تابستان دوازدهم انسانی


✔ 15 درس : پرسش ها در 6 درس پایه یازدهم، 6 درس پایه‌ی دهم و 3 درس پایه‌ی دوازدهم می‌شوند.
✔ 750 سوال (پایه دهم، یازدهم و دوازدهم)

- 300 سوال پایه یازدهم
- 300 سوال پایه دهم
- 150 سوال پایه‌ی دوازدهم
✔ 145 مبحث (پیاه دهم، یازدهم و دوازدهم)
- 59 مبحث (پایه دهم، یازدهم و دوازدهم)

- 59 مبحث پایه‌ی یازدهم
-77 مبحص پایه‌ی دهم
- 9 مبحث پایه‌ی دوازدهم
✔ 100% مباحث درس های اختصاصی پایه‌ی دهم و یازدهم 25 % مباحث دوازدهم مورد بررسی قرار می‌گیرد.
✔ 5 ضریب توازن (بر اساس مبحث): 5 پرسش چهار گزینه ای به ازای هر یک از مباحث
✔ 9 ضریب توازن (بر اساس روز): 9 پرسش چهار گزینه ای به ازای هر روز از ایام تابستان

32000 تومان

شابک :
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 2
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


از تابستان به عنوان دوران گذر از مقطعي به مقطع ديگر ياد مي‌شود. اين پنجرة باز فرصت مناسبي براي جبران نقص و كاستي‌هاي سال گذشته و افزايش تسلط بر درس‌های مهم سال آینده است.
کتاب تابستان مطابق با برنامة راهبردی آزمون‌های کانون در تابستان تهیه شده است.
منطق برنامة راهبردي تابستان آزمون‌های کانون و کتاب تابستان براساس نگاه به گذشته و نگاه به آینده است.

نگاه به آینده:
شامل درس‌های سال دوازدهم با منطق آمادگی ذهنی بیشتر برای سال تحصیلی پیش رو می‌باشد.

در نگاه به آینده تنها 25% مباحث درس‌هاي سال دوازدهم به‌صورت پوششی مورد مطالعه قرار مي‌گيرند:

ما به شما پيشنهاد می‌کنیم 3 درس رياضي و آمار (3)، علوم و فنون ادبی (3) و عربي، زبان قرآن (3)، را با توجه به اهميت و تعداد سؤالات مطرح شده در كنكور انتخاب كنید و در تابستان مطالعه كنید. مطالعة درس‌های سال آینده باعث آمادگی و ایجاد آرامش در شما می‌شود.
مزيت مطالعة درس‌هاي سال دوازدهم در تابستان براي شما اين است كه در طي سال تحصيلي برنامه‌ي سال دوازدهم شما سبك‌تر مي‌شود و مي‌توانيد وقت بيش‌تري به مطالعة درس‌هاي پايه اختصاص دهيد و هم‌زمان از دیگر همكلاسي‌هاي خود پیشی بگیرید.
در ابتدای سؤال‌های هر یک از درس‌های دوازدهم یک درس‌نامه قرار داده شده که در آن سعی شده است مطالب جدید به صورت قابل فهم توضیح داده شود.


نگاه به گذشته:

شامل درس‌های سال دهم و یازدهم با منطق عدم فراموشی آموخته‌ها است.
شما می‌توانید با توجه به وضعیت خود در درس‌های مختلف، به رفع اشکال و تقویت درس‌های سال‌های گذشته بپردازید.
با دریافت کارنامة سال یازدهم و مشاهدة نمرات خود متوجه شويد کدام درس‌ها نیازمند توجه بیش‌تری هستند تا در تابستان به ارزیابی آن‌ها بپردازيد.

مباحث درس‌های نگاه به گذشته به پنج بخش تقسیم شده است. دانش‌آموزان در هر آزمون بر اساس برنامة راهبردی، یک‌پنجم از درس‌های سال قبل را آزمون می‌دهند. از آن‌جا که این مطالب قبلاً خوانده شده است، مباحث به صورت مستقل پیشروی دارد.يعني در هر آزمون شما مباحث جديدي را آزمون خواهيد داد. (البته به‌جز درس‌های علوم و فنون ادبی (1) و عربی، زبان قرآن (1) که مباحث این درس‌ها به علت پیوستگی موضوع به صورت پوششی در هر آزمون مورد پرسش قرار می‌گیرد.)

در کتاب تابستان نیز 5 آزمون مطابق با آزمون‌های کانون در تاریخ‌های 4 مرداد، 18 مرداد، 1 شهریور، 15 شهریور و 22 شهریور قرار داده شده است.
در این کتاب از تمام دروس اختصاصی سال‌های دهم و یازدهم همه‌ی درس‌ها به‌جز تاريخ و جغرافيا سؤال طرح شده است.

محتوای کتاب چیست؟

کتاب تابستان دوازدهم انسانی شامل 5 آزمون چهارگزینه‌ای با ویژگی‌های زیر است:

هر آزمون از 3 بخش سال دهم، یازدهم و دوازدهم تشکیل شده است.

بخش دهم: هر آزمون شامل درس‌های ریاضی و آمار (1)، اقتصاد، علوم وفنون ادبی (1)، عربی، زبان قرآن (1)، جامعه‌شناسی (1)، منطق

بخش یازدهم: هر آزمون شامل درس‌های ریاضی و آمار (2)، علوم وفنون ادبی (2)، عربی، زبان قرآن (2)، جامعه‌شناسی (2)، فلسفه، روان‌شناسی

بخش دوازدهم: هر آزمون شامل درس‌های ریاضی و آمار (3)، علوم وفنون ادبی (3)، عربی، زبان قرآن (3) است.

هر سؤال دارای شناسنامة کامل مبتنی بر کتاب درسی است.
این امر به شما کمک می‌کند که متوجه شوید به کدام قسمت‌های کتاب درسی مسلط هستید و در کدام قسمت‌ها نیاز به مرور و تمرین بیش‌تری دارید.
تمامی پرسش‌های آزمون‌ها در قسمت پایانی کتاب به‌طور کاملاً تشریحی پاسخ داده ‌شده‌اند، دراین قسمت سعی شده است افزون ‌بر پاسخ سؤال، نکات آموزشی مهم مربوط به هر‌سؤال تشریح و مرور شود.


نحوه‌ي استفاده از کتاب تابستان

2 روش براي مطالعة كتاب به شما پيشنهاد مي‌شود:

روش اول
براي دروس نگاه به گذشته ابتدا به سؤال‌هاي كتاب تابستان پاسخ دهيد و سپس با توجه به نحوة پاسخ‌دهي خود براي مطالعه در اين ايام برنامه‌ريزي کنید. (روش بازيابي: در این روش دانش‌آموز ابتدا امتحان مي‌دهد و سپس مطالعه مي‌كند.

نتیجة امتحان تعیین‌کنندة برنامه‌ی مطالعة آن درس است؛ به این صورت که وقتی به سؤالی پاسخ داده می‌شود نشانگر تسلط داشتن بر مبحث آن سؤال است و پیرو آن سؤالاتی که بدون پاسخ مانده‌اند یا پاسخ غلط دارند باید هوشمندانه‌تر تحلیل شوند. مطمئناً مباحث این‌گونه سؤالات نیازمند تلاش جدی‌تری برای یادگیری هستند.)

اما براي دروس نگاه به آينده ابتدا به‌طور دقيق متن كتاب درسي و سپس درس‌نامه‌هاي كتاب تابستان را مطالعه نماييد و آن‌گاه به سؤال‌هاي كتاب پاسخ دهيد.

روش دوم:
متن كتاب درسي را با توجه به مباحث آزمون چه براي دروس نگاه به گذشته و چه براي دروس نگاه به آينده با دقت مطالعه نماييد، درس‌نامه‌هاي كتاب تابستان را نيز با دقت بخوانيد و به حل تست از كتاب‌هاي ديگر كانون نظير کتاب آبي و … نيز بپردازيد سپس در روز قبل از آزمون کانون خود را با آزمون‌های کتاب تابستان بسنجید تا با آمادگی حداکثری در جلسه حضور یابید.

البته در يك بازة زماني مشخص، زمان پيشنهادي ما براي هر آزمون 160 دقيقه مي‌باشد، سعي کنید از تكنيك‌هاي مختلف تست‌زني نظير ضربدر و منها نيز استفاده نماييد.

اين دو روش، پيشنهاد ما به شما براي مطالعه در ایام تابستان است، شما نيز سعی کنید تا روش خود را پیدا کنید.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت