زیست شناسی پایه

هر بخش از کتاب بر اساس تمایز مباحث و اهمیت آنها در کنکور، به سه قسمت اساسی تقسیم‌بندی شده است:
1- درس‌نامه‌ی کامل و در عین‌حال، مختصر و مفید
این درس‌نامه‌ها با استفاده از تصاوير و جدول‌هاي متنوع، تمام نكاتي را که برای کنکور لازم است، در بر دارد.
2- سؤال‌هاي كنكورهاي داخل و خارج از كشور
با توجه به تغييرات مداوم كتاب‌هاي درسي زيست شناسي، تعداد زیادی از سؤال‌هاي كنكورهاي سال‌هاي قبل به‌ویژه قبل از 1382، خارج از چارچوب مطالب كتاب‌هاي درسي جديد مي‌باشند. از اين رو در اين كتاب فقط از سؤال‌هايي كه منطبق بر كتاب‌هاي جديد است استفاده شده است.
3- سؤال‌هاي مکمل
در هر قسمت، بسته به این‌که سوال‌های کنکورهای قبلی تا چه اندازه مباحث مربوطه را پوشش دهند، تعدادي سؤال‌ مكمل نیز ارائه شده که نیاز دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور را به طور كامل برآورده مي‌سازند. اين سؤال‌ها از آزمون‌هاي كانون فرهنگي آموزش و سؤال‌هاي تأليفي مرتبط با متن كتاب درسي گزينش شده‌اند.
در انتهاي كتاب پاسخ‌نامه‌ي جامع و تشريحي ضمن ارائه‌ي پاسخ صحيح هر سؤال، ساير نكات مهم مربوط به آن سؤال و برخي گزينه‌هاي نادرست را هم مورد بررسي قرار داده است.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0440-8
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 60
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


زيست شناسي به عنوان درسي كه بالاترين ضريب را در كنكور رشته ي تجربي دارد همواره از اهميت ويژه اي برخوردار است. هدف مؤلفان كانون از توليد اين كتاب، ارائه ي يك مجموعه ي جامع و پاسخ به نيازهاي آموزشي متنوع دانش آموزان است. هر بخش از كتاب براساس تمايز مباحث و اهميت آن ها در كنكور، به سه قسمت اساسي تقسيم بندي شده است:
1- درسنامه ي كامل و در عين حال، مختصر و مفيد: اين درسنامه ها با استفاده از تصاوير و جدول هاي متنوع، تمام نكاتي را كه براي كنكور لازم است، در بر دارد. توصيه مي كنيم در درس زيست شناسي، بلافاصله بعد از مطالعه درسنامه، سراغ سؤال هاي آن بخش نرويد. پاسخ گويي به سؤال ها را به روزهاي بعد موكول كنيد تاسنجش وافعي تري از آموخته هاي خود داشته باشيد. ضمن اينكه مرور اين درسنامه ها درنزديكي كنكور، موجب صرفه جويي در وقت و يادآوري كامل آموخته ها مي شود.
2- سؤال هاي كنكورهاي داخل و خارج از كشور با توجه به تغيرات مداوم كتاب هاي درسي زيست شناسي، تعداد زيادي از سؤال ها كنكورهاي سال هاي قبل به ويژه قبل از 1382، خارج از چارچوب مطالب كتاب هاي درسي جديد مي باشند. از اين رو در اين كتاب فقط از سؤال هایی كه منطبق بر كتاب هاي جديد است استفاده شده است.
3- سؤال هاي مكمل : در هر قسمت، بسته به اين كه سؤال هاي كنكورهاي قبل تا چه اندازه مباحث مربوطه را پوشش دهند، تعدادي سؤال مكمل نيز ارائه شده كه نياز دانش آموزان و داوطلبان كنكور را به طور کامل برآورده می سازند.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  فاطمه فامرينى - پشتیبان

  به دلیل بالا بودن ضریب زیست شناسی در کنکور و اهمیت فراوان این درس کتاب ابی برای مرور و یاداوری و یادگیری کلیه ی مطالب موجود در کتاب درسی بسیار مناسب است و داوطلب با خواندن درسنامه و زدن تک تک تست های موجود در این کتاب و در نتیجه تحلیل تست ها میتواند به نتیجه ی دلخواه خود برسد.

 • Electrro
  شهریار شاهوردی - کاربر سایت

  سلام به همه ی کانونی ها.لطفا اگه میشه سال چاپ و شماره ی چاپ کتاب رو هم در قسمت مشخصات کتاب درج کنید.

 • Electrro
  نسرين محمدزاده - پشتیبان - ساوه


  یکی از اصلی‌ترین کارهای دانش‌آموزان سال چهارمی، تست زدن است. برای این‌که دانش‌آموزان با تیپ سؤال در کنکور آشنا شوند لازم است کتاب‌هایی را تهیه کنند که در آن سؤال‌های کنکور سراسری باشد؛ازآنجایی که مهمترین درس دانش آموزان رشته ی تجربی زیست می باشد من این کتاب را برای تسلط کامل درس زیست به دانش آموزانم توصیه میکنم

 • Electrro
  رضا يزدانى - مدیر - تهران جنوب

  هر داوطلب رشته ی تجربی بایستی حتما یک منبع آموزشی قوی داشته باشد زیرا با توجه به روند سوالات زیست شناسی به خصوص در کنکور سراسری 93 درک درستی از درس برگ برنده ای برای دانش آموز خواهد بود . این منبع آموزشی در ابتدای کار خود کتاب درسی است و بدانید که بهترین منبع می باشد زیرا طراح کنکور ملاکش کتاب درسی می باشد و از آن سوال طرح می کند پس یک داوطلب تجربی بهتر است که با کتاب درسی اُنس بگیرد . از آنجایی که در کتاب درسی مطلب به صورت گنگ آورده شده است و همچنین به صورت نکته وار نیست و سوالات کنکور دانش آموزی را می طلبد که علاوه بر درک درست از مطالب، نکات ترکیبی و مقایسه ای آنها را بداند، لذا توصیه می شود که حتما از یک منبع کمک آموزشی خوب استفاده کنید .این منبع قطعا کتاب ابی خواهد بود که داری درخت دانش و خلاصه درس های مفید در هر فصل و ‍پاسخ نامه های جامع میباشد.این کتاب شامل سوالات سال های اخیر کنکور سراسری و ازمون های کانون میباشد همچنین سوالات دقیقی از متن کتاب نیز در آن طراحی شده است.

 • Electrro
  سيمين عليمرادى - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  با توجه به اهمیت زیادی که زیست شناسی برای دانش اموزان گروه تجربی دارد مطمینن دانش اموزان باید به تسلط کافی در این درس برسند همچنین زیست نکات ریز و مربوط به هم زیاد دارد کتاب ابی با درخت دانش به ذهن دانش اموز نظم میدهد و همچنین درس نامه های مفید و مختصری دارد اما این مختصر بودن به معنی از قلم انداختن نکات نیست درسنامه ها در عین مختصر بودن کامل هستن همچنین داشتن سوالات کنکور خیلی مفید است بخصوص برای دانش اموزان کنکوری چون با دیدگاه طراح کنکور اشنا میشوند
  به نظر من بهتر است تست های یک کتاب خوب چند بار زده شود تا این که تست های چند کتاب هر کدام یک بار و یا ناقص زده شود

 • Electrro
  مينا وارسته - پشتیبان - تهران غرب

  درسنامه دقیق و طبقه بندی شده این کتاب باعث می شود با ذهن منظم تری مطالب را بخوانیمو دسته بندی کنیم.من شخصا از این کتاب استفاده کردم و در تست زنی نتیجه بسیار عالی کسب کردم

 • Electrro
  ماهرخ دين محمدى - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  پارسال این موقعها بود که جلسات اتمام حجت را داشتیم که من در یکی از جلسات کتاب زیست آبی را معرفی کردم یکی از دانش آموزان جبهه گیری کرد وگفت به هیچ عنوان قرار نیست از این کتاب استفاده کند با وجود اینکه من کتاب را به خوبی معرفی کردم وبا توجه به اینکه تجربه ی طولانی که در پشتیبانی دارم به این کتابها ایمان دارم ولی باز طی تماس تلفنی هم موفق نشدم دانش آموز را با این کتاب عالی آشتی دهم
  بلاخره بعد از عید شد ویک دفعه دانش اموز مذکوررشد قابل توجهی در درس زیست کرد ولی چیزی نگفت ودر نهایت در جلسات جمع بندی که داشتیم با هیجان وصف نشدنی اجازه خواست صحبت کند وبا این جمله شروع کرد عذاب وجدان می گیرم اگر نگویم دوماه است کتابهای آبی را تهیه کرده ولی کاش زودتر به خرف پشتیبانم گوش می دادم و گفت با کتاب آبی زیست شروع کردم وفوق العاده بود واشاره کرد به درخت دانش وسی دی ها و...و...ودرسنامه های خوبی که داردوبعد همه ی کتابهای آبی را تهیه کرده بود ونتیجه ی خوبی هم گرفته بود

 • Electrro
  فاطمه پورذبيح - پشتیبان - همدان

  درس زیست مهم ترین دروس و بالاترین
  ﺽریب در کنکور دارد و درسی است که هر خط آن نکته و مهم می باشد . و کتاب ابی بخاطر درسنامه و درخت دانش کی دارد کتاب مناسبی مباشد برای مطالعه . و دارای سوالات کنکورهای سال قبل ازاد و سراسری و خارج کشور نیز می باشد.
  زیست شامل سه قسمت گیاهی و جانوری و ژنتیک می باشد. که باید جامع و کامل هر مبحث رو یاد بگیرید و مبحث ژنتیک خیلی مهم می باشد
  توصیه مهم اینکه باید خلاصه نویسی و نکته برداری داشته باشید

 • Electrro
  هانيه صفرى بلوچى - پشتیبان - رامسر

  درس زیست شناسی در آزمون رشته تجربی به خاطر دارا بودن ضریب بالادر کنکور سراسری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به خاطر تاثیر مهمی که دارد دانش آموزان باید این درس را خیلی خوب مطالعه کنند. آنچه در درس زیست شناسی اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند چگونه خواندن و پی بردن به نکات ُ مفاهیم و مطالب در کتاب درسی است.این درس درسی نیست که با یک بار خواندن توانست در آن درصد بالایی کسب کرد . بنابراین انتخاب کتاب استاندارد از نظر سطح و سبک سولات حایز اهمیت است. این کتاب را می توان به عنوان بهترین مرجع مطالعه پیشنهاد کرد. همچنین در این درس بررسی تست های سالهای قبل کنکور سراسری و دانشگاه آزاد بسیار مهم است تقریبا نیمی از پرسش ها در این درس در سالهای قبل به نحوی آمده است که این کتاب از این جهت قوی بوده و کمک زیادی در این بخش به دانش آموز می کنند. موفق و موید باشید.

 • Electrro
  محبوبه جعفری - کاربر سایت

  من دانش آموز ریاضی بودم وپیش دانشگاهی تغییر رشته دادم به تجربی و با توجه به اینکه درس زیست درسی ترکیبی و سنگین در کنکور میباشد کتاب آبی زیست به من کمک کرد تا به نکته های کنکوری و ترکیبی درس زیست تسلط پیدا کنم. خلاصه های ابتدای کتاب برای زمان جمع بندی بسیار مناسب است

 • Electrro
  مریم فخرایی - کاربر سایت

  ار آنجایی که مهمترین درس دانش آموزان رشته ی تجربی زیست می باشد باید به دنبال کتابی بگردند که از هر نظر کامل و جامع باشد و شامل تست های شناسنامه دار نیز باشد یعنی سوالاتی از جنس کنکور سراسری و آزاد.درسنامه های ابتدای هر مبحث منبع مناسبی برای مرور هستند .پاسخ های کاملا تشریحی آن شامل نکاتی هستند که دانش آموز باید آنها را در جایی یادداشت کند چرا که بسیار نکات ریز و مکمل هستند.مثلا اگر سوال مربوط به یک نوع ویروس پوشش دار باشد در پاسخ تمامی ویروس های پوشش دار را که لازم است بدانید نام برده است.

 • Electrro
  رضوان خانمحمدى - پشتیبان - اراک دختران

  استفاده از منابع صحیح و استاندارد گام اول برنامه ریزی است و از آنجاییکه کتابهای آبی کانون با در نظر گرفتن تمام مطالب کتاب و تیپ بندی مناسب و تعدد سوالات مطرح شده در هر بخش به عنوان منبع اصلی برای تست زنی در سال کنکور پیشنهاد می شود. همچنین حجم کتاب مورد نظر در سال کنکور بسیار اهمیت دارد تا دانش آموزان بتوانند مطالب کتاب و تست ها را چندین بار دوره و مرو ر کنند. و درخت دانش در ابتدای هر فصل این موضوع را پوشش می دهد.

 • Electrro
  نازنين رستم نژاد آذر - پشتیبان - اردبيل

  از بهترین وکاملترین کتاب برای مطالعه درس زیست شناسی می باشد از انجا که در ابتدای هر فصل درسنامه وجود دارد دانش آموزان به راحتی می توانند به نکات مورد نیاز هر مبحث دسترسی پیدا کنند.علاوه براین این کتاب شامل سوالات شناسنامه دار و سوالات کنکور سراسری و آزمون های کانون می باشد .برای هر دانش اموز با هر سطح علمی برای مرحله ی تسلط از مطالعه که از مراحل پنجگانه می باشد مناسب می باشد و همه ی نیازهای دانش اموزان در این مرحله را پاسخگو است.

 • Electrro
  فاطمه بابازاده - پشتیبان - ساري

  این کتاب جز اصلیترین منبع مطالعاتی برای درس زیست میباشد.با توجه به ضریب و اهمیت این درس دانش آموزان باید از منابع مناسبی استفاده کنند. کتاب آبی بعلت دارا بودن درسنامه در ابتدای هر فصل و همچنین سوالات طبقه بندی شده مربوط به کنکور سراسری باعث می شود که دانش آموزان با سوالات استاندارد آشنا شوند و یادگیری بر اساس اصول صورت گیرد.این کتاب دارای جواب تشریحی بسیار جامعی است که به درک کامل آن مبحث به دانش آموزان کمک میکند.

 • Electrro
  سمانه بيدختى - پشتیبان - نيشابور

  درخت دانش موجود در ابتداي هر فصل نماي کلي و جامعي را در اختيار شما گذاشته و تا حدودي شما را با مسير مورد مطالعه آشنا مي‌کند.زيست شناسي درسي است که نياز مبرم دارد تا شما به زبان ساده مطالب را خلاصه نويسي کنيد و نکات آموزشي لازم براي هر شکل ، تعريف و نمودار را جمع آوري کنيد تا مطالب به صورت طبقه‌بندي شده و خلاصه شده براي دوران مرور و جمع بندي مورد استفاده شما قرار بگيرد.
  خلاصه نويسي موجود در ابتداي هر فصل مي تواند روش درست و صحيح خلاصه نويسي را به شما ياد بدهد.
  تست‌هاي سال‌هاي اخير کنکور به همراه سؤال‌هاي تأليفي آزمون‌هاي کانون در هر فصل مطرح شده است و از تکرار زياد تست‌هاي شبيه به هم خودداري شده است.
  یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب، درس‌نامه‌ی قوی آن است؛ یعنی نکات مهم آن از پاسخ تشریحی تست‌های کنکور سراسری گرفته شده است و دانش‌آموز با مطالعه‌ی کتاب درسی و مرور گزیده‌ی نکات کتاب آبی تمام نکات کنکورهای ده سال اخیر را مطالعه خواهد کرد.

 • Electrro
  سميه ربيعى - پشتیبان - شهرضا دختران

  با توجه به اینکه بازیابی مهمتر از بازخوانی است بهتر است بازیابی با سوالات استاندارد باشد شامل سوالات کنکورای سراسری داخل و خارج از کشور و.. .وکتابهای آبی مجموعه ای کامل است که ضمن تامین این نیاز آموزشی با ارایه درسنامه کامل و درخت دانش در ابتدای هر فصل دانش آموز را در تشخیص وضعیت آموزشی اش یاری نموده و در ضمن با طراحی سوالات پوششی و ترکیبی در بخش های مختلف کتاب درسی دانش آموزان را روی بخش های مهم و با ارزش طراحی سوال مثلف شکل ها و نمودار ها زیر نویسهای کتاب درسی متمرکز مینماید و با ارایه پاسخنامه تشریخی و تالیف گروهی و ارایه دی وی دی آموزشی مجموعه ای کامل از یک خرد جمعی در اختیار دانش اموزان قرار می دهد

 • Electrro
  فاطمه نويد - پشتیبان - شهريار

  به یاد می اورم زمان کنکور خودم را
  زمانی که اولین آزمون مهر بود و من با وجود مطالعه زیاد نتیجه خوبی نگرفتم!!!!
  خیلی شوکه شدم....
  اصلا انتظارش را نداشتم....
  همان موقع بود که دنبال یک کتاب مناسب با حجم مناسب و تست های به روز شده در سطح کنکور گشتم
  نتیجه این شد که این کتاب را انتخاب کردم
  هر چند که زیاد امیدوار نبودم....
  اما به مطالعه و تست با این کتاب پرداختم...
  نتیجه:
  فوق العاده بود و خارج از تصور!!!
  شاید باور نکنید اما 25 درصد پیشرفت کردم و خیلی امیدوار شدم
  ادامه دادم و در آزمون مربوط به مباحث گیاهی زیست را 100 زدم!!!!
  فقط و فقط از همین کتاب و تست هایش استفاده کردم.
  ازآن به بعد این کتاب را به دوستانم پیشنهادکردم و حالا به همه ی دانش آموزان پیشنهاد میکنم.
  یادتان باشد که برای استفاده بهتر و بیشتر از این کتاب چندین بار تست های آن را مرور کنید :)
  موفق و پاینده باشید :)

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت