آبی دین و زندگی کنکور

بخش آیات و روایات که شامل ترجمه، پیام‌های کتاب درسی، نکات آیات (اعم از نکته‌های کنکور) و مطابقت‌های معنایی که با مراجعه به تفاسیر معتبر و در قالبی بدیع و شکلی کاملاً خلاقانه ارائه شده است تا دانش‌آموزان بتوانند به تفکیک، مفاهیم را استخراج کنند، با توجه به این که عمده سؤالات کنکور سراسری مربوط به بخش آیات و روایات و ارتباط آن با متن درس و ارتباط دادن آن‌ها با مفاهیم هر سه کتاب درسی است، سعی کردیم آیات را با این رویکرد تدوین کنیم تا نیاز داوطلبان عزیز در این بخش به نحو مقتضی پاسخ داده شود.
در بخش دیگری که مربوط به درسنامه‌هاست بر آن بودیم که مفاهیم هر درس را به شکل قدم به قدم و با حفظ محتوای اصلی کتاب درسی و با روشی کاملاً مفهومی و حرفه‌ای و با استفاده از شیوه‌های تدریس در کلاس درس، با متدی کاملاً جدید پیش روی دانش‌‌پژوهان عزیز قرار دهیم. به همین منظور از روش‌های کاربردی هم‌چون، سؤالی دیدن متن، طرح سؤالات دو طرفه (رفت و برگشتی) انتخاب واژگان کلیدی (به صورت کلمات پررنگ) ارجاع مفاهیم به تیتر اصلی درس، کشف رابطه علی و معلولی (تابع و متبوع) طبقه‌بندی مفاهیم در قالب شمارگان یا قرار داد (الف- ب- پ) برای سهولت یادگیری، ساختن شرط و مشروط، معادل‌سازی‌های مفهومی (قرابت‌های معنایی)، ایجاد و بیان ارتباط مفاهیم با موضوعات ما بعد و ماقبل خود و ارتباط با هر سه کتاب دین و زندگی و ارائه مهم‌ترین نکات کنکور و برجسته ساختن سؤالات کنکور سراسری 93 و .... بهره برده‌ایم.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0463-7
سال نشر: 96
نوبت چاپ : 6
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000

شماره سوالات 2، 9، 10، 12، 27، 54، 1252، 1294، 1316، 1341، 1346، 1357، 1393، 1398، 1491، 1547، 1635، 1637 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 3 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


از جمله ویژگی‌های برجسته این کتاب ارائه کامل تمرین‌های کتاب درسی و پاسخ‌های آن اعم از اندیشه و تحقیق، تفکر در آیات یادآوری‌ها، تدبر در آیات، ارزیابی‌ها و .... با توجه به حذفیات کتاب است که در کم‌ترین کتاب آموزشی به این شکل به آن پرداخته شده است.
در راستای ابهام‌زدایی و رفع هر گونه اشکال علمی در جای جای کتاب چه در بخش آیات و روایات و چه درس‌نامه‌ها به نحوی مبسوط از کتاب‌های راهنمای معلم بهره برده‌ایم که در جاهایی که نیاز به ارجاع مطلب بوده در پاورقی‌ها به آن‌ها استناد نموده‌ایم.
جهت تسهیل و تسریع در یادگیری داوطلبان عزیز، جداولی را تحت عنوان یک نگاه و به شکلی مقایسه‌ای تنظیم شده است. (مثلاً مقایسه آیات برزخ و آخرت و ...)
در بخش پرسش‌های چهار گزینه‌ای که به صورت درس به درس و طبقه‌بندی شده در پایان هریک از درس‌ها آمده است پرسش‌های چهار گزینه‌ای کنکورهای سراسری 8 سال اخیر به انضمام پرسش‌ها و بهترین سؤالات کانون گنجانده شده است و در انتهای کتاب نیز مجموعه‌ی کنکور سراسری سال 1394 در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و منحصراً زبان قرار داده شده است.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  فاطمه فامرينى - پشتیبان

  این کتاب از درسنامه ی خیلی خوبی برخوردار است و با خواندن اول کتاب درسی و بعد خواندن درسنامه ی این کتاب داوطلبان میتوانند مفاهیم را به خوبی یادبگیرند.

 • Electrro
  مهران خداشناس - پشتیبان - تهران شمال

  کتابهای آبی قلمچی بسیار کتابهای مفیدی و پرکاربرد میباشند زیرا در كتاب هاى آبى، سؤال هاى كنكورهاى سال هاى گذشته آزمون سراسرى داخل و خارج كشور و منتخب سؤال هاي دانشگاه آزاد اسلامى به ترتيب فصول طبقه بندى شده اند.
  بنده به دانش آموزانم این سری کتابها را در اولویت پیشنهاد نمودم.

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  درس دین زندگی درس عمومی میباشد و چارچوب سوالات کنکورهای اخیر بسیار نزدیک بهم میباشد لذا استفاده ارین کتاب بهترین منبع برای کنکور میباشد

 • Electrro
  محمدمهدى رامخو - پشتیبان - تهران غرب

  درس دین وزندگی درسی است که برای کسب توانایی در تست زنی آن باید به یکسری نکات توجه داشت اول آنکه حجم عمده ای از تست ها در این بخش به صورت یافتن ارتباط بین آیات ابتدایی و متن درس است که این کتاب به خوبی این ارتباط ها را آشکار کرده است . دوم آن که در این کتاب پیام هر آیه به صورت کامل بیان گشته است سومین ویژگی بیان احادیث مرتبط و نکات و پیام های تکمیلی است.

 • Electrro
  مسعود زندگان - پشتیبان - تهران غرب

  از سری کتاب های مفید آبی میتوان به دین و زندگی جامع اشاره کرد زیرا تمتمی نیاز دانش آموز برای مفهومی خواندن ای درس را تامین میکند

 • Electrro
  فائزه غفاريان - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  وجود‌ درسنامه ای‌ بسیار مفید و مختصر‌ در‌ ابتدای‌‌ هر‌ درس که برای‌ دانش اموزان‌ کنکوری‌ بسیار مفید است.از طرفی به دلیل مهم بودن بحث ایات‌ در‌ کنکور وجود‌ پیام های تکمیلی در این کتاب به‌ دانش اموزان بسیار کمک میکند. داشتن سوالات استاندارد و شناسنامه دار از ویزگی های بارز این کتاب است

 • Electrro
  زهرا ماشاالهى نژاد - پشتیبان - كاشان


  ضمن ویژگیهای عالی که در مورد این کتاب گفته شد بنظر من مهمترین ویژگی و حسن آن جامع بودن و چندبخشی بودن آن است. بطوریکه کلیه کتابهای پایه دوم- سوم و چهارم را در خود بصورت یکجا و در یک کتاب دارد. از اینرو دانش اموزن با تهیه یک کتاب در واقع اقدام به خریدن سه کتاب کرده اند.

 • Electrro
  مهسا نيازمند - پشتیبان - رشت دختران

  مهمترین مرحله مطالعاتی برای نتیجه گیری در ازمون ها مرحله تسلط است. این کتاب تمام تست های کنکور سراسری را دارد. همچنین با توجه به درخت دانش می توان بخش به بخش به سوالات پاسخ داد .از مهمترین ویژگی کتاب دین و زندگی شناسنامه دار بودن تمرین های آن است. از آنجایی که سواالات کنکور بیشتر به آیات و روایات می پردازد این کتاب منبع مناسبی برای کنکور است.

 • Electrro
  ولى اله طالشيان - پشتیبان - رامسر

  این کتاب بسیار خلاصه ومفید است.چون درس نامه های ابتدای هربخش بسار کلیدی ومهم است که برای دانش آموزان پیش دانشگاهی که فرصت کمی برای کنکوردارندبسیار راهگشا خواهد بود.همچنین تستهای قلم چی که به تستهای کنکورآن اضافه شده بسیار مفید ومکمل تستهای کنکور می باشد.
  با تشکر

 • Electrro
  مریم فخرایی - کاربر سایت

  کتابهای درسی دین و زندگی ب نظر خیلی ساده هستند و با یک رو خوانی می توان مفهوم متن را متوجه شد اما بعد از خواندن کتاب اگر از خودمان آزمون بگیریم میبینیم که نمیتوان درصد خیلی بالایی زد چرا که در عین سادگی مطالب قدرت دسته بندی آنها را نداریم و همینطور مفاهیم آیات که بسیار مفید هستند نیز مشخص نیستند اما با کتاب آبی کانون که خود من به شخصه مدیون آن هستم بسیار کامل و جامع مطالب را در برگرفته و تمامی مفاهیم آیات را ذکر کرده است و نیز با زدن تست های آبی مربوط به هر مبحث آنچنان در درس دین و زندگی مهارت می یابید که اگر چندین سال دیگر هم آیات را ببینید مفهوم آنها به یادتان هست.

 • Electrro
  سيددانيال معصومى كفشگرى - پشتیبان - ساري

  درس دین زندگی درس عمومی میباشد و چارچوب سوالات کنکورهای اخیر بسیار نزدیک بهم میباشد لذا استفاده ارین کتاب بهترین منبع برای کنکور میباشد

 • Electrro
  پوريا گلشن - پشتیبان - محلات

  درس دين و زندگي و به طور كل دروس عمومي به گونه اي هستند كه دانش آموزان بايد از آن غافل نشوند و بدان توجه داشته باشند و از آنجايي كه سوالات كنكور بيشتر به مفاهيم آيات مي پردازد داشتن منبع مناسب در اين درس يكي از الزامات كار است . ويژگي مهم اين كتاب در اين است كه به آيات به صورت نكته اي و ريز به ريز پرداخته و جاي هيچ گونه شك و شبهه اي را براي دانش آموز باقي نمي گذارد و تست هاي بسياري در اين رابطه در آن طراحي گرديده كه باعث تثبيت مطالب در ذهن دانش آموز مي گردد و با استفاده از اين منبع مي توان از بابت درصد بالاي دين و زندگي در كنكور اطمينان حاصل نمود.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت