30 سال کنکور ریاضیات پایه و پیش دانشگاهی ریاضی

-

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-0434-7
سال نشر: 96
نوبت چاپ : 12
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000

شماره سوالات 1351، 1688، 1689، 1699، 1710، 1714، 1719، 1722، 1724، 1747، 1749 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 5 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.


در تاليف اين كتاب، دو هدف اصلي را دنبال كرده ايم:
الف- بودجه بندي: همبستگي تعداد سؤال هاي هر فصل، با اهميت نسبي آن در كنكور سراسري.
ب- پوشش كامل مطالب: با استفاده از سؤال هاي شناسنامه دار از كنكورهاي سراسري، آزاد، تمرين هاي مهـم كتـاب درسي، آزمون هاي كانون فرهنگي آموزش و تعاوني سنجش. سعي كرده ايم مجموعه اي كامل از سؤال ها را در اختيارشما قرار دهيم.
ويژگي هاي كتاب:
1- درخت دانش: درخت دانش هر فصل مسير مطالعاتي شما را در هر فصل، هوشمندانه هدايت مي نمايد. درخت دانش هـرفصل را بر اساس كتاب درسي نوشته ايم. هر درخت، از چند شاخه ي اصلي و هر شاخه خود شامل چند زير شاخه است.در درخت دانش امكان ارزيابي تسلط شما بر آن شاخه فراهم شده است، توصيه مي كنيم كه بعد از حل سـؤال هـاي هـرشاخه، بسته به ميزان تسلط بر آن شاخه، به خودتان رنگ دهيد. براي يك فصل اينكار را انجام دهيد تا اثر مثبـت ايـن روش را بر ميزان پيشرفت درسي خود ببينيد.
2- درسنامه: در هر درخت چه قبل از سؤال ها، درسنامه اي قرار داده ايم. در اين درسنامه ها سعي شده است با سبكي روان وساده با ارائه ي مثال هاي هدفمند، هسته ي مركزي سؤال هاي كنكور سراسري آن درخت چه پوشش داده شود. مطالب مهم، فرمول ها و تعاريف، در كادر رنگي قرار گرفته اند تا براي مرور كلي در يك نگاه، بيشتر قابل استفاده باشند. همچنـين بـااستفاده از رنگ دوم كلمات كليدي برجسته شده اند. مطالب تكميلي و نتيجه ها را با نمادهايي، متمايز كرده ايم.
3- تنظيم پرسش هاي چهار گزينه اي به روش تيپ بندي: اين كتاب شامل 900 پرسش چهار گزينه اي است. بنابراين با توجه به 13 تا 14 سؤال رياضي در كنكـور، بـه طـور
ميانگين به ازاي هر سؤال كنكور، 65 سؤال براي تمرين شما قرار داده ايم.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  سحر شجاع مقدم - پشتیبان - مشهد غرب دختران

  باسلام وخسته نباشید خدمت مولفان این کتاب
  این کتاب به دلیل دارا بودن سوالات شناسنامه دار یک منبع بسیار خوب و پرمحتوا برای تمام سطح دانش آموزان می باشد.تا در این درس به تسلط کافی برسند وباتمامی تیپ های سوالات آشنا شوند.همچنین این کتاب شامل سه سطح سوالات ساده ومتوسط ودشوار همراه باپاسخنامه تشریحی ونکات تستی می باشد.نکته بسیار عالی دیگر این کتاب خلاصه درس پر محتوا همراه بافرمول های ترکیبی مناسب می باشد.

 • Electrro
  ايمان خاك پزان - پشتیبان - تهران شرق

  با داشتن نکات کنکوری و تی‍‍پ بندی سوالات باعث صرفه جوئی در وقت دانش آموز و یادگیری بهتر دانش اموز و تسلط کامل او بر موضوع می شود.همچنین فن بیان کتاب و توضیحات به زبان دانش آموز نزدیک می باشد که این به فهم مطلب خیلی کمک می کند.

 • Electrro
  سيد دانيال عدل - پشتیبان - تهران غرب

  بهترین ویژگی این کتاب سوالهای تیپ بندی شده آن است.
  این ویژگی کتاب کمک بزرگی است برای یادگیری هرچه بیشتر مسایل کتاب درسی و فرمولها.هر تیپ سوال نشان دهنده یک نکته کنکوری است و پاسخ کاملا تشریحی آن با بیان ساده نکته مهم آن سوال و رمز حل سوالات مشابه را نشان میدهد.

 • Electrro
  علی کاکلی - کاربر سایت

  سوالات ۳ منبع زیر در کتاب ابی گرداوری شده:
  منتخبی از سوال های ازمون های کانون
  منتخبی از سوال های دانشگاه آزاد
  منتخبی از سوال های سنجش
  که باعث می شود دانش آموزان از تست های استاندارد و شناسنامه دار استفاده کنند
  برخی از ویژگی ها
  تناسب بین تعداد سوالات با بودجه بندی کنکور سراسری
  پوشش کامل کتاب درسی با تبدیل تمرین تشریحی به تستی • Electrro
  سيدعلى ساداتى - پشتیبان - تهران جنوب

  95/5/30
  کتابی بسیار مفید برای دانش آموزان در اواخر سال تحصیلی که به مرور و جمع بندی می پردازند است.از دیگر ویژگی های آن سوالات تیپ بندی شده است و از نظر سبک بسیار شبیه سوالات کنکور است. دارای درخت دانش و سئوالات تیپ بندی شده است و می توان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت.

 • Electrro
  احسان سليميان - پشتیبان - تهران غرب

  این کتاب به دلیل داشتن سوالات استاندارد و شناسنامه دار. و همچنین دارا بودن سوالات 30 سال اخیر کنکور مناسب ترین کتاب برای تست زنی در ایام تابستان است. چون دانش آموزان می توانند وقت بیشتری را به تست های قدیمی تر اختصاص دهند

 • Electrro
  سهند كريمى ارپناهى - پشتیبان - تهران جنوب

  با توجه به ۸ ویژگی کتاب های آبی این کتاب بهترین منبع برای آشنایی با سوالات کنکورهای سراسری است.تست شناسنامه دار این کتاب منبع خوبی برای تمرین روزانه برای داوطلب است.
  فراموش نشه که اولین مرحله از تست زدن تست های کنکورهای سراسری است

 • Electrro
  آرمان كوهى - پشتیبان

  یژگی مهم کتابهای آبی اینه که سوالات کنکور سراسری رو مطرح کرده و دانش آموز با حل این سوالات با نحوه طراحی سوالات طراحان سوال کنکور در طی سالهای گذشته آشنا شده و می تواند بهترین نتیجه را بگیرد. دانش آموز با حل این سوالات با سبک سوالات کنکور از سالهای دور تا سالهای نزدیک کنکور آشنا می شود.در این کتاب تمامی سئالات شناسنامه دار هستند و دراین زمان که دانش آموز فرصت محدودی دارد ارایه بهترین سوالات به دانش آموز کاری پسندیده است

 • Electrro
  محمدرضا توسلى - پشتیبان - تهران شرق

  بهترین منبع برای شروع تست‌ زنی تست های کنکور سراسری می باشد چونکه استاندارد ترین تست های موجود می‌باشد و حدود ۶۰ درصد سوالات کنکور هر سال مشابه سال های اخیرش می باشد و در این کتاب تمامی تست های کنکور در ۳۰ سال اخیر جمع آوری شده است با پاسخ تشریحی کامل و دقیق و یکی دیگر از نکات مثبت این کتاب ها درس نامه هایی هست که در ابتدای هر بخش گذاشته شده هست که مختصر و کامل هست و برای مرور مطالب می شود از آنان سود جست و از طرفی با توجه به اینکه یک سری سوالات در کنکور سراسری جدید هستند در این کتاب تعدادی سوال تالیفی نیز گذاشته شده است که باعث می شود که دانش آموزدن با سوالات جدید نیز آشنا گردند و به آمادگی کامل برای کنکور سراسری برسند.

 • Electrro
  مريم ذوالفقارى ثابت - پشتیبان - تهران جنوب

  کتاب ۳۰ سال کنکور ریاضی از جامع ترین کتاب های تالیف شده برای مبحث ریاضی در مقطع پیش دانشگاهی است. این کتاب به علت دارا بودن سوالات شناسنامه دارو هماهنگی با بودجه بندی کنکور دانش آموز را به سمت مسیر درست و در مسیر درست حرکت می دهد. در سال کنکور که دانش آموز سردر گم در میان انبوه کتاب ها است این کتاب وقت او را در نظر گرفته و تعداد تست مشخص و به اندازه در هر مبحث ارایه کرده است. در نتیجه دانش آموز در میان انبوه سوالات تالیفی و گاها زاید گم نمی شود و می تواند در وقت خود به خوبی مدیریت کند.

 • Electrro
  سپیده اکبرپور - کاربر سایت

  سپیده اکبرپور_پشتیبان_تهران شرق
  این کتاب بسیار کتاب مناسبی یرا دوران جمع بندی دانش اموزان میباشد .این کتاب کمک میکنه تا بچه ها بیشتر با مفاهیم کنکوری اشنا باشن و بهتر برای نمونه سوالات کنکور تمرین کنن.

 • Electrro
  احمد نصيرزاده - پشتیبان - تهران غرب

  مهمترین ویژگی این کتاب از دیدگاه بنده جامعیت کتاب در عین پرهیز از توضیح زیاد است . جامعیت از این جهت که تمام تیپهای سوالات دیفرانسیل و ریاضی پایه را با سطوح مختلف از آزمونهای استاندارد مختلف داراست و پرهیز از توضیح زیاد از این جهت که پاسخ تشریحی آن مطلب بسیار چکیده همراه بیان کرده که موجب بی حوصلگی نشده و باعث ایجاد سرعت در مطالعه می شود.

 • Electrro
  وحیده علیخانی - کاربر سایت

  با سلام
  با توجه به اینکه درس ریاضیات از جمله درسهایی می باشد که نیاز بسیار زیاد به تمرین و ممارست و حل کردن سوالات و تست های متعدد و متنوع دارد و از انجا این نکته از خصوصیات بارز این کتاب است تهیه و مطالعه آن را به کلیه دانش اموزان کنکوری و در حال تحصیل توصیه می نمایم
  با سپاس فراوان

 • Electrro
  آرين درودى - کاربر سایت

  بهترین ویژگی این کتاب سوالهای تیپ بندی شده آن است.
  این ویژگی کتاب کمک بزرگی است برای یادگیری هرچه بیشتر مسایل کتاب درسی و فرمولها
  بهترین کتاب برای تست زدن ...این کتاب برای همه ی دانش اموزان با هر ترازی قابل استفاده است
  پاسخ های جامع و قابل درک آن است که. دانش آموز با مطالعه پاسخ ها مطالب را به طور کامل درک میکند و علت اشتباهات خود را میفهمد .

 • Electrro
  ميترا شفافى - پشتیبان - خرم آباد1

  با توجه به اینکه بهترین سوالات سوالات شناسنامه دار هستند و این نوع سوالات از میان آزمون های مرجع انتخاب می شوند و کتاب درسی را بطور کامل پوشش می دهند در کتاب ۳۰ سال کنکور ریاضیات رشته تجربی این نوع سوالات جمع آوری شده اند و تعداد سوال های هر فصل متناسب با بودجه بندی آن فصل می باشد و سوالات دارای تیپ بندی به همراه پاسخ تشریحی کامل و جامع می باشند.

 • Electrro
  اسماعيل ميرزائى - پشتیبان - اصفهان پسران

  مهمترین نکته در تسلط درس ریاضی تکرار سوالات مناسب است. از این جهت کتاب ۳۰ سال کنکور با گردهم آوردن مجموعه سوالات با ارزش به عنوان مهم ترین منبع مطالعاتی شناخته می شود. به دانش آموزان توصیه می شود جهت مطالعه درس ریاضی حتما در ابتدا به منظور مرور و تثبیت آموخته های خود نکاتی که در قالب خلاصه درس قبل از هر مبحث آورده شده است را به صورت دقیق مطالعه نمایند. سپس تست های این کتاب را به صورت آموزشی و نه به صورت زمان دار بررسی نمایند. مشخصا تست کنکور های سال های اخیر و نیز تست هایی که خود کتاب به عنوان تست تیپ مشخص کرده است در اولویت قرار دارد. در صورتی که دانش آموز نتواند سوال ها را پاسخ دهد به پاسخ نامه مراجعه کرده و اشکال خود را بر طرف نماید. ضمنا تست هایی که دانش آموز نمی تواند پاسخ دهد و یا مباحث درسی قسمت مربوطه را به خوبی فرا نگرفته است بایستی با علامت مشخص شود تا دانش آموز در مراجعات بعدی بتواند میزان یادگیری خود از آن مبحث را سنجش نماید.

 • Electrro
  مهدى اسماعيلى - پشتیبان - خرمدره

  این کتاب به دلیل داشتن سوالات استاندارد و شناسنامه دار. و همچنین دارا بودن سوالات 30 سال اخیر کنکور مناسب ترین کتاب برای تست زنی در ایام تابستان است. چون دانش آموزان می توانند وقت بیشتری را به تست های قدیمی تر اختصاص دهند

 • Electrro
  آزاده کاهه - کاربر سایت

  با داشتن نکات کنکوری و تی‍‍پ بندی سوالات باعث صرفه جوئی در وقت دانش آموز و یادگیری بهتر دانش اموز و تسلط کامل او بر موضوع می شود.همچنین فن بیان کتاب و توضیحات به زبان دانش آموز نزدیک می باشد که این به فهم مطلب خیلی کمک می کند.

 • Electrro
  هدى قاسميه - پشتیبان - كاشان

  با سلام
  اين كتاب يكي از پرطرفدارترين كتابهاي كانون و مورد تاييد دبيران مي باشد و مورد استقبال اكثر دانش آموزان قرار گرفته است.
  بهترين سوالات(سوالات شناسنامه دار) متناسب با بودجه بندي هر فصل در كنكور سراسري در اين كتاب آورده شده است.داشتن درخت دانش و درسنامه جامع ابتداي هر مبحث داوطلب را براي زدن تستها آماده مي كند.
  متاديتاي پشت جلد كه در كتابهاي چاپ امسال قرار دادند خيلي عالي است و خود مشاوري كامل براي معرفي دقيق كتاب مي باشد .معلمان ،پشتيبانان ودانش آموزان با يك نگاه به كليه ويژگيها و قابليت هاي كتاب پي مي برند.
  با تشكر

 • Electrro
  رضا جهانى - پشتیبان - كاشمر

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت گروه مولفان این کتاب و تشکر از کلیه همکاران کانون فرهنگی آموزش قلم چی که در تهیه این کتاب بسیار عالی و پر محتوا که از مهمترین و پر طرفدارترین و به گفته ی اکثر دانش آموزان و دانشجویان یکی از بهترین کتابهای موجود در سطح کشور برای درس ریاضی و یکی از قوی ترین و بهترین و اصلی ترین منابع برای دانش آموزان کنکوری می باشد.
  بنده به دانش آموزان خود و سایر دانش آموزانی که با من درتماس هستند این کتاب را بعنوان یکی از مهمترین منابع اصلی برای درس ریاضی معرفی می کنم و از دانش آموزان عزیز میخواهم حتما با دقت تمام به بررسی و تحلیل سوالات این کتاب ارزشمند بپردازند.
  با آرزوی توفیق روزافزون برای کلیه همکارانی که در کانونهای فرهنگی آموزش قلم چی در سراسر کشور برای داشتن ایرانی سرافراز و سربلند صادقانه و مخلصانه دستشان را در دست آقای قلم چی نهادند و در این راه پر خیر وبرکت ایشان را همراهی می نمایند.
  با سپاس فراوان

  رضا جهانی

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت