سه سطحی فیزیک پیش دانشگاهی رشته ریاضی

این کتاب دو ویژگی مهم دارد. ویژگی نخست، این که سؤال‌ها، در سه سطح تنظیم شده‌اند: سؤال‌های نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر. بنابراین نیمی از دانش‌آموزان، مخاطب این کتاب هستند یعنی دانش‌آموزانی با نمره‌ی بین 14 تا 20 در مدرسه و با ترازهای بیش از 5000 در آزمون‌های کانون.ویژگی‌ دوم کتاب این است که تک تک سؤال‌ها شناسنامه و هویت دارند و براساس آمار و میزان مراجعه در آزمون‌های استاندارد کانون چیده شده‌اند. سؤال‌ها به‌طور سلیقه‌ای و صرفاً براساس نظر اشخاص تنظیم نشده‌‌اند.این دو ویژگی به شما امكان برنامه‌ريزي براي مطالعه‌ي عميق‌تر و درگير شدن با "چالش‌هاي دلپذير" علمي را مي‌دهد.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0391-3
سال نشر: 96
نوبت چاپ : 3
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


معیار اول که در مشخصات هر سؤال در زیرنویس آن می‌بینید میزان مراجعه‌ی آزمون‌دهندگان است و معیار دوم درصد پاسخ‌گویی صحیح است. اگر به ترتیب توالی سؤال‌ها توجه کنید متوجه می‌شوید اولین سؤال هر بخش که در گروه "نسبتاً دشوار" قرار دارد میزان مراجعه بیشتری در آزمون‌های کانون داشته است. یعنی تعداد بیشتری احساس کرده‌اند که می‌توانند از عهده‌ی آن سؤال برآیند البته ممکن است احساس و تلقی اولیه‌ی دانش‌آموز با واقعیت متفاوت باشد و در عمل درصد پاسخ‌گویی متناسب با میزان مراجعه نباشد یعنی به یک سؤال تعداد بیش‌تری مراجعه کنند و با آن درگیر شوند ولی پاسخ صحیح‌شان کم‌تر باشد.چون نحوه‌ی انتخاب سؤال‌‌ها و ترتیب سؤال‌ها به‌صورت سلیقه‌ای نیست و مبنای علمی و آماری دارد بنابراین دبیران و دانش‌آموزان می‌توانند برنامه‌ی دقیقی برای استفاده از کتاب داشته باشند. هر دانش‌آموز می‌تواند توقع خود از میزان پاسخ‌گویی به سؤال‌های هر بخش را از قبل تعیین کند در نتیجه دانش‌آموز متوسط از درگیرشدن با سؤال‌ها سرخورده نخواهد شد. دانش‌آموز متوسط می‌تواند از سطح نسبتاً دشوار حدود نیمی از سؤال‌‌ها را شخصاً پاسخ ‌دهد و از سطح دوم، یعنی سؤال‌های "دشوار" می‌تواند حدود سی درصد را پاسخ دهد و باقی‌مانده‌ی سؤال‌های این دو بخش را با کمک پاسخ‌نامه‌ِ تشریحی بیاموزد. از سوی دیگر دانش‌آموزان قوی‌تر می‌توانند انتظار داشته باشند که به اکثر سؤال‌های نسبتاً دشوار پاسخ دهند. در هر بخش انتظار منطقی از دانش‌آموز با سطح تراز علمی مشخص، بیان شده است.در دوره متوسطه دوم، تعداد سوالات در هر فصل از کتاب‌های سه سطحی بر اساس بودجه بندی آن فصل در کنکور سراسری (میانگین سه سال بودجه بندی) و اهمیت آن می‌باشد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  مهران خداشناس - پشتیبان - تهران شمال

  کتابهای سه سطحی ایده بسیار نوین در آموزش از طرف کانون فرهنگی آموزش میباشد.
  سؤال‌ها، در سه سطح تنظیم شده‌اند: سؤال‌های نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر. بنابراین نیمی از دانش‌آموزان، مخاطب این کتاب هستند.سؤال‌ها به‌طور سلیقه‌ای و صرفاً براساس نظر اشخاص تنظیم نشده‌‌اند. بهترین منبع برای دانش آموزان که بتوانند خود را با سوالات سخت هم درگیر کنند.

 • Electrro
  مهدى رمضانى گنابادى - پشتیبان

  با توجه به هدف کتاب که بالا بردن سطح علمی دانش آموز و تمرین برای رسیدن به ترازهای بالاتر است ُ به عنوان مکمل برای دانش آموزان توصیه میشود. در سال گذشته افزایش چند از ۱۰ دانش آموزانی که به آنها کتاب را توصیه کرده بودم و تهیه کرده بودند در آزمونها مشخص بود.

 • Electrro
  فرزين شهبازى - پشتیبان - تهران جنوب

  فوق العاده کتابهای سه سطحی را میپسندم پر از تست های زیبا و نکته دار برای به هیجان آوردن دانش آموزان سختکوش تر

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  سؤال‌های "دشوار" می‌تواند حدود سی درصد را پاسخ دهد و باقی‌مانده‌ی سؤال‌های این دو بخش را با کمک پاسخ‌نامه‌ِ تشریحی بیاموزد. از سوی دیگر دانش‌آموزان قوی‌تر می‌توانند انتظار داشته باشند که به اکثر سؤال‌های نسبتاً دشوار پاسخ دهند

 • Electrro
  فرزين شهبازى - پشتیبان - تهران جنوب

  بهترین منبع برای دانش آموزان که بتوانند خود را با سوالات سخت هم درگیر کنند. برای تراز برتر شدن طبیعتا باید به تست های دشوار و خیلی دشوار هم بطور متناوب سری بزنیم!
  این کتاب بهترین منبع برای درک سطح بندی سوالات است

 • Electrro
  ميلاد عقيلى لطفى - پشتیبان - تهران جنوب

  یکی از ویژگی های کتاب سه سطحی این هست که دانش آموز بالای تراز ۵۰۰۰ میتواند از این کتاب هم برای تعیین سطح و هم برای بازیابی اطلاعات و هم برای جمع بندی استفاده کند.

 • Electrro
  مریم رحمانیان - کاربر سایت

  بعد از کتاب ۱۰ سال کنکور فیزیک برای تکمیل کار بهترین انتخاب استفاده از کتاب های سه سطحی است .سوال های دارای شناسنامه هستند و در عین حال سوال های سخت تری مطرح شده است .و با حا آنها دانش آموز به تسلط خیلی عالی ای خواهد رسید و اعتماد به نفس خواهد گرفت که از پس هر سوالی برخواهد آمد .

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت