فارسی پیش دبستانی

بر اساس يافته‌هاي روان‌شناسي و علوم تربيتي، سال‌هاي پيش از دبستان در رشد و تربيت كودكان نقش اساسي و تعيين‌كننده‌اي دارد. در اين دوران، يادگيري كودكان بیش‌تر، سريع‌تر و آسان‌تر انجام مي‌شود. توانايي‌هاي آن‌ها در جنبه‌هاي مختلف رشد، شكوفا مي‌شود و پايه‌هاي اصلي شخصيت آن‌ها شكل مي‌گيرد.
نوآموزان در فارسی پیش‌دبستانی چه چیز‌هایی یاد می‌گیرند؟
در این کتاب که مقدمه‌ای است برای درس مهارت‌های خواندن و نوشتن اول دبستان، مفاهیم کتاب فارسی اول دبستان آموزش داده می‌شود. عناوین کلی آموزش‌ها در این کتاب به شرح زیر است:
آموزش صداهای نشانه‌های الفبای فارسی: در این بخش نوآموز با تکرار نام تصاویر، به صداها توجه می‌کند. صداهای ابتدا، انتها و میان کلمات. در این بخش دایره‌ی لغات نوآموز افزایش پیدا می‌کند.
آموزش رسم الگوهای اولیه رسم خطوط: با رسم خطوط ساده و در ادامه، خطوط ترکیبی آماده‌ی نوشتن می‌شود. در ابتدا خطوط افقی، عمودی، مورب و در ادامه منحنی، شکسته و ... در این بخش ابتدا یک تصویر مرتبط رسم شده است که با تکمیل تصویر، آمادگی برای رسم الگو در کودک ایجاد می‌گردد.
تمرین‌های افزایش دقّت: با تمرین‌های مختلف، رنگ‌آمیزی، توجه به تفاوت‌ها،‌ توجه به شباهت‌ها، ارتباط‌ها و ... را می آموزد.

90000 تومان

شابک : 978-600-00-0892-5
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 3
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


نحوه‌ی استفاده از کتاب:
در تمرین اول صفحه، خواسته شده نام تصاویر گفته شود و به صدای اول آن‌ها توجه شود. صدای اول تصاویر همان نشانه‌ای است که در بالای صفحه معرفی شده است.
در تمرین دوم غالباً با ذکر نام اشیاء، توجه به صدای آخر کلمات خواسته شده که بهتر است نوآموز آن‌ را تکرار کند. در برخی صفحات تمرین دوم به ترتیبی متفاوت ولی با همین هدف آمده است.
بیش‌تر صفحه‌های آموزش نشانه‌ها، تمرین سومی دارند که نوآموز به صورت ترکیبی به سؤال پرسیده شده پاسخ می‌دهد، تصاویر را به هم وصل می‌کند، دور آن‌ها خط می‌کشد و یا رنگ‌آمیزی می‌نماید.
در آموزش الگوها ابتدا نوآموز باید بخش‌هایی که به صورت نقطه‌چین درج شده است را کامل کند و سپس به سراغ تکمیل الگوی مورد نظر برود.
کتاب به گونه‌ای تألیف شده است که هم قابل استفاده در مراکز پیش‌دبستانی، مهدکودک‌ها و هم قابل استفاده برای کودکانی است که هنوز به پیش‌دبستانی نرسیده‌اند و یا این دوره را به همراه والدین در منزل می‌گذرانند.
هدف از این کتاب، آموزش نوشتن و خواندن نیست؛ بلکه هدف آشنایی با صداها و آمادگی برای یادگیری آن‌ها و در ادامه آمادگی برای نوشتن است.
ما سعی کردیم مباحث را طوری انتخاب نماییم که کودک را برای حضور در کلاس آماده سازد و به نوعی مکمل آموزه‌های دبستان باشد.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت