30 سال کنکور فیزیک پیش دانشگاهی ریاضی

براي موفقيت در كنكور علاوه بر تسلط تشريحي بر مباحث، تمرين تستي نيز يك امر ضروری است و سؤال‌های کنکور اصلي‌ترين منبع تمرين تست به حساب می‌آیند، زیرا همواره حدود 85% سؤال‌هاي كنكور مشابه هستند و اين موضوع توسط آقاي كاظم قلم‌چي به درستي تشخيص داده شده است و براي اولين بار در سال74 كتاب‌هاي طبقه‌بندي شده‌ي آبي كانون با اين ايده منتشر شد. کتاب‌های آبی کانون علاوه بر داشتن یک طراحی آموزشی برای دانش‌آموزان، به عنوان یک بانک کامل تست مورد اتکا و استفاده‌ی دبیران و دانش‌آموزان است. ساختار و محتوای این کتاب هر سال به روز و کامل‌تر می‌شود.

کنکور سراسری داخل و خارج کشور: سؤال‌های این کتاب از 3 منبع استاندارد زیر تهیه شده‌اند.

1) کنکور سراسری داخل و خارج کشور: در این کتاب سؤالات کنکور سراسری داخل و خارج کشور سال‌های اخیر به صورت طبقه‌بندی شده در هر مبحث آمده‌اند.
2 ) تمرین‌های کتاب درسی: با توجه به این‌که کتاب درسی تنها منبع طرح سؤال برای کنکور است، در این کتاب تقریباً تمام تمرین‌‌ها، مثال‌ها، فعالیت‌ها، تصاویر، جداول و آزمایش‌های کتاب درسی به دو صورت زیر پوشش داده شده‌اند:
الف) تمرین‌های کتاب درسی که قبلاً در کنکور مطرح شده بود. مرجع دقیق کتاب درسی در کنار این سؤال‌ها ذکر شده است.
ب) تمرین‌هایی که تا کنون در کنکور نیامده است. این تمرین‌ها نیز به صورت تست طراحی شده‌اند و با ذکر مرجع در این کتاب آمده است.
3) آزمون‌های کانون: در هر مبحث، سؤالات آزمون‌های کانون آمده است. این سؤالات پس از برگزاری و براساس نتایج آماری هزاران شرکت‌کننده در آزمون، گزینش طبقه‌بندی و چیده شده‌اند. سؤال‌های کانون با دو منطق اصلی انتخاب شده‌اند. اول مباحثی که سابقه‌ی کنکوری نداشته‌اند و دوم مباحثی که در کنکور سابقه‌ی کم‌تری داشته‌اند. از طرف دیگر پوشش تیپ‌ها و سطح دشواری متفاوت سؤالات نیز مدنظر قرار گرفته‌اند.

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0448-4
سال نشر: 96
نوبت چاپ : 64
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 1000

شماره سوالات 4، 9، 13، 14، 21، 26، 37، 47، 50، 56، 58، 79، 80، 85، 98، 99، 117، 117، 199، 850، 877 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 5 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


ویژگی‌های ساختاری کتاب

تناسب و توازن : تعداد سؤال‌های هر مبحث در این کتاب،‌متناسب با بودجه‌بندی کنکور و نیاز آموزشی آن تنظیم شده است. این امر باعث تمرین متوازن و افزایش بازده‌ی مطالعاتی شما خواهد شد.
درخت دانش: در ابتدای هر مبحث، درخت دانش با هدف ارائه‌ی یک طرح درس و برنامه‌ی منظم مطالعاتی تهیه شده است. علاوه بر آن، درخت دانش به کمک نمادهای ارائه شده به مثابه یک ابزار مؤثر، امکان ارزیابی میزان تسلط و پیشرفت شما را فراهم ساخته است و در دو تیپ‌ تعداد سؤال‌های ستاره دار مشخص شده است.
درسنامه: در اين كتاب برای هر موضوع آموزشي كامل و كاربردي اما خلاصه و موجز ارائه شده است و در موارد لازم، مثال نیز حل شده است. شما مي‌توانيد قبل از شروع به تست زدن در هر موضوع، ابتدا اين بخش را بخوانيد و يا در صورت مواجه شدن با اشكال، به اين متن مراجعه كنيد.
تفکیک سؤالات در دو بسته‌ی «سراسری» و «آزمون‌های کانون و سایر منابع»
در هر موضوع، ابتدا بسته‌ی سؤال‌های کنکور سراسری به صورت تیپ‌بندی شده آمده است که در هر تیپ، چیدمان سؤال‌ها با ترتیب آموزشی و از ساده به دشوار صورت گرفته است. بلافاصله پس از بسته‌ی سؤال‌های سراسری، بسته‌ی سؤال‌های آزمون‌های کانون و سایر منابع آمده است. این دو بسته‌ی مستقل در عین کامل بودن،‌این امکان را به شما می‌دهد که تمام سؤالات کنکور را یک‌جا در دسترس داشته باشید و پس از پاسخ به آن‌ها، سؤالات پوششی را پاسخ دهید و یا در دوران جمع‌بندی و آزمون‌های جامع به مرور سریع بپردازید.
تست‌های ستاره‌دار و استفاده‌ی آموزشی از رنگ: در اين كتاب، تست‌هاي شاخص هر تيپ ستاره‌دار شده‌اند اين سؤال‌ها طوري تعيين شد‌ه‌اند كه تقريباً تمامي گونه‌هاي ممكن تست‌هاي هر موضوع را پوشش مي‌دهند. به اين ترتيب شما مي‌توانيد در صورت كمبود وقت، ابتدا به تست‌هاي ستاره‌دار پاسخ دهيد، سپس در دفعات بعدی به بقيه‌ي تست‌ها بپردازيد. یا هنگام جمع‌بندی به این تست‌ها پاسخ دهید شايد بارها به سؤالي برخورده‌ايد كه براي حل آن نمي‌دانيد «از كجا» باید شروع كنيد و يا نمي‌دانيد به دنبال «چه چيزي» باید بگرديد، در اين كتاب واژه‌هاي كليدي در برخی از تست‌هاي ستاره‌دار رنگی شده‌اند این امر در تعيين مسير و شروع حل تست به شما كمك می‌كند علاوه بر آن مهارت شما را در درست خواندن صورت سؤال و يافتن واژه‌هاي كليدي هر تست افزايش می‌دهد.
پاسخ تشريحي و راهبرد حل: پاسخ تشريحي تست‌ها به طور جامع و كامل آمده است. توصيه مي‌كنيم حتي اگر تست‌ را درست‌ حل كرديد پاسخ كتاب را نيز بخوانيد، در ضمن واژه‌هایی که برای پاسخ هر تست به عنوان راهنما مؤثرند، رنگی شده‌اند، و هر جا نیاز بود، برای هر تیپ از تست‌ها راهبرد حل آمده است که شما را با روش عمومی حل تست‌های آن تیپ آشنا می‌سازد

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  ژیلا ساجدی فر - کاربر سایت

  با توجه به اینکه ترتیب ارائه سوالات در این کتاب از آسان به سخت است، دانش آموز با زدن تست در هر مبحث میتوان به اندازه کافی روی موضوع مورد نظر تسلط پیدا کندو مهارت تست زنی اش را افزایش دهد.

 • Electrro
  مهران خداشناس - پشتیبان - تهران شمال

  کتابهای آبی قلمچی بسیار کتابهای مفیدی و پرکاربرد میباشند زیرا در كتاب هاى آبى، سؤال هاى كنكورهاى سال هاى گذشته آزمون سراسرى داخل و خارج كشور و منتخب سؤال هاي دانشگاه آزاد اسلامى به ترتيب فصول طبقه بندى شده اند.
  بنده به دانش آموزانم این سری کتابها را در اولویت پیشنهاد نمودم.

 • Electrro
  عليرضا دهقانى - پشتیبان

  با عرض سلام خدمت شما
  این کتاب با ویژگی های ممتاز خود برای دانش آموزانی که نیاز دارند تا جمع بندی های لازم جهت کنکور را انجام دهند مناسب و پر کاربرد است لذا به همه ی دانش آموزانی که علاقه مندند تا در درس فیزیک با تفکیک مبحثی تست های استاندارد کنکوری بزنند تا مباحث را دوره کنند بسیار توصیه میشود

 • Electrro
  عليرضا دهقانى - پشتیبان

  سلام خدمت تمام دوستان دانش آموز و همکارن عزیز:
  با توجه به اینکه در چاپ جدید کتاب علاوه بر سوالات تالیفی و سوالات کنکورهای سال های گذشته که در تمام دیگر انتشارات موجود هست بخش سوالات سال های گذشته آزمون های کانون و سازمان سنجش نیز گنجانده شده که باعث افزایش میزان سوالات در دسترس دانش آموز در یک کتاب شده که عملا نیاز آن به دیگر کتاب ها و در واقع چندین کتاب را کاهش داده و همچنین در ابتدای مبحث از هر فصل بعد از درخت دانش که بهترین راهنما برای دانش هست آموزش مبحث قرار داده شده که دانش آموز در کمترین زمان می تواند بیشترین استفاده را از آن ببرد!!!
  با تشکر از حسن توجه شما

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  کتاب فیزیک 30 سال
  ازجمله کتابهایی هست که دانش آمورزان میتوانند با کمترین زمان بهترین نتیجه را با آن بگیرند و سرعت خوبی در زدن تست های مفید و مغذی داشته باشند.
  درسنامه های طبقه بندی شده که اصل مطلب را بیان میکند و وقت دانش آموز را نمیگیرد از جمله مزیت های این کتاب است.
  باتشکر

 • Electrro
  سامان محمدى - پشتیبان - تهران شرق

  سلام خدمت تمام دوستان.
  کتاب ۳۰ سال کنکور فیزیک علاوه بر شامل شدن بر تمام سوالات کنکور تست های برگزیده از ازمون های کانون را نیز شامل میشود که برای سوال های سبک جدید که هر ساله در کنکور مطرح میشود بسیار مناسب است. اینجانب با استفاده از همین منبع در کنکور ۹۴ تجربی توانستم درس فیزیک را ۸۹ درصد بزنم

 • Electrro
  احمد فخرآور - پشتیبان - تهران شرق

  این کتاب به دلیل جامع بودن و داشتن درسنامه بسیار عالی که به دانش اموزان کمک زیادی میکند بسیار عالی بوده و بدلیل اینکه سوالات کنکور اخیر را جمع اوری کرده است و همراه با پاسخ تشریحی میباشد میتواند کمک به سزایی به دانش اموزان ضعیف و متوسط و خوب کند که توانایی خود را افزایش دهند زیرا سوالات تیپ بندی شده است و در کنکور اکثر سوالات از نظر محتوا شبیه بهم میباشند.

 • Electrro
  فريور فاتحى - پشتیبان - تهران جنوب

  یکی از بهترین منابع مطالعاتی و تست برای کنکور.این کتاب به دلیل شامل بودن تست های کنکور بهترین منبع برای شروع تست زنی برای درس فیزیک است.زیرا تست های کنکور استاندارترین تست هاست. من معمولا در کلاس ها و مشاوره این کتاب را به دانش آموزان پیشنهاد میکنم. مطالعه درسنامه خلاصه قبل از تست زنی بسیار تسلط دانش آموزان را بالا میبرد. این کتاب ازجمله کتابهایی هست که دانش آمورزان میتوانند با کمترین زمان بهترین نتیجه را با آن بگیرند و سرعت خوبی در زدن تست های مفید و مغذی داشته باشند.

 • Electrro
  سيدعلى ساداتى - پشتیبان - تهران جنوب

  95/5/30
  کتابی بسیار مفید برای دانش آموزان در اواخر سال تحصیلی که به مرور و جمع بندی می پردازند است.از دیگر ویژگی های آن سوالات تیپ بندی شده است و از نظر سبک بسیار شبیه سوالات کنکور است. دارای درخت دانش و سئوالات تیپ بندی شده است و می توان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت.

 • Electrro
  جواد خطيبى - پشتیبان

  وجود درسنامه های طبقه بندی شده و تست های تیپ بندی شده ی سال های گذشته.

 • Electrro
  سينا ستوديان - پشتیبان - تهران شمال

  با سلام
  با توجه به تیپ بودن سوالات درس فیزیک در کنکور سراسری مفید ترین و بهترین سوالاتی که می توان پاسخ داد سوالات کنکورهای قبلی اند که این کتاب به خوبی و به صورت مبحثی آن ها را جمع آوری کرده است و کتاب درسی را به طور کامل پوشش داده است.
  این کتاب برای هر دانش آموز در هر سطحی و با هر ترازی بسیار مفید است.
  علاوه بر تست های شناسنامه دار کنکور های گذشته تست هایی ازآزمون های دیگر مانند آزمون های کانون و سنجش نیز در انتهای هر بخش قرار گرفته است.
  با تشکر
  سینا ستودیان

 • Electrro
  فريور فاتحى - پشتیبان - تهران جنوب

  این کتاب از بهترین کتاب های کانون است زیرا هم دروس هر سه سال را برای کنکور دارد هم اینکه مجموعه ای است از سوال های مهم کنکورهای گذشته فیزیک بنابراین منبع مناسبی برای تست و تمرین و همینطور (به لطف درسنامه ی مناسب) مطالعه است.

 • Electrro
  سينا ستوديان - پشتیبان - تهران شمال

  با سلام
  با توجه به تیپ بندی بودن سوالات فیزیک کنکور سراسری داشتن منبعی که سوال های شناسنامه دار و در تیپ های مختلف را مورد بر رسی قرار میدهد می تواند بسیار مفید باشد.
  علاوه بر سوالات کنکور سراسری و آزاد تست هایی که در آزمون های دیگر مانند آزمون های کانون و سازمان سنجش وجود دارند که می تواند بسسیار مفید باشد.
  بهترین سوالات برای درس فیزیک سوالات کنکور های گذشته است که کتاب ۳۰ سال به خوبی آن ها را جمع بندی کرده و در اختیار شما قرار داده.
  با تشکر
  ستودیان

 • Electrro
  پارسا عرفى - پشتیبان - تهران جنوب

  باتوجه به اهمیت سوالات کنکور سراسری برای دانش اموزان کنکوری و همچنین تیپ بندی سوالات این کتاب و نیز داشتن خلاصه درس در ابتدای این کتاب بنده این کتاب را برای دانش اموزان کنکوری توصیه میکنم

 • Electrro
  عليرضا صادقى - پشتیبان - تهران غرب

  كتاب ٣٠ سال كنكور فيزيك يكي از بهترين كتاب ها هم براي جمع بندي و هم براي تست هاي آموزشي است كه طرح جديد كتاب هاي كانون مخصوصا براي كتاب ٣٠ سال فيزيك آن تغييرات مناسبي بوده است
  درخت دانش براي اين كتاب بصورت بسيار مناسبي ياز طراحي شده است
  اين كتاب را به همه ي دانش آموزان كنكوري توصيه مي كنم

 • Electrro
  حسين شاكر اردكانى - پشتیبان - تهران غرب

  از ویژگی های مهم این کتاب درسنامه طبقه بندی شده آن به همراه جمع آوری تست های شناسنامه دار می باشد که دانش آموزان با مطالعه این کتاب به درس فیزیک مسلط می شوند. همچنین جلد دوم این کتاب (باسخ تشریحی) بسیار جامع و مفید می باشد.

 • Electrro
  گلنار مقدم - کاربر سایت

  این کتاب به دلیل داشتن سوالات پرتکرار و نکته دار باعث میشود دانش آموز برای هر گونه تست سخت و به ضاهر جدید در کنکور آماده شود . همچنبن پاسخنامه بسیار دقیق و با در نظر گرفتن توضیحات کامل باعث درک بهتر دانش آموز میشود .
  گلنار کمایی مقدم- سمت پشتیبان

 • Electrro
  گلنار مقدم - کاربر سایت

  این کتاب به دلیل داشتن سوالات پرتکرار و نکته دار باعث میشود دانش آموز برای هر گونه تست سخت و به ضاهر جدید در کنکور آماده شود . همچنبن پاسخنامه بسیار دقیق و با در نظر گرفتن توضیحات کامل باعث درک بهتر دانش آموز میشود .
  گلنار کمایی مقدم- سمت پشتیبان

 • Electrro
  سيد محمد جواد جاهد - پشتیبان - تهران غرب

  سوالات اين كتاب مناسب همه دانش آموزان است و هم كمك شاياني به دانش آموزان ضعيف ميكند هم قوي .
  اين كتاب تست هايش از كنكور هاي سالهاي گذشته است پس تست ها همگي استاندارد و شناسنامه دار هستند.
  بهترين كتاب براي شروع تست زدن با توجه به بازخوردها يقينا اين كتاب است

 • Electrro
  محمد حسين زاده - پشتیبان - تهران غرب

  با توجه به اين كه اين كتاب براي كنكوري هاست بهترين منبع براي تست زدن سوالات كنكور است به همين دليل توصيه مي شود.ويژگي ديگر اين كتاب شناسنامه دار بودن آن است كه برتري اين كتاب بر ديگر كتاب هاست
  همچنين اين كتاب مي تواند در كمترين زمان بهترين نتيجه را به بار بياورد.
  خالصه نويسي هاي اين كتاب هم بسيار مفيد است

 • Electrro
  نگار سرلك - پشتیبان - تهران غرب

  سوالات کنکور سراسری در این کتاب اورده شده است و تعداد سوالات بر اساس بودجه بندی مباحث در کنکورتعیین شده است . در این کتاب کلید واژه های مهم مشخص شده است .استفاده از این کتاب را به شما توصیه می کنم

 • Electrro
  بهرخ سعيدى - پشتیبان - مشهد دختران

  این کتاب دارای خلاصه درس بسیار خوبی است بعلاوه درخت دانش در این کتاببه مرتب شده ذهن تاثیر فراوانی دارد تعداد سوالات متناسب با بودجه بندی کنکور است

 • Electrro
  مريم نظر زاده - پشتیبان - خرم آباد1

  یکی از بهترین اتفاقات در دوران مشاوره من کمک به دانش اموزانم از طریق معرفی این کتاب بوده . من خودم به شخصه به کتاب ابی فیزیک و ریاضیات برای دانش اموزان گروه ریاضی اعتقاد ویژه ای دارم. درسال ۹۲ دانش اموزی داشتم که با تکجه به اینکه کتابهای پرحجمی را برای مطالعه انتخاب کرده بود در هیچ کدام از ازمونها نمیتوانست خودش را به برنامه راهبردی برساند بعد از استفاده از گتاب تغییر بسیار عالی در نتیجه ازمونهای او شد و نتیجه ان ایجاد انگیزه در او بود

 • Electrro
  هدى قاسميه - پشتیبان - كاشان

  با توجه به اینکه بهترین سوالات سوالات شناسنامه دار هستند و این نوع سوالات از میان آزمون های مرجع انتخاب می شوند و کتاب درسی را بطور کامل پوشش می دهند در کتاب ۳۰ سال کنکور فيزيك رشته رياضي این نوع سوالات جمع آوری شده اند و تعداد سوال های هر فصل متناسب با بودجه بندی آن فصل می باشد و سوالات دارای تیپ بندی به همراه پاسخ تشریحی کامل و جامع می باشند.

 • Electrro
  اسما صفى نژاد - پشتیبان - بافت

  تمرینات این کتاب فراتروبهترا تمرینات کتاب درسی بوده وبه خاطر داشتن درسنامه بسیارمفیدوسوالات طبقه بندی شده منبع خوبی برای دانش اموزان کنکورمی باشد.

 • Electrro
  پرستو ملکی - کاربر سایت

  خلاصه نویسی های فوق العاده از دروس بسیار مفید و ارزنده می باشد . این خلاصه درس ها در تمامی ایام خصوصا بعد از عید(برای مرور و جمع بندی) بسیار کار آمد می باشد ....دسته بندی تست ها یادگیری را برای دانش آموزان راحت تر میکند چون در مدت زمان کوتاهتر می توان کل مباحث را مرور کرد به این ترتیب دانش آموز در درس مدنظر حداقل ۵۰ درصد را خواهد زد ...همچنین وجود تست های استاندارد به تثبیت مطالب کمک می کند.

 • Electrro
  ایوب زارع امام زاده - کاربر سایت

  سلام
  کتاب فیزیک۳۰کنکور پیش دانشگاهی
  دراین کتاب تست های کنکور سال های گذشته ی آزمون سراسری ودانشگاه آزاد اسلامی به ترتیب فصول طبقه بندی شده اند.با تمرین این تست ها داوطلب از میزان وسطح آموخته های خود آگاهی می یابد وبر موضوع درسی به تدریج تسلط می یابد، ضمناْ این نکته را به عنوان مشاور یاد آوری می کنم که بهترین منبع تست زنی برای کنکور سوالات کنکورهای سال گذشته هست که شما با یک بانک تست از کنکورها ی گذشته در این کتاب آشنا می شوید .
  آرزوی موفقیت دارم برای تمامی داوطلبان...

 • Electrro
  الهه كيانى - پشتیبان - نيشابور

  باسلام.این کتاب همانند سایر کتابهای آبی شامل هشت ویژگی(تست های شناسنامه دار-درخت دانش-تالیف گروهی...) است.بیشتر دانش آموزان من از این کتاب استفاده کرده اند و توانسته اند پیشرفت کنند.

 • Electrro
  محمدرضا برزگر - پشتیبان - اصفهان پسران

  با سلام خدمت تمام دوستان دانش آموز و همکارن عزیز:
  با توجه به اینکه در چاپ جدید کتاب علاوه بر سوالات تالیفی و سوالات کنکورهای سال های گذشته که در تمام دیگر انتشارات موجود هست بخش سوالات سال های گذشته آزمون های کانون و سازمان سنجش نیز گنجانده شده که باعث افزایش میزان سوالات در دسترس دانش آموز در یک کتاب شده که عملا نیاز آن به دیگر کتاب ها و در واقع چندین کتاب را کاهش داده و همچنین در ابتدای مبحث از هر فصل بعد از درخت دانش که بهترین راهنما برای دانش هست آموزش مبحث قرار داده شده که دانش آموز در کمترین زمان می تواند بیشترین استفاده را از آن ببرد!!!
  با تشکر از حسن توجه شما
  برزگر

 • Electrro
  هادى درويش - پشتیبان - كاشان

  باسلام
  کتاب فیزیک 30 سال
  ازجمله کتابهایی هست که دانش آمورزان میتوانند با کمترین زمان بهترین نتیجه را با آن بگیرند و سرعت خوبی در زدن تست های مفید و مغذی داشته باشند.
  درسنامه های طبقه بندی شده که اصل مطلب را بیان میکند و وقت دانش آموز را نمیگیرد از جمله مزیت های این کتاب است.
  باتشکر
  درویش

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت