آبی هندسه (2) یازدهم ریاضی

1- فهرستی با کاربرد مشاور محور: طراحی فهرست کتاب به گونه‌ای است که علاوه بر این‌که امکان دسترسی سریع به عناوین کتاب را برای شما فراهم می‌سازد، تعداد زیرموضوعات و تعداد تست‌ها با دقت نظر مشخص شده است. ضمن این‌که در کنار هر زیرموضوع، یک آیکون ارزیابی در سه رنگ (آبی، سبز و زرد) مشاهده می‌نمایید و پیشنهاد اکید داریم پس از پاسخ به تست‌ها در هر زیرموضوع، سطح خود را با رنگ کردن یکی از این کادرها مشخص نمایید تا به صورت مقایسه‌ای از میزان تسلط خود بین سه فصل کتاب آگاه شوید و به هنگام مرور و جمع بندی براساس این کادرها، اولویت‌بندی صحیح‌تری داشته باشید.
2- درخت دانش: درخت دانش هر فصل کتاب آبی بر اساس موضوعات و زیرموضوعات کتاب درسی تهیه و تنظیم شده است. یکسان بودن موضوعات در کتاب آبی و کتاب درسی به نظم ذهنی دانش آموز در جهت طبقه بندی مطالب کتاب درسی کمک می‌کند.
3- درس‌نامه: درس‌نامه با توجه به تعاریف و ادبیات کتاب درسی نوشته شده است و تمامی زیرموضوع‌ها را پوشش می‌دهد. برای فهم بیش‌تر مطالب، از صفحۀ شطرنجی و رنگ دوم در رسم شکل‌های درس‌نامه استفاده شده است.
4- چینش سؤال‌ها: سؤال‌ها ترجیحاً به‌ترتیب ساده به دشوار چیده شده و در هر زیرموضوع تمامی سؤال‌های کنکور آزاد و سراسری سال‌های گذشته آورده شده است و برای تکمیل هر مبحث، سؤال‌هایی از آزمون‌های کانون و مشابه تمرین‌های کتاب درسی نیز آورده شده است.
5- پوشش مطالب کتاب درسی: این موضوع یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تیم تألیف است. توجه شما را به آدرس (شناسنامۀ‌) هر سوال جلب می‌کنم. در کنار هر سوال علاوه بر آدرس کنکور یا آزمون برگزار شده آدرس کتاب درسی هم ذکر شده است. یعنی تمام سؤال‌های موجود در کتاب به یکی از پارامترها و موضوعات کتاب درسی الحاق شده است و در مواردی از کتاب درسی که سؤال کنکور و کانون نداشتیم و یا موضوع جدید بوده سؤال مرتبط با آن موضوع از کتاب درسی طرح و آدرس دقیق آن ذکر شده است. با این روش اطمینان حاصل کردیم که از همه موضوعات در کتاب درسی سؤال داریم.
6- تناسب و توازن : زیبایی محتوایی کیفیت کتاب آموزشی وابسته به تناسب و توازن کتاب است. نباید به یک فصل کم‌تر و به فصل دیگر بیش‌تر از اهمیت آن فصل پرداخت. برای تعیین تعداد سؤال در هر فصل و برای این که این اعداد از سلیقه فردی خارج شود و طبق یک ضابطه و قانون کار اجرا شود باید ابتدا معیارها مشخص شود و سپس طبق معیار برای هر فصل تصمیم گرفته شود. در این کتاب نحوۀ توزیع تعداد تست‌ها در هر فصل براساس سه پارامتر از کتاب درسی تعیین شده است.
7- پاسخ‌های تشریحی: پاسخ تشریحی، به‌طور کامل بر مبنای کتاب درسی نوشته شده است. هر سؤال با مناسب‌ترین‌ و قابل فهم‌ترین روش برای دانش‌آموز حل شده است. با توضیح فارسی و حل مرحله به مرحله سعی شده است که روش حل به دانش‌آموز تفهیم شود
8- DVD همراه کتاب: در DVD همراه کتاب، خلاصه درس‌ها، 38 فیلم‌ آموزشی 3 دقیقه‌ای،178 مقاله مشاوره‌ای و حل 50 سؤال برگزیدۀ کتاب قرار داده شده است. سؤال‌هایی که در DVD همراه کتاب توسط دبیران حل شده، با نماد مشخص شده‌اند.

290000 تومان

شابک : 978-600-00-1046-1
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 5
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 5000


در میان درس‌های ریاضی دبیرستان، درس هندسه به دلیل روش‌های حل خلاقانه و جذاب و تنوع سؤال‌های آن، همواره مورد توجه و علاقۀ دانش‌آموزان برتر بوده است. اغلب کارشناسان آموزش ریاضی بر این باورند که حل مسائل هندسه، در دراز مدت منجر به پرورش قدرت استدلال و در نتیجه بهبود فهم ریاضی و حتی درس‌های دیگر خواهد شد.
در سال‌های اخیر، سؤال‌های هندسه در کنکور تنوع زیادی داشته است، به همین دلیل لزوم تمرین بیش‌تر در این درس، برای دانش‌آموزان بیش از پیش احساس می‌شود. اما در کنار این تنوع، با کمی دقت و ریزبینی، می‌توان ردپایی از سؤال‌های مشابه کنکورهای قبل را در تعداد زیادی از آن‌ها دید. این ویژگی‌، لزوم تمرین سؤال‌های کنکورهای قبل را برای دانش‌آموزان روشن می‌کند. در این کتاب همۀ سؤال‌های کنکور سراسری خارج و داخل کشور ده سال اخیر رشته‌های ریاضی و تجربی را به همراه بسیاری از سؤال‌های کنکورهای قدیمی‌تر، منتخبی از سؤال‌های آزمون‌های کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)، دانشگاه آزاد و در مواردی از کتاب درسی که سؤال کنکور و کانون نداشتیم و یا موضوع جدید بوده سؤال مرتبط با آن موضوع از کتاب درسی طرح و آدرس دقیق آن ذکر شده است.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت