس ادبیات با 3 سوال معنی واژه شروع شده و در ادامه 2 سوال املا، 3 سوال تاریخ ادبیات، 3 سوال آرایه‌های ادبی، 5 سوال زبان فارسی و در نهایت با 9 سوال درک مطلب و مفهوم به اتمام می‌رسد. در واقع سوال‌های درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور، مبتنی بر تیپ‌های ثابت می‌باشد که عبارتند از: املا، معنی واژه، تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی، و درک مطلب و مفهوم.
کتاب آبی ادبیات و زبان فارسی با در نظر گرفتن شاخصه‌های فوق، نسل جدید کتاب آبی خود را با ویژگی‌های زیر منتشر کرد.
بخش درس‌نامه:
مطمئناً برای هر دانش‌آموزی ضروری است که در درجه اول بداند که کدام واژه‌ کاندیدای طرح سوال در زمینه املا و یا معنی واژه بوده است و یا کدام بخش از تاریخ ادبیات در کنکور مورد سوال واقع شده است و یا کدامین جمله یا بیت شعر در بخش درک مطلب پرسش شده است. در بخش درس‌نامه، با هدف پوشش نیاز فوق، تک تک سوال‌های کنکور را بررسی کرده و در غالب واژه‌های مهم املایی، معنی واژه، موضوعات محوری درس و واژه‌هایی که در درس معنی نشدهاند، به همراه درج سال کنکور روبروی هر مطلب در هر درس آمده است.
با این درس‌نامه می‌توانید کل اتفقات افتاده در کنکور را در هر درس مثل یک فیلم کوتاه مرور کنید.
بخش ژرسش‌های چهارکزینه‌ای
اولین اتفاق مهم در این بخش تفکیک سوال‌های کنکور سراسری از سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع می‌باشد.
دومین اتفاق مهم که به خودویژگی درس ادبیات برمی‌گردد این است که سوال‌ها علاوه بر تفکیک فوق، در تیپ‌های املا، معنی واژه، تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی، شعر حفظی، و درک مطلب و مفهوم هم طبقه‌بندی شده است. در واقع برای هر درس، دو آزمون کامل با تمام ویژگی‌های کنکور سراسری طراحی شده است.
در بخش سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع (آزاد و سنجش) با محوریت پوشش مطالبی که تا به حال از آن قسمت در کنکور سوالی نیامده است، انتخاب شده‌اند تا آمادگی دانش‌آموزان در تمامی بخش‌ها به محقق گردد.‌
یکی دیگر از نکات برجسته‌ی کتاب، توجه به میزان اهمیت هر بخش در کنکور سراسری است به عبارت دیگر، تعداد تست‌های بخش سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع (آزاد و سنجش) کاملاً مهندسی شده و بر اساس اهمیت، به یک نسبت معین انتحاب شده‌اند تا دانش‌آموز بخش‌های مهم‌تر را بیشتر تمرین کند.
نکته‌ی آخر در مورد تست‌های ترکیبی است. ويژگي مهم اين كتاب، بخش سؤال‌هاي تركيبي است كه بعد از هر مقطع، شاهد يكي از اين بخش‌ها هستيم. اين بخش‌ها كمك مي‌كند كه شما هرچه سريع‌تر با نحوه‌ي طرح سؤال‌هاي كنكور سراسري، هماهنگ شويد چرا كه عملاً ديگر در سؤال‌هاي كنكور سراسري شاهد سؤال‌هايی صرفاً به يك درس یا موضوع خاص محدود باشد، نيستيم
بخش پاسخ تشریحی:
در انتهای کتاب كل پاسخ‌هاي تشريحي با روش تحليل گزينه‌هاي نادرست و دليل انتخاب درست بازنويسي شده است و جزو محدود کتاب‌هایی است که سوال و پاسخ تشریحی هر دو در یک جلد و با قیمت بسیار مناسب آمده است.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  سیاوش اسکوئی - کاربر سایت

  تو کتاب جدید سوالات ۹۴ هم طبقه بندی شدن؟ یعنی من که کتاب پارسالو دارم (کنکور ۹۴ اخر کتاب بود) شماره سوالاتش با این فرق داره و شماره سوالات مهم و پیشنهادی پشتیبانا فرق داره؟

 • Electrro
  الهام قاسمی - کاربر سایت

  ویژگی های کتاب آبی ۱- دارای تست های شناسنامه دار و استاندارد است( سوالات سراسری و کانونی)۲-درخت دانش: در ابتدای هرفصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری ۳- درس نامه: خلاصه درس ها در ابتدای هر مجموعه ۴- ضریب توازن و تناسب :به ازای هر سوال کنکور ۱۰۰سوال طراحی شده است در این کتاب ۵- تست پوششی : تعداد ۱۰۰ تمرین کتاب درسی برای پوشش کامل کتاب به تست تبدیل شده اند ۶-تیپ سوالات : نوع یا تیپ مجموعه تست هایی است که روش عمومی حل آن یکسان است ۷- دی وی دی : شامل فیلم های آموزشی ۳ دقیقه ای و پرسش های چهار گزینه ای ۸-تآلیف گروهی : تالیف بر اساس خرد جمعی و کارگروهی مولفان .

 • Electrro
  الهام قاسمی - کاربر سایت

  ویژگی های کتاب ابی :
  ۱-داشتن درخت دانش :درخت دانش هر فصل مسیر مطالعاتی شما را در هر فصل هوشمندانه هدایت می کند.
  ۲- درسنامه :در این درسنامه ها سعی شده است با سبکی روان و ساده با ارائه مثال های هدفمند مطالب مهم پوشش داده شود.
  ۳- تنظیم سوالات تیپ : سوالاتی که روش حل عمومی ان برای همه یکسان است.
  ۴- پاسخنامه تشریحی : پاسخ‌هاي تشريحي با روش تحليل گزينه‌هاي نادرست و دليل انتخاب درست بازنويسي شده است و جزو محدود کتاب‌هایی است که سوال و پاسخ تشریحی هر دو در یک جلد و با قیمت بسیار مناسب آمده است.
  من کتاب آبی را به تمام دانش آموزان پیشنهاد می کنم .

 • Electrro
  الهام قاسمی - کاربر سایت

  ویژگی های کتاب آبی ۱- دارای تست های شناسنامه دار و استاندارد است( سوالات سراسری و کانونی)۲-درخت دانش: در ابتدای هرفصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری ۳- درس نامه: خلاصه درس ها در ابتدای هر مجموعه ۴- ضریب توازن و تناسب :به ازای هر سوال کنکور ۱۰۰سوال طراحی شده است در این کتاب ۵- تست پوششی : تعداد ۱۰۰ تمرین کتاب درسی برای پوشش کامل کتاب به تست تبدیل شده اند ۶-تیپ سوالات : نوع یا تیپ مجموعه تست هایی است که روش عمومی حل آن یکسان است ۷- دی وی دی : شامل فیلم های آموزشی ۳ دقیقه ای و پرسش های چهار گزینه ای ۸-تآلیف گروهی : تالیف بر اساس خرد جمعی و کارگروهی مولفان .

 • Electrro
  مرجان بيك يار - پشتیبان - تهران شمال

  یکی از بهترین منابع برای دانش اموزان کنکوری به دلیل شناسنامه دار بودن سوالات و دارا بودن سوالاتی باسطح اسان تا دشوار

 • Electrro
  مرجان بیک یار - پشتیبان - تهران شمال - کاربر سایت

  یکی از بهترین منابع برای دانش اموزان کنکوری به دلیل شناسنامه دار بودن سوالات و دارا بودن سوالاتی با سطح اسان تا دشوار

 • Electrro
  elham asadi - کاربر سایت

  بنظر من کتاب بسیار مفیدی است، کتابی ک شامل تمام مباحث کنکور می شود و بصورت جامع در اختیار دانش اموز قراد دارد

 • Electrro
  ندا مشكبار - پشتیبان - كرمان

  ویژگی های کتب آبی کانون:
  طبقه بندی کل کتابُ ُُُ- دارای تیپ بندی و شناسنامه دار بودن - دارای چاپ و ویرایش جذاب-دارای سوالاتی از بخش هایی از کتب درسی که تاکنون در کنکور ازآنها سوال داده نشده)دارای پوشش دهی مطالب - دارای درسنامه و سوالات استاندارد- دارای سی دی آموزشی - دارای نکات سوال در پاسخنامه ی کلیدی- دارای راه حل های مختلف حل یک سوال - دارای خرد جمعی و تالیف گروهی-دارای پاسخ کلیدی - نکات مهم در درسنامه با رنگی دیگر مشخص شده اند - دارای طبقه بندی مباحث - دارای پرسش های ۴گزینه ای کنکورهای سراسری داخل وخارج کشور- دارای پاسخ تشریحی وضمیمه ی کنکورهای سراسری - دارای بانک آزمون های کانون - دارای درخت دانش در ابتدای هر فصل - تفکیک سوالات کنکور از سوالات منتخب کانون - آشنایی با نحوه ی طرح سوالات کنکورسراسری .

 • Electrro
  حميدرضا اقدسى - پشتیبان - نيشابور

  کتاب‌های آبی با 4 ویژگی مهم:

  1- داشتن درخت دانش

  2- درس‌نامه و نحوه‌ی طبقه‌بندی سؤالات

  3- چیدمان آموزشی سؤال‌ها

  4- داشتن تست‌های تیپ

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت