آبی فیزیک (3) دوازدهم ریاضی

✔ 1300 تست شناسنامه دار
✔ 29 موضوع منطبق بر 6 فصل کتاب درسی.
✔ 22 پیمانه 10 سوالی: تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت پیمانه های 10 سوالی است.
✔ 48 پیمانه ی 20 سوالی: اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔57 بسته ی مطالعاتی: هر بسته ی مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
✔ 6 آزمون جمع بندی, در پایان هر فصل یک آزمون جمع بندی 20 سوالی ارائه شده است.

400000 تومان

شابک : 978-600-00-1252-6
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 3
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 4000


- مبانی نظری تولید محتوای کتاب و منابع سؤال‌ها:
محتوا، رویکرد و آهنگ پیشروی مباحث کتاب درسی جدید دوازدهم، مبنای تولید این کتاب قرار گرفته است. در بخش سؤالات از سه منبع سؤال‌های شناسنامه‌دار استفاده شده است:

1 ) کنکورهای سراسری: 456  سؤال این کتاب از کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور هر دو رشتة تجربی و ریاضی گزینش شده‌اند. تمام سؤال‌های انتخاب شده منطبق بر محتوا و رویکرد جدید کتاب‌های درسی دوازدهم است.

2 ) آزمون‌های کانون: 226 سؤال این کتاب را سؤالات آزمون‌های برگزار شدة کانون در طی چند سال اخیر تشکیل می‌دهند. این سؤالات بر اساس نتایج آماری هزاران شرکت کننده در آزمون‌ها، گزینش و طبقه‌بندی شده‌اند. این امر تنوع گونه‌ها و توزیع مناسب سطح دشواری سؤال‌ها را تأمین کرده است.

3 ) طرح از کتاب درسی: 318 سؤال از تمرین‌ها، مثال‌ها، فعالیت‌ها، شکل‌ها، جدول‌ها، آزمایش‌ها و تمرین‌های پایان فصول کتاب درسی که مشابه آن‌ها در کنکور و آزمون‌ها وجود نداشت، طراحی، و بدین ترتیب تمام اجزای کتاب درسی پوشش کامل داده شده‌اند.
پیمانه‌ای بودن سؤالات این کتاب سؤال‌های این کتاب بر اساس درخت دانش ابتدای هر فصل، در پیمانه‌های
20 سؤالی و در مواردی محدود 10 سؤالی طبقه‌بندی شده‌اند.

مزیت‌های پیمانه‌ای بودن سؤال‌ها:

1) بهینه شدن تعداد سؤال‌های هر مبحث:
پیمانه‌ای کردن سؤال‌ها کمک کرده است تا تعداد سؤال‌ هر موضوع متناسب با نیاز آن تعیین شود. رعایت این تناسب و توازن، سبب می‌شود تا هر موضوع را به تعداد بهینه‌ای و به دور از افراط و تفریط کار کنید.

2) آسان شدن تنظیم زمان مطالعه:
20 یا 10 سؤالی بودن پیمانه‌ها در درخت دانش نمایش داده شده است. بنابراین از ابتدا، مدت زمان تقریبی مورد نیاز برای مطالعة هر پیمانه قابل پیش‌بینی خواهد بود. پیشنهاد ما برای هر پیمانة 20 سؤالی، نیم ساعت است. (البته حتماً بعد از هر آزمون نیم ساعت نیز برای تحلیل و رفع اشکال احتمالی بگذارید) بدین ترتیب شما می‌توانید زمان مورد نیاز برای مطالعة یک یا چند پیمانه را که شامل موضوعات مورد نظرتان است، از قبل محاسبه کنید و با تعیین زمان‌بندی مناسب، قادر خواهید بود برنامة مطالعاتی خود را واقعی‌تر نوشته و سرعت پیشروی خود را بهبود بخشید.

3) آسان شدن مشاورة آموزشی و تکلیف‌دهی:
پیمانه‌ای بودن سؤال‌ها به مشاوران، دبیران، پشتیبانان و مدیران آموزشی در مشخص کردن تکلیف جلسه به جلسه و پیش‌روی مطالعة دانش‌آموز کمک خواهد کرد.

آزمون‌های جمع‌بندی 20 سؤالی:
در این کتاب 4 آزمون جمع‌بندی 20 سؤالی گنجانده شده که به‌ترتیب در پایان هر فصل آمده است. این آزمون‌ها دو کاربرد دارد: 1) ارزیابی قبل از شروع به تست، 2) ارزیابی و جمع‌بندی پس از تمرین تست‌ها.
در هر دو حالت، علاوه بر ارزیابی و جمع‌بندی، این آزمون‌ها در بهبود برنامة مطالعاتی به شما کمک خواهند کرد.

اجزای اصلی کتاب:
فهرست :
در این کتاب فهرست صرفاً به‌عنوان راهنمای شمارة صفحات مورد نظر مخاطب نیست، بلکه علاوه بر آن شامل آمار دقیق سؤال‌ها و پیمانه‌های آن است و مهم‌تر از آن‌ها، امکان خودارزیابی را قبل از شروع هر مبحث، در طی مطالعه و پایان آن به دانش‌آموز خواهد داد که با رنگ کردن خانه‌های مشخص شده توسط دانش‌آموز صورت می‌پذیرد. این روش ارزیابی در تنظیم برنامه و افزایش بازدة مطالعاتی، به داوطلبان کمک خواهد کرد.

درخت دانش:
در ابتدای هر مبحث، درخت دانش با هدف ارائة یک طرح درس و برنامة منظم مطالعاتی تهیه شده است. علاوه بر آن، درخت دانش به کمک نمادهای ارائه شده به مثابة یک ابزار مؤثر، امکان ارزیابی میزان تسلط و پیشرفت دانش‌آموزان را فراهم ساخته است.

درسنامه:
در اين كتاب برای هر موضوع، آموزشي كامل و كاربردي اما خلاصه و موجز ارائه شده و در موارد لازم، مثال نیز حل شده است. درسنامه بر اساس رویکرد جدید کتاب درسی با تکیة بیش‌تر بر مفاهیم و به ویژه استفاده از نمودارها و تصاویر تألیف شده است. شما مي‌توانيد قبل از شروع به تست زدن در هر موضوع، ابتدا اين بخش را بخوانيد و يا در صورت مواجه شدن با اشكال، به اين متن مراجعه كنيد.

پاسخ تشريحي و راهبرد حل سؤالات:
پاسخ تشريحي سؤالات به طور جامع و كامل آمده است. در موارد لزوم، روش دوم و نکات آن ذکر شده است. در ضمن هر جا نیاز بود، برای هر تیپ از تست‌ها راهبرد حل آورده شده که شما را با روش عمومی حل تست‌های آن تیپ آشنا می‌سازد. توصيه مي‌كنيم حتي اگر تست‌ را درست‌ حل كرديد، پاسخ كتاب را نيز بخوانيد.


محمدجعفر مفتاح

بیشتر

بستننظر کاربران (2)

  • Electrro
    سارا مغنی - کاربر سایت

    سلام خسته نباشید.ببخشید در همین کتاب سوال۱۵محیط نیم دایره ای روباید محاسبه کنیم که بافرمول۲Πr وبه دلیل نیم دایره بودن که میشه ÷۲بایستی جواب برابر ۱۵۰بشه ولی در این کتاب ۱۰۰گرفته شده.با مراجعه به قسمت ثبت اشکال هم متاسفانه نتونستم ثبت کنم.اگه ممکنه رسیدگی کنید.ممنون از کتابهای خوب کانون

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت