مارپیچ‌ها (سرگرمی و بازی) - جلد 2 پیش دبستانی

کتاب حاضر مجموعه‌ای از تمرین‌های ماز است. ماز به معنای پیچ و خم یا مارپیچ است. مازها برای تقویت ادراک بینایی کودکان و تمرکز ایشان مفید است.
کودک با ادامه‌دادن مسیر با چشم یا دست راه درست را انتخاب می‌کند. معمولاً هر ماز یک مسیر درست برای رسیدن به مقصد دارد ولی برخی مازها ممکن است راه‌های متفاوتی برای رسیدن به مقصد داشته باشند. حل مارپیچ‌ها به هماهنگی چشم و دست کودکان نیز کمک می‌کند و به نوعی هوش دیداری ایشان را تقویت می‌کند.
معمولاً دانش‌آموزان در سال‌های ابتدایی مدرسه مشکل نارسانویسی یا کند‌نویسی دارند، حل تمرین‌هایی از این قبیل می‌تواند در برطرف کردن چنین مشکلاتی مؤثر باشد.
چیدمان کتاب:
مارپیچ‌ها از ساده به دشوار چیده شده‌اند. سادگی یا دشواری در مازها بر اساس موانع مسیر، هم سطح نبودن آن‌ها، نوع مسیر و سایر ویژگی‌های آن‌ها مشخص می‌شود که سعی شده است در مارپیچ‌های مختلف تیپ‌های مختلف آن‌ها بررسی شود. در ابتدای هر ماز یک یا دو جمله در مورد آن نوشته شده است.
شیوه‌ی استفاده از کتاب:
ابتدا جمله‌ی درج شده در بالای صفحه را بخوانید. البته می‌توانید از کودک بخواهید آن‌چه از تصویر برداشت می‌کند را بیان کند یا در این باره با او کمی گفت‌و‌گو کنید و سپس مسیر درست را از مبدأ به مقصد پیدا کند. تصاویر به صورت تک‌رنگ می‌باشد چرا که رنگ‌ها به شناسایی مسیر درست کمک می‌کنند ولی بعد از یافتن مسیر درست می‌تواند تصاویر را رنگ آمیزی کند.
کتاب در دو جلد تدوین شده است. جلد اول به نسبت جلد دوم سطح دشواری کم‌تری دارد.
مخاطبان کتاب:
کتاب مارپیچ‌ها، کتابی جذاب برای کودکان است حتی دانش‌آموزان سال‌های ابتدایی دبستان نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. قدرت یافتن مسیر درست در کودکان زیر 6 سال متفاوت است معمولاً کودکان 4 سال به بالا قادرند تا حدی این تمرین‌ها را حل کنند.

30000 تومان

شابک : 978-600-00-2021-7
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 1
تیراژ اخربن نوبت چاپ :


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت