دفتربرنامه ريزى به روش قلم چى

دفتربرنامه ريزى به روش قلم چى دفتر برنامه‌ریزی در هر بخش دارای یک جدول برای پیش‌بینی زمان و ثبت زمان مطالعه است. قسمتی هم برای یادداشت ساعات کلی مطالعه‌ی درس‌های عمومی و درس‌های اختصاصی و ساعات تست‌زنی و سه نمودار دایره‌ای است که میزان زمان استفاده‌شده برای درس‌های عمومی، مطالعه‌ی تشریحی و ساعات کلاس و معلم را بر حسب درصد در آن مشخص می‌کنند. ساعات خواب (که باید مابین 6-8 ساعت در روز باشد)، ساعات فوق برنامه (که مربوط به کلاس‌های خارج از محدوده‌ی کتاب درسی است)، ساعات کلاس و معلم (کلاس تقویتی یا کنکوری)، همگی در این دفتر نوشته می‌شود تا دانش‌آموز بتواند از ساعات سپری‌شده اطلاع داشته باشد و برای ساعات دیگر برنامه‌ریزی دقیق‌تری کند. جدول مربوط به تصمیم‌گیری‌های کوتاه‌مدت نیز جزو مهم‌ترین قسمت‌های دفتر است که برای سه زمان صبح و ظهر و شب در نظر گرفته شده است. برای تکمیل این قسمت قبل از انجام هر کاری باید تصمیم‌گیری‌های مربوط به مطالعه‌ی درسی را بنویسد تا نوعی تعهد ایجاد شده و دانش‌آموز برای اجرای آن تلاش کند. هم‌چنین دارای دو بخش مجزا یکی برای یادداشت نکات مثبت و دیگری برای تعیین نکات منفی است که در هفته‌ی گذشته خواهید داشت.در آخر دو سطر برای یادداشت نظر پشتیبان نسبت به عملکرد دانش‌آموز قرار داده شده است تمام قسمت‌های دفتر طوری طراحی شده‌اند که در مواردی که دانش‌آموز دچار مشکلی در برنامه‌ریزی می‌شود به کمک پشتیبان می‌تواند مسیر برنامه‌ریزی خود را روشن‌تر کند. همکاران گرامی دقت نمایید در جلسه آموزش نحوه تکمیل کردن دفتر برنامه ریزی حتما به اهمیت صفحه ۱۸۲ اشاره نمایید . دفتر برنامه ریزی همچون عکس هایی عملکرد هفتگی دانش آموز را نشان می دهند و صفحه ۱۸۲ همچون فیلمی این عملکرد را به صورت یکجا نمایش می دهد و ببینید آیا در خواندن تمام درس‌ها تعادل داشته‌اید یا جایی افراط و تفریط داشته‌اید.

170000 تومان

شابک : 978-964-326-345-4
سال نشر: 1401
نوبت چاپ : 485
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 10000


اولین گام موفقیت و دست یابی به اهداف از پیش تعیین شده، برنامه ریزی است. یک برنامه ریزی صحیح نیازمند رعایت اصول ثابت و متغیر هست. ثابت از جهت رعایت تعادل ها، افزایش تدریجی کمیت و کیفیت مطالعه، رقابت با خود و متغیر از جهت میزان مطالعه تستی و تشریحی، دروس تخصصی و عمومی، بازه های پربازده، هدف گذاری های چند از ده و ... است. اما برای رسیدن به تعادل ها چگونه می توان عدم تعادل های خود را کشف کرد؟ راهکارهای افزایش کمیت و کیفیت مطالعه چیست؟ دفتر برنامه ریزی با ارایه جداول برنامه ریزی، شخص را در جهت یک برنامه ریزی صحیح و اصولی هدایت می کند. عمکرد شخص را در گذشته عینا به نمایش می گذارد و این شفاف سازی او را در جهت رفع نواقص هدایت می کند.

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

 • Electrro
  داریوش براتی - کاربر سایت

  این کتاب یک برنامه ریز جامع ودقیق است. که باعث می شود توانایی وضعف خود را شناخت وارتقا دارد

 • Electrro
  پارسا وفایی - کاربر سایت

  این کتاب واقعا عالی بود و قیمتش هم نسبت به سایر کتاب های برنامه ریزی بقیه ی انتشارات واقعا مناسبه. تشکر از آقای قلم چی

 • Electrro
  نیلوفر صالحی - کاربر سایت

  دفتر برنامه ریزی بهترین رقیب دانش اموزان است

 • Electrro
  اعظم بهرام نژاد - پشتیبان - بافت

  دفتر برنامه‌ریزی در هر بخش دارای یک جدول برای پیش‌بینی زمان و ثبت زمان مطالعه است. قسمتی هم برای یادداشت ساعات کلی مطالعه‌ی درس‌های عمومی و درس‌های اختصاصی و ساعات تست‌زنی و سه نمودار دایره‌ای است که میزان زمان استفاده‌شده برای درس‌های عمومی، مطالعه‌ی تشریحی و ساعات کلاس و معلم را بر حسب درصد در آن مشخص می‌کنند. ساعات خواب (که باید مابین 6-8 ساعت در روز باشد)، ساعات فوق برنامه (که مربوط به کلاس‌های خارج از محدوده‌ی کتاب درسی است)، ساعات کلاس و معلم (کلاس تقویتی یا کنکوری)، همگی در این دفتر نوشته می‌شود تا دانش‌آموز بتواند از ساعات سپری‌شده اطلاع داشته باشد و برای ساعات دیگر برنامه‌ریزی دقیق‌تری کند.

  جدول مربوط به تصمیم‌گیری‌های کوتاه‌مدت نیز جزو مهم‌ترین قسمت‌های دفتر است که برای سه زمان صبح و ظهر و شب در نظر گرفته شده است. برای تکمیل این قسمت قبل از انجام هر کاری باید تصمیم‌گیری‌های مربوط به مطالعه‌ی درسی را بنویسد تا نوعی تعهد ایجاد شده و دانش‌آموز برای اجرای آن تلاش کند.
  هم‌چنین دارای دو بخش مجزا یکی برای یادداشت نکات مثبت و دیگری برای تعیین نکات منفی است که در هفته‌ی گذشته خواهید داشت.در آخر دو سطر برای یادداشت نظر پشتیبان نسبت به عملکرد دانش‌آموز قرار داده شده است
  تمام قسمت‌های دفتر طوری طراحی شده‌اند که در مواردی که دانش‌آموز دچار مشکلی در برنامه‌ریزی می‌شود به کمک پشتیبان می‌تواند مسیر برنامه‌ریزی خود را روشن‌تر کند.
  همکاران گرامی دقت نمایید در جلسه آموزش نحوه تکمیل کردن دفتر برنامه ریزی حتما به اهمیت صفحه ۱۸۲ اشاره نمایید . دفتر برنامه ریزی همچون عکس هایی عملکرد هفتگی دانش آموز را نشان می دهند و صفحه ۱۸۲ همچون فیلمی این عملکرد را به صورت یکجا نمایش می دهد و ببینید آیا در خواندن تمام درس‌ها تعادل داشته‌اید یا جایی افراط و تفریط داشته‌اید.

 • Electrro
  شبنم ولى پور - پشتیبان - خوي

  وسیله ای است برای شخصی سازی برنامه راهبردی.می باید برای خود برنامه ای و نقشه راهی با عنوان تصمیم گیری کوتاه مدت تعیین کنیم و سپس با استفاده از آن به مطالعه بپردازیم و بازخورد عملکرد خود را هر شب و هر هفته .. در آن ببینیم و در جهت بهبود وضعیت خود تلاش کنیم.قطعا که این می تواند بهترین و گویا ترین وسیله مبین وضعیت دانش آموز باشد هم برای خود و هم برای اولیا و هم پشتیبان و دبیر.

 • Electrro
  نگار امانى - پشتیبان - همدان

  این کتاب یک کتاب بسیار بسیار مفید برای شناخت واقعی توانایی ها است.
  داوطلب در این کتاب ساعت مطالعه ی روزانه خود را به تفکیک درس ها و نیز ساعت اختصاص داده شده به فعالیتهای فوق برنامه را یادداشت میکند و به این ترتیب انگار از بالا به زندگی خود نگاه میکند. نقاط قوت و ضعفش برای وی آشکار میشود و میتواند به تقویت و یا اصلاح انها بپردازد.
  مهمترین ویژگی این کتاب این است که به داوطلب می آموزد که با خودش رقابت کند و هر روز بهتر از روز قبل عمل کند.
  داوطلبانی که از این کتاب استفاده کرده اند میگویند بعد از رفتن به دانشگاه هم به استفاده از آن ادامه داده اند و نقش پررنگی در موفقیتشان ایفا کرده است.

 • Electrro
  گلنوش كاظمى فر - پشتیبان - همدان

  اين كتاب يكي از بهترين طرح ها و ابداعات كانون آموزشي قلم چي است با پر كردن اين كتاب داوطلب با خودش رقابت ميكند و سعي ميكند هر هفته به نسبت هفته گذشته از نظر مطالعاتي بهتر شود و پيشرفت كند
  بعد از هفته ها وقتي داوطلب دفتر برنامه ريزي خود را ورق ميزند انگار تابلوي مطالعاتي خود را ورق ميزند و داوطلب نقاط ضعف و قوت خود را متوجه ميشود و خودش سعي ميكند ايراد خود را برطرف كند

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت