شیمی پیش دانشگاهی

این کتاب دو ویژگی مهم دارد. ویژگی نخست، این که سؤال‌ها، در سه سطح تنظیم شده‌اند: سؤال‌های نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر. بنابراین نیمی از دانش‌آموزان، مخاطب این کتاب هستند یعنی دانش‌آموزانی با نمره‌ی بین 14 تا 20 در مدرسه و با ترازهای بیش از 5000 در آزمون‌های کانون.ویژگی‌ دوم کتاب این است که تک تک سؤال‌ها شناسنامه و هویت دارند و براساس آمار و میزان مراجعه در آزمون‌های استاندارد کانون چیده شده‌اند. سؤال‌ها به‌طور سلیقه‌ای و صرفاً براساس نظر اشخاص تنظیم نشده‌‌اند.این دو ویژگی به شما امكان برنامه‌ريزي براي مطالعه‌ي عميق‌تر و درگير شدن با "چالش‌هاي دلپذير" علمي را مي‌دهد.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0667-9
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 10
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


معیار اول که در مشخصات هر سؤال در زیرنویس آن می‌بینید میزان مراجعه‌ی آزمون‌دهندگان است و معیار دوم درصد پاسخ‌گویی صحیح است. اگر به ترتیب توالی سؤال‌ها توجه کنید متوجه می‌شوید اولین سؤال هر بخش که در گروه "نسبتاً دشوار" قرار دارد میزان مراجعه بیشتری در آزمون‌های کانون داشته است. یعنی تعداد بیشتری احساس کرده‌اند که می‌توانند از عهده‌ی آن سؤال برآیند البته ممکن است احساس و تلقی اولیه‌ی دانش‌آموز با واقعیت متفاوت باشد و در عمل درصد پاسخ‌گویی متناسب با میزان مراجعه نباشد یعنی به یک سؤال تعداد بیش‌تری مراجعه کنند و با آن درگیر شوند ولی پاسخ صحیح‌شان کم‌تر باشد.چون نحوه‌ی انتخاب سؤال‌‌ها و ترتیب سؤال‌ها به‌صورت سلیقه‌ای نیست و مبنای علمی و آماری دارد بنابراین دبیران و دانش‌آموزان می‌توانند برنامه‌ی دقیقی برای استفاده از کتاب داشته باشند. هر دانش‌آموز می‌تواند توقع خود از میزان پاسخ‌گویی به سؤال‌های هر بخش را از قبل تعیین کند در نتیجه دانش‌آموز متوسط از درگیرشدن با سؤال‌ها سرخورده نخواهد شد. دانش‌آموز متوسط می‌تواند از سطح نسبتاً دشوار حدود نیمی از سؤال‌‌ها را شخصاً پاسخ ‌دهد و از سطح دوم، یعنی سؤال‌های "دشوار" می‌تواند حدود سی درصد را پاسخ دهد و باقی‌مانده‌ی سؤال‌های این دو بخش را با کمک پاسخ‌نامه‌ِ تشریحی بیاموزد. از سوی دیگر دانش‌آموزان قوی‌تر می‌توانند انتظار داشته باشند که به اکثر سؤال‌های نسبتاً دشوار پاسخ دهند. در هر بخش انتظار منطقی از دانش‌آموز با سطح تراز علمی مشخص، بیان شده است.در دوره متوسطه دوم، تعداد سوالات در هر فصل از کتاب‌های سه سطحی بر اساس بودجه بندی آن فصل در کنکور سراسری (میانگین سه سال بودجه بندی) و اهمیت آن می‌باشد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  مهران خداشناس - پشتیبان - تهران شمال

  کتابهای سه سطحی ایده بسیار نوین در آموزش از طرف کانون فرهنگی آموزش میباشد.
  سؤال‌ها، در سه سطح تنظیم شده‌اند: سؤال‌های نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر. بنابراین نیمی از دانش‌آموزان، مخاطب این کتاب هستند.سؤال‌ها به‌طور سلیقه‌ای و صرفاً براساس نظر اشخاص تنظیم نشده‌‌اند. بهترین منبع برای دانش آموزان که بتوانند خود را با سوالات سخت هم درگیر کنند.

 • Electrro
  حسين حميديان - پشتیبان - تهران جنوب

  این کتاب دو ویژگی مهم دارد
  ۱-سوال ها در سه سطح تنظیم شده اند سوالات نسبتا دشوار /دشوار/دشوارتر بنابراین نیمی از داوطلبان مخاطب این کتاب میباشند یعنی دانش آموزانی با نمره مدرسعه بین ۱۴ تا ۲۰ و بازه ترازی بیش از ۵۰۰۰ در آزمون های کانون .
  ۲-تک تک سوالات شناسنامه دار هستند یعنی مشخص شده است این سوال از سوالات آزمون های سراسری است یا جای دیگر و این سوالات بر حسب استاندارد کانون فرهنگی آموزش چیده شده اند .

 • Electrro
  حميدرضا قرباني - کاربر سایت

  با توجه به اينكه سوالات درس شيمي در كنكور سراسري ميتواند به دو بخش مفاهيم و سوالات مفهومي و همينطور سوالات محاسباتي تقسيم شود و از طرفي بسياري از دانش اموزان با تصوري اشتباه در رابطه با بخش مفهومي و نحوه ي تمرين و تست زني ان به اماده سازي خودبراي پاسخ به اين سوالات ميپردازند و با توجه به مفهومي تر شدن هر ساله ي سوالات اين درس اين كتاب كه شامل سوالات نسبتا دشوار ، دشوار و دشوار تر ميباشد ميتواند چالش خوبي براي اين دانش اموزان باشد چرا كه ان هارا براي مواجه شدن با هر سوالي در كنكور اماده ميسازد.

 • Electrro
  اميد قناتى - پشتیبان - همدان

  با توجه به تحول اساسی درس شیمی در کنکور سه سال گذشته و افزایش سطح سوالات کنکور نیاز بسیار مبرمی برای تست های سطح بالا در بین داوطلبان احساس می شد که خوشبختانه این کتاب تست های شناسنامه دار و بسیار سطح بالایی را به دانش آموزان ارائه می دهد.

 • Electrro
  اميد قناتى - پشتیبان - همدان

  با توجه به تحول اساسی درس شیمی در کنکور سه سال گذشته و افزایش سطح سوالات کنکور نیاز بسیار مبرمی برای تست های سطح بالا در بین داوطلبان احساس میشد که خوشبختانه این کتاب تست های شناسنامه دار و بسیار سطح بالایی را به دانش آموزان ارائه میدهد تا به خوبی بتوانند خود را در بوته آزمایش قرار دهند.

 • Electrro
  احسان اميرمطلبى - پشتیبان - اروميه 2 - پيش پسران

  با توجه به کیفیت و سطح سوالات شیمی و به ویژه شیمی پیش دانشگاهی ُدانش آموز نیازمند است کمی در سطح بالاتری نسبت به سوالات کنکور سالهای اخیر حرکت کند لذا داشتن یک منبع مناسب با سوالاتی استاندارد از این جهت که سوالات از یک فیلتر مشخص گذشته و میزان سختی آن کاملا مستند و با دلیل عیار گذاری شده باشد از نیازهای مبرن دانش آموزان کنکوری است.
  کتب سه سطحی از این جهت نیاز دانش آموزان را بسیار مناسب و جامع برطرف کرده است.بعداز مطالعه کتاب های آبی برای ساخت یر لایه مطالعاتی وجود کتابهای سه سطحی نیز جزو منابع لازم و واجب دانش آموزان به حساب می آید.

 • Electrro
  رقيه عصرى - پشتیبان - اردبيل

  شیمی درسی مهم در کنکور است و درچند سال اخیر سوالات این درس مفهومی شده است پس بنابراین باید دانش آموزان توجه ویژه داشته باشند و نیاز است که سوالات تالیفی بیشتری برای تسلط بیشتر حل شود و این کتاب منبع بسیار مهمی بشمار می آید.
  همچنین این کتاب دارای درصد پاسخگویی است که به دانش آموز کمک میکند سوالات سخت و آسان را جدا کند،درضمن این کتاب برای هر ترازی میتواند مناسب باشد

 • Electrro
  مريم عبدلى - پشتیبان - اردبيل

  از آنجا که سوالات کنکور درس شیمی رو به محاسباتی بودن می رود باید سطح سوالاتی که در تمرینمان میگنجانیم رو بالا برده و سوالهای دشوار کار کنیم و تمرینات مدیریت زمان و تکنیک های تست زنی را در آنها پیاده کنیم..این کتاب شامل سوالاتی با سطح دشواری بسیار مناسب است که به راحتی باعث افزایش درصد درس شیمی که اخیرا کاره سختی شده است می شود

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت