کتاب کار شیمی (2) یازدهم تجربی و ریاضی

با توجه به ماهیت درس شیمی و رویکرد کنکور سراسری و امتحانات مدرسه در سال‌های اخیر، سه موضوع مورد توجه طراحان سؤال است. اشراف کامل به متن کتاب درسی، توانایی یادگیری قسمت‌های محاسباتی درس و درک عمیق مفاهیم شیمیایی است.
برای رسیدن به موفقیت و کسب نتیجه قابل قبول در هر آزمونی اعم از تشریحی یا تستی، داشتن هم‌زمان این مهارت‌ها لازم است و هیچ کدام به تنهایی جوابگوی انتظارات نیست.

15000 تومان

شابک : 978-600-00-1064-5
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 1
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 5000


درخت دانش
در ابتدای هر فصل، درخت دانش ارائه شده است. در گام اول درخت دانش سبب به وجود آمدن یک طبقه‌بندی ذهنی از کل فصل می‌شود. کتاب‌کار شیمی یازدهم دقیقاً طبق زیرموضوعات ارائه شده در کتاب درسی طبقه‌بندی و آموزش داده شده است.

مهم‌ترین نکته‌های کتاب درسی
هر زیرموضوع طبق شاخه‌بندی‌های کتاب درسی پیشروی‌ می‌کند و در ابتدای هر زیرموضوع یک گزیده نکات از آن بیان شده، که رویکرد آن بدین صورت است که جملات مهم و اصلی کتاب درسی جهت یادآوری و پررنگ کردن اهمیت آن‌ها آمده است، البته در قسمت‌هایی که نیاز به توضیح بیش‌تر دارد، مانند قسمت‌های محاسباتی یا مفهومی، توضیحاتی در راستای کمک به یادگیری آمده است.

چیدمان سؤال‌ها بر اساس حیطه‌های شناختی بلوم
در این کتاب، در هر زیر موضوع، ابتدا مجموعه سؤال‌های حیطه دانش آمده است. بلافاصله پس از بسته‌ی سؤال‌های دانشی، بسته‌ی سؤال‌های مفهومی، سپس سؤال‌های تحلیلی و در انتها سؤال‌های کاربردی (محاسباتی) آمده است.

انواع (گونه‌های) سؤال
• برای درک ابتدایی و پایه‌ای مفاهیم کتاب و هم‌چنین توانایی تحلیل شکل‌ها یا نمودارهای کتاب، سؤال‌هایی تحت عنوان پرسش و تعریف آورده‌ایم.
• برای اشراف به متن کتاب درسی و هم‌چنین ایجاد شباهت به تیپ سؤال‌های آزمون‌های تشریحی و هم‌چنین تستی، سؤالاتی تحت عنوان جای خالی، عبارات درست یا نادرست وانتخاب دو موردی برای شما طرح گردیده است.
• برای درک عمیق‌تر مفاهیم، شکل‌ها و نمودارها و هم‌چنین افزایش توانایی تجزیه و تحلیل، سوالاتی تحت عنوان مفهومی و تحلیلی برای شما آماده گردیده است. این قسمت یکی از مهم‌ترین و پرچالش‌ترین قسمت‌های این کتاب است و با طرح سؤالاتی که بیش‌تر آن‌ها بر پایة مطالب و تمرین‌های کتاب درسی است، پرسش‌هایی را مطرح می‌کند که نیاز به تجزیه و تحلیل عمیق مفاهیم دارد و نوع نگاه را به مطالب بیان شده عوض می‌کند و سعی در آموزش متفاوت نگریستن دارد.
• و در آخر برای یادگیری قسمت‌های محاسباتی و هم‌چنین بالابردن توانایی شما برای حل مسائل مربوط به آن‌ها، سوالات و مسائلی با عنوان مسائل محاسباتی پیش روی شما قرار می‌گیرد.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت