دبیران پرمخاطب زبان کنکور (طاهری)

در کنکور سراسری، درس زبان انگلیسی جزء دروسی است که کسب درصد پایین در آن می‏تواند داوطلب را از قبولی در رشته و دانشگاه دلخواه بازدارد، چرا که امروزه با وجود امکانات آموزشی فراوان در این درس در اقصی نقاط کشور، تعداد بسیار زیادی از داوطلبان در این درس، نمره یا درصد قابل قبولی کسب می ‏نمایند و این درس به طور میانگین، همواره جزء دروسی بوده که در کنکور سراسری بالاترین درصدها را داشته است. بنابراین، کسب درصد قابل قبول در این درس برای باقی ماندن در رقابت برای قبولی در رشته‏ها و دانشگاه‏های پرطرفدار، امری ضروری است.
شاید شما هم داوطلبانی را دیده باشید که لغات و گرامر را به خوبی می‏خوانند و زمان کافی را نیز برای مطالعه این درس اختصاص می‏دهند، اما در آزمون‏های آزمایشی و یا در کنکور سراسری، نتیجه دلخواه را کسب نمی‏کنند. شاید خود شما نیز جزء این دسته از افراد باشید! اما علت چیست؟
یکی از مهم‏ترین دلایل این موضوع، عدم تسلط داوطلب به ساختارهای ترجمه‏ای، معانی دور لغات، هم نشینی‏ها (collocations)، پیشوند‏ها و پسوند‏ها و سایر نکاتی است که در ترجمه صحیح جملات دخالت دارند.
در این کتاب تلاش بر این بوده که تمامی موارد فوق را با استفاده از جملاتی که در کنکورهای سراسری 4 سال اخیر به کار رفته‏اند به شما آموزش دهیم. در مواردی که مثال مناسب وجود نداشته و یا برای درک بهتر موضوع، نیاز به مثال‏های بیشتر بوده، از مثال‏های تألیفی نیز استفاده شده است. بنابراین با مطالعه این کتاب، هم مجموعه نکاتی که "فنون ترجمه" نامیده می‏شوند را فرا می‏گیرید و هم اینکه عملاً آنالیزی دقیق از سؤالات درس زبان انگلیسی کنکورهای سراسری چهار سال گذشته در تمامی رشته‏ها (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر، منحصراً زبان و خارج کشور) خواهید داشت. در فصل آخر کتاب نیز این امکان را خواهید داشت که آموخته‏های خود را تثبیت و ارزیابی کنید.

در حال چاپ

شابک :
سال نشر:
نوبت چاپ :
تیراژ اخربن نوبت چاپ :


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت