30 مجموعه سوال دروس عمومی

✔ پاسخ برگ مشاوره ای: پاسخ برگ مشاوره ای دروس عمومی براساس ساختار کنکور سراسری 3 سال اخیر ارائه شده است.
✔ تحلیل آماری سوال ها: سطح دشواری سوال های کنکور 3 سال اخیر براساس اطلاعات دانش آموزان کنکوری
✔ مخاطبان کتاب: قابل استفاده 5 گروه آزمایش ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان
✔ کنکور سراسری: 30 دوره ی کنکور سراسری ( داخل و خارج از کشور) سال های 93 تا 97
✔ مدیریت زمان: روش ها و تکنیک های دوره جمع بندی( روش سه روز یک بار ، استراتژی بازگشت و زمان های نقصانی ) ارائه شده است.
✔ چند تا از ده تا: برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های پرطرفدار به چند سوال از هر ده سوال باید پاسخ دهید؟
✔ مبحث شناسی: مبحث شناسی اولین گام برای پاسخ گویی است مبحث 2610 سوال در پاسخ نامه ذکرشده است.
✔ گزینه های دام: گزینه های دام هر سوال به همراه میزان پاسخ گویی گزینه صحیح درکنکور های 93 و 94
✔ به همراه سي‌دي ضميمه با امكانات وي‍ژه

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0794-2
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 96
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


یک ویژگی منحصربه‌فرد، دروس عمومی را از سایر درس‌ها متمایز می‌کند و آن مشترک بودن آن در 5 گروه آزمایشی است و این ویژگی باعث شده است تا دانش‌آموزان بتوانند در 5 گونه متمایز، با سلیقه‌ی طراحان آشنا شوند و این یک اتفاق و فرصت بی‌نظیر برای دانش‌آموزان خواهد بود اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود! رویکرد دانش‌آموزان در کنکور روایتگر یک واقعیت تلخ است و آن کم توجهی به دروس عمومی است.

اندیشه تولید کتاب زرد عمومی این دو اتفاق تلخ و شیرین را با هم در آمیخت تا به مرجع کاملی تبدیل شود برای آشنایی دانش‌آموزان با رویکرد طراحان کنکور در دروس عمومی که در دل خود دو ویژگی پنهان دیگر هم دارد:

1- به‌روزترین تغییرات در نگاه طراحان را گرد هم آورده است
2- دانش‌آموز را در کمترین زمان به بیشترین بازده رهنمون می‌سازد.

ویژگی‌های آموزشی

تكنيك مبحث‌شناسي:

در جلد اول مقطع سؤال‌ها را مشخص كرده‌ايم
در جلد دوم علاوه بر مقطع، مبحث آن سؤال را مشخص كرده‌ايم
هدف از اين كار، طبقه‌بندي مباحث در ذهن شماست.

- روش مبحث‌شناسی یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای منظم کردن ذهن است که در کتاب‌های جمع‌بندی مانند زرد عمومی و اختصاصی کاربرد زیادی دارد. در این روش به هر سؤال که پاسخ می‌دهید مبحث مربوط به آن را حدس زده و یادداشت می‌کنید.مبحث‌شناسی باعث می‌شود دانش‌آموز دیدگاهی متفاوت به کتاب درسی داشته باشد و هم‌چنین روش مطالعه‌ی این درس‌ها را مهندسی کند. در واقع دانش‌آموز به این شناخت دست خواهد یافت که در کنکور از هر مبحث چگونه سؤال طرح می‌شود، سلیقه‌ی طراح سؤال چیست و در نتیجه روش مطالعه‌ی خود را با آن هماهنگ می‌کند.

✔ ذکر مقطع هر سوال روبروی آن:
این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پس از اتمام یک کتاب در یک مقطع خاص، صرفآ به سو‌ال‌های همان مقطع پاسخ دهید.

✔ ذکر آدرس دقیق پاسخ تشریحی شامل:
(مقطع، مبحث، نام درس، شماره صفحه)
این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا برای مطالعه بیشتر و یا برطرف کردن نقاط ضعف خود در انبوه صفحات کتاب گمراه نشوید و به آسانی به مطلب مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

دیگر ویژگی‌های مهم کتاب زرد عمومی

✔ ویرایش سوال ها براساس آخرین تغییرات کتاب درسی
✔ طرح سوال‌های جایگزین مطابق با بودجه‌بندی و ترجیحاً از مطالب جدید
✔ تشریح تمام گزینه ها
✔ ترجمه‌ی کامل گزینه ها در درس عربی و زبان انگلیسی
✔ بیان نقش تمام کلمات در تحلیل صرفی در درس عربی
✔ ترجمه ی کامل درک مطلب عربی و زبان انگلیسی
✔ مشخص كردن واژه يا جمله‌ي كليدي در پاسخ تشريحي برای مرور سریع

✔ چند ویژگی منحصر به فرد

* ارائه بودجه بندی هر درس
* ارائه‌ي تكنيك‌هاي مطالعه‌ي مباحث مرتبط با درس‌هاي عمومي مانند روش‌هاي مطالعه‌ي املا، تاريخ ادبيات، قرابت معنايي، درك مطلب و ......
* بیان ساده و روان تیپ بندی های سوال های هر درس
* ارائه ویرایش دوم پاسخ برگ مشاوره ای
* ارائه اطلاعات چند تا از ده تا در رشته های متنوع

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  حسین پرتابیان - کاربر سایت

  تو رو خدا بگین کتاب زرد هم شهرستان زرند بیارند

 • Electrro
  مهدی سلیمانی - کاربر سایت

  چاپ جدید این کتاب ده شهریور میاد

 • Electrro
  مائده قاسم پيوندى - پشتیبان - اصفهان دختران

  کتاب زرد عمومي يکي ازمهمترين منابع دانش اموزان کنکوري براي دروس عمومي ميباشد بدليل ويژگيهاي منحصربه فرد اين کتاب از جمله:
  ادرس دهي دقيق هر سوال براي برطرف کردن نقاط ضعف خود
  بودجه بندي هر سوال براساس منابع کنکور
  اشنايي با ذهن طراحان در ۵رشته در کنار هم
  ارائه تکنيک هاي مطالعه با درسهاي مرتبط با درو س عمومي
  از ويژگيهاي بارز اين کتاب ميباشد

 • Electrro
  مائده آقاجانى - پشتیبان - تهران شمال

  کتاب زرد عمومی مفید ترین کتاب برای تمام دروس عمومی است برای تمای دانش آموزان چه آن هایی که درصدهای پایینی در عمومی ها دارند چه دانش آموزان قوی . به نظرخودمن ویژگی مهم این کتاب برخلاف تفکر بسیاری از دانش آموزان و مشاوران و دبیران که تصورمیکنند این کتاب مختص زمان جمع بندی ست اینه که برعکس این کتاب کاربردی و ضروری برای تمام برهه های زمانی سال کنکور است و اتفاقا تابستان یکی از بهترین زمان ها برای بهره بردن از این کتاب است.

 • Electrro
  مريم شكارى - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  دروس عمومی در کنکور سوالات بسیار مشابه دارد و بهترین روش برای یادگیری سوالات کنکور است، سوالات تالیفی در قسمت دروس عمومی شباهتی به سوالات کنکور ندارد.
  دانش آموزان حتما باید تمام عمومی های چند سال اخیر در کنکور های سراسری را جهت موفقیت در قسمت عمومی کنکور، تسلط داشته باشند

 • Electrro
  مسعود زندگان - پشتیبان - تهران غرب

  مهم ترین منبع مطالعاتی برای دروس عمومی میباشد چون دانش آموز باید سولات کنکور را مد نظر قرار دهد وبا تیپ بندی سوالات آشنا میشوند

 • Electrro
  سميه مقنى - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  مجموعه شش سال کنکور اخیر دروس عمومی در این کتاب با پاسخ کاملا تشریحی جمع آوری شده است.تمام دانش آموزان در هر سطحی که هستند از این کتاب میتوانند بهترین بهره را ببرند. واین کتاب در تابستان به واسطه برنامه راهبردی یک دوره کامل خواهد شد، پیشنهاد ویژه من به تمام دانش آموزانم استفاده زرد عمومی است.

 • Electrro
  مهديه نقى مقدم پور - پشتیبان - بناب دختران

  تابستان به مناسبت زمان آموزشی اش برای دانش اموزان سال سوم که در سال آینده باید در کنکور شرکت کنند: بهترین فرصت برای تثبیت داشته ها در درس های عمومی است و این مهم با استفاده از کتاب زرد عمومی دست یافتنی خواهد بود. از ان جا که آدرس مقطع هر سال روبه روی هر سوال آمده است: این امکان را به دانش آموزان سال سوم می دهد تا به راحتی سوال های مربوط به سال دوم و سوم را مطالعه کنند.

 • Electrro
  رقيه عصرى - پشتیبان - اردبيل

  کتاب زرد عمومی با داشتن سوالات ۵گروه آزمایشی در ۶سال اخیر باعث میشود دانش آموزان با تنوع سوالات کنکور و نظر طراحان سوال آشنا میشوند،این کتاب کمک میکند تا دانش آموز درصد بالایی در دروس عمومی کسب نمایند و این کتاب را به تمامی دانش آموزان پیشنهاد میکنم

 • Electrro
  مريم حسن بيگى - پشتیبان - اراک دختران

  با توجه به ویژگی های منحصر به فرد کتاب زرد عمومی ازجمله مبحث شناسی-آشنایی با قسمت های مهم کتاب های عمومی- نحوه مطالعه دروس عمومی استفاده از این کتاب از ابتدای تابستان برای دانش آموزان کنکوری ضروری می باشد.کتاب زرد با وجود سوالات عمومی تمامی رشته ها این امکان را فراهم می نماید تا دانش آموزان در طول سال تحصیلی چندین بار کتاب های عمومی را دوره و مرور نمایند لذا به عنوان منبع اول برای دروس عمومی معرفی می شود

 • Electrro
  نغمه اسدى - پشتیبان - همدان

  این کتاب مجموعه بی نظیری از مجموعه سوالات عمومی کنکور است که دانش آموز میتواند در دوران جمع بندی و روش سه روز یکبار آنرا تمرین کند البته میتوان در دوران جمع بندی هر شب یک مجموعه از سایر سوالات عمومی (غیر از تجربی )تمرین شود.هم چنین این مجموعه شامل ‍پاسخ تشریحی نیز میباشد.این مجموعه را جهت جمع بندی عمومی و تسلط بر عمومی در ماه آخر به دانش آموزانم توصیه میکنم.

 • Electrro
  فريبا صفرى - پشتیبان - اردبيل

  دانش اموزانم توانستند به کمک این کتاب در پنج گونه متمایز با سلیقه ی طراحان سوال اشنا بشوند.ودرس های عمومی را دست کم نگیرند.
  وهمچنین توانستند در کمترین زمان به بالاترین بازده برسند.

 • Electrro
  مريم عبدلى - پشتیبان - اردبيل

  کتاب زرد عمومی کتابی همراه تا روز کنکوره است..اگر برنامه منظمی برای آن چیده شود می توان تا روز کنکور دو سه بار آن رو دوره کرد این ینی سوالات کنکور سالهای اخیر را بارها و بارها خوانده ای..بسیاری از دانش آموزای من با استفاده از این کتاب درصدهای خیلی خیلی خوبی زدن البته در صورت استفاده مرتب..چون درصد دروس عمومی تنها با تکرار و تمرین است که پیشرفت می کند..به مانند دکتری که استفاده مرتب دارویی را برای رفع بیماری تجویز میکند من این کتاب را برای افزایش درصد دروس عمومی شما با برنامه ای منظم تجویز میکنم:)

 • Electrro
  حسن فتحى - پشتیبان - نيشابور

  مهم‌ترین منبع مطالعاتی برای دانش اموزان کنکوری در درس‌های عمومی کتاب زرد عمومی است. این کتاب شامل 30 مجموعه سؤال عمومی از کنکورهای پنجسال اخیر در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) است. درواقع شما با این کتاب سه هزار سؤال استاندارد در اختیار دارید که با تمرین آن‌ها با سلیقه‌ی تمام طراحان سؤال‌های عمومی در سال‌های اخیر آشنا می‌شوید.

  به طور کلی از مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی سه هدف اصلی را دنبال می‌کنیم:

  1- یادگیری: شما از این کتاب یاد می‌گیرید و با مطالعه و تمرین هر سؤال مطلبی را می‌آموزید یا مرور می‌کنید.

  2- آشنایی با تیپ سؤالات عمومی در کنکور‌های سال‌های اخیر: حتماً می‌دانید که تیپ سؤالات عمومی در چند سال اخیر تغییر کرده است. با مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی با تیپ سؤالات عمومی در کنکور‌های سال‌های اخیر آشنا می‌شوید و سبک مطالعه‌ی خود را بر اساس آن تنظیم می‌کنید.

  3- جمع‌بندی: با توجه به این‌که سؤالات این کتاب به صورت مجموعه‌‌ای تنظیم شده است بهترین منبع برای جمع‌بندی درس‌های عمومی است.

  توصیه می‌شود در طول سال تحصیلی با یک برنامه‌ی معین و مشخص و به صورت مستمر به مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی بپردازید.

 • Electrro
  حسن فتحى - پشتیبان - نيشابور

  مهم‌ترین منبع مطالعاتی دانش اموزان کنکوری برای درس‌های عمومی کتاب زرد عمومی است. این کتاب شامل 30 مجموعه سؤال عمومی از کنکورهای پنج سال اخیر در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) است. درواقع شما با این کتاب سه هزار سؤال استاندارد در اختیار دارید که با تمرین آن‌ها با سلیقه‌ی تمام طراحان سؤال‌های عمومی در سال‌های اخیر آشنا می‌شوید.

  به طور کلی از مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی سه هدف اصلی را دنبال می‌کنیم:

  1- یادگیری: شما از این کتاب یاد می‌گیرید و با مطالعه و تمرین هر سؤال مطلبی را می‌آموزید یا مرور می‌کنید.

  2- آشنایی با تیپ سؤالات عمومی در کنکور‌های سال‌های اخیر: حتماً می‌دانید که تیپ سؤالات عمومی در چند سال اخیر تغییر کرده است. با مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی با تیپ سؤالات عمومی در کنکور‌های سال‌های اخیر آشنا می‌شوید و سبک مطالعه‌ی خود را بر اساس آن تنظیم می‌کنید.

  3- جمع‌بندی: با توجه به این‌که سؤالات این کتاب به صورت مجموعه‌‌ای تنظیم شده است بهترین منبع برای جمع‌بندی درس‌های عمومی است.
  توصیه می‌شود در طولسال تحصیلی با یک برنامه‌ی معین و مشخص و به صورت مستمر به مطالعه‌ی کتاب زرد عمومی بپردازید.

 • Electrro
  عباس امینی زاده - کاربر سایت

  بچه ها این کتاب خیلی خوبیه...تو آزمونای تابستون هم به کارتون میاد...
  من استفاده از این کتابو شدیدا توصیه میکنم :)
  از سایت کانون ب خاطر ورژن جدید کتابخانه ی الکترونیکی هم متشکرم

 • Electrro
  طاهره اصغرى - پشتیبان - پاكدشت

  کتاب زرد عمومی کتابی بسیار عالی برای بالا بردن درصد های دروس عمومی میباشد! خیلی از دانش آموزان من که مخصوصا تراز بالایی دارند در دروس عمومی ضعیف هستند ، به انان برنامه دادم که هر آزمون باید سه تا آزمون کتاب زرد رو بزنن الان درصد هاشون خیلی بهتر شده و با نحوه طراحی سوالات در آزمون ها و کنکور خیلی آشنا هستند!

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت