آبی زیست شناسی (2) یازدهم تجربی


با عرض ادب و احترام خدمت همکاران فرهیخته و دانش‌آموزان عزیز، این ضرورت احساس شد که در ارتباط با شکل‌ها و درسنامه‌ی موجود در این کتاب کمک آموزشی در مقایسه با کتاب درسی زیست‌شناسی (2) نکاتی جهت اطلاع ارائه شود:
در کتاب درسی زیست‌شناسی (2) از 281 شکل و 67 فعالیت استفاده شده و در این مجلّد برای پوشش مطالب و تصاویر، 166 شکل در درسنامه ارائه گردیده است که از این میان 149 شکل مشابه با شکل‌های کتاب درسی و 17 شکل مکمل شکل‌ها و مطالب کتاب درسی می‌باشد که برای تمایز با علامت ستاره (*) مشخص شده‌اند. علامت ستاره در بخشی از نکات درسنامه که فراتر از سطح کتاب بوده و جهت درک بهتر مطالب کتاب درسی ارائه گردیده نیز قرار داده شده‌است.
برای پوشش مطالب، شکل‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی 307 سؤال مرتبط با شکل‌های کتاب درسی و 38 سؤال مرتبط با فعالیت‌ها مطرح شده‌اند. از موارد دیگر می‌توان به حضور 57 سؤال همراه با شکل و 23 پاسخ دارای شکل، اشاره نمود.
ضمناً کلمات یا عباراتی که در پاسخ‌نامه با رنگ قرمز مشخص شده‌اند، کلمات کلیدی مرتبط با آن مطلب است.

420000 تومان

شابک : 978-600-00-1047-8
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 15
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


- درک و تثبیت مفاهیم کتاب: می‌گویند یک تصویر گویاتر از هزار کلمه است، اما گویایی بعضی از تصاویر بسیار بیشتر از این است. یکی از ویژگی‌های ممتاز این کتاب ارائه خلاصه‌ای از هر گفتار یک فصل در قالب دو ستون است: یک ستون چکیده‌ی مطالب و در ستون دیگر شکل‌های مرتبط است به طوری‌که شکل‌های منتخب هم‌راستای شکل‌های کتاب درسی و حتی با جزئیات بیشتری است تا شما بتوانید با دیدن شکل به همراه مطالعه‌ی خلاصه گفتار، تقریباً همه‌ی مطالب کتاب را یاد گرفته و به راحتی مفاهیم را در ذهن خود تثبیت کنید.
2- ارتقای سطح دانش : یکی از ویژگی‌های دیگر کتاب، طراحی تست از خط به خط کتاب و ارائه پاسخ‌نامه دقیق به منظور یادگیری و تثبیت اطلاعات آموخته شده است.
3- آشنای با نحوه‌ی طراحی تست در کنکور : یکی از ویژگی‌های ممتاز و منحصر به فرد کتاب‌های آبی در همه‌ی درس‌ها، طبقه‌بندی تست‌های سراسری و پاسخ حرفه‌ای به سوال‌های کنکور است.
این امر موجب می شود:
الف – یک استاندارد درست از نحوه‌ی سنجش موضوعات مشخص شود.
ب – نکات پرتکرار و با اهمیت هر فصل مشخص شود.
ج – موضوعات قابل سنجش توسط طراحان کنکور برای دانش آموز قابل پیش بینی باشد.
4- ارتقای توانمندی به منظور ارتباط مفاهیم : یکی از ویژگی‌های درس زیست به هم مرتبط بودن مفاهیم است. از ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر این کتاب داشتن تست‌های ترکیبی از فصل‌های مختلف کتاب یازدهم و حتی مرتبط با کتاب سال دهم است تا قدرت پاسخ گویی دانش آموز در مواجهه با تست‌های ترکیبی افزایش یابد.
5 – ایجاد بینش زیست‌شناسی : یکی از ضعف‌های داوطلبین کنکور در درس زیست شناسی نداشتن بینش کافی از موضوعات مختلف است که این کتاب با داشتن تست‌های بینشی این مشکل را برطرف کرده است.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

  • Electrro
    نیلوفر صالحی - کاربر سایت

    کتابی فوق العاده کامل است

  • Electrro
    سعید عراقی - کاربر سایت

    کتاب خوبیه

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت