سه سطحی اقتصاد انسانی

■ براساس درصد مراجعه در آزمون‌های استاندارد کانون
■ سطح اول: 153 سؤال نسبتاً دشوار
■ سطح دوم :125 سؤال دشوار
■ سطح سوم: 122 سؤال دشوار تر
■ همراه با پاسخ تشريحى

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0655-6
سال نشر: 95
نوبت چاپ : 1
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


این کتاب دو ویژگی مهم دارد. ویژگی نخست، این که سؤال‌ها، در سه سطح تنظیم شده‌اند: سؤال‌های نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر. بنابراین نیمی از دانش‌آموزان، مخاطب این کتاب هستند یعنی دانش‌آموزانی با نمره‌ی بین 14 تا 20 در مدرسه و با ترازهای بیش از 5000 در آزمون‌های کانون.
ویژگی‌ دوم کتاب این است که تک تک سؤال‌ها شناسنامه و هویت دارند و براساس آمار و میزان مراجعه در آزمون‌های استاندارد کانون چیده شده‌اند. سؤال‌ها به‌طور سلیقه‌ای و صرفاً براساس نظر اشخاص تنظیم نشده‌‌اند.
چون نحوه‌ی انتخاب سؤال‌‌ها و نظم و ترتیب سؤال‌ها به‌صورت سلیقه‌ای نیست و مبنای علمی و آماری دارد بنابراین دبیران و دانش‌آموزان می‌توانند برنامه‌ی دقیقی برای استفاده از کتاب داشته باشند. هر دانش‌آموز می‌تواند توقع خود از میزان پاسخ‌گویی به سؤال‌های هر بخش را از قبل تعیین کند در نتیجه دانش‌آموز متوسط از درگیرشدن با سؤال‌ها سرخورده نخواهد شد. دانش‌آموز متوسط می‌تواند از سطح اول سؤال‌ها، یعنی سؤال‌های نسبتاً دشوار حدود نیمی از سؤال‌‌ها را شخصاً پاسخ ‌دهد و از سطح دوم، یعنی سؤال‌های "دشوار" می‌تواند حدود بیست تا سی درصد را پاسخ دهد و تعدادی از باقی‌مانده‌ی سؤال‌های این دو بخش را با کمک پاسخ‌نامه‌ِ تشریحی بیاموزد. اما و از سوی دیگر دانش‌آموزان قوی‌تر می‌توانند انتظار داشته باشند که به اکثر سؤال‌های نسبتاً دشوار پاسخ دهند. بيش از نيمي از سؤال‌هاي دشوار را حل كنند و مثلاً سي يا چهل درصد سؤال‌هاي چالشي‌تر از بخش‌ سؤال‌هاي «دشوارتر» را حل كنند.
هويت داشتن و شناسنامه‌دار بودن سؤال‌ها و سه‌بخشي‌ بودن سؤال‌ها در سه گروه نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر دو ويژگي اين كتاب است كه به شما امكان برنامه‌ريزي براي مطالعه‌ي عميق‌تر و درگير شدن با "چالش‌هاي دلپذير" علمي را مي‌دهد.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  الهام قاسمی - کاربر سایت

  كتاب‌های سه‌سطحي داراي سه سطح نسبتاً دشوار، دشوار و دشوارتر است.
  سؤالات اين كتاب مربوط به آزمون‌هاي سال‌هاي گذشته است و كنار هر سؤال شناسنامه‌ی مربوط به آن مشخص شده كه در آزمون مشابه چند نفر و چند درصد از افراد شركت‌كننده به آن سؤال مراجعه كرده‌اند و چند درصد توانسته‌اند پاسخ درست دهند.
  با اين كتاب مي‌توانيد مكمل خوبي براي كتاب‌های آبي داشته باشيد و پس از زدن تست‌هاي كنكور با استفاده از سه سطح اين كتاب، تست‌زني خود را تكميل كنيد؛ زیرا هر سؤال داراي نكات و مطالبي است كه ممكن است به شما كمك قابل توجهي كند تا با چالش‌ها و سؤالات خاص، بيش‌تر آشنا شويد. واضح است كه سؤالات قسمت دشوار كتاب، سؤالات چالشي‌تر را شامل می‌شود و شما با حل اين سؤالات مي‌توانيد با سبك‌هاي مختلف سؤال، بيش‌تر آشنا شويد.
  در ابتداي هر فصل با توجه به راهنمايي كه قيد شده است، هر دانش‌آموز مي‌تواند بداند كه متناسب با تراز خود بايد به چند سؤال از هر ده سؤال پاسخ دهد. اين موضوع به او كمك مي‌كند تا بتواند در منزل روش‌هاي مشاوره‌‌اي و تستي را كاربردي‌تر كند و با تمرين در منزل، تسلط خود را بر اين روش‌ها افزايش دهد و در جلسه‌ی آزمون بهتر و كارآمدتر از آن‌ها استفاده كند. هم‌چنين با توجه به مبحث و مطابقت دادن آن با برنامه‌ی راهبردي بداند كه بايد در آزمون آتي چه عملكردي داشته باشد و به چه تعداد سؤال نسبت به سطح آزمون، پاسخ دهد.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت