جامع منطق دهم انسانی

برخلاف کتاب‌های منطق گذشته که با سبکی قدیمی و مثال‌های کلیشه‌ای، بیشتر به حفظ اصطلاحات تاکید داشت و مهارت کافی در تفکر را ایجاد نمی‌کرد، کتاب جدید منطق دهم، نگرش کاربردی به منطق دارد و کوشیده است تا با طرح مطالب متنوع با شیوه‌های جدید و مثال‌های به روز، حیطه‌ی کاربرد گسترده‌ی منطق را به دانش‌آموزان آموزش دهد و عملاً نشان دهد که چگونه می‌توان از منطق در علوم دیگر استفاده نمود. این کتاب با شیوه‌ی فعالیت محور خود درصدد افزایش توانایی دانش‌آموزان در حل تمرین و پرهیز از خطای اندیشه است. برای رسیدن به این منظور کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی، با تلاش گروهی از همکاران توانمند سعی کرده است کتاب کمک آموزشی تدوین کند که با تصمیم نکته به نکته درس به ایجاد این مهارت و توانمندیی در زندگی علمی و عملی دانش‌آموزان کمک نماید.

170000 تومان

شابک : 978-600-00-0847-5
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 8
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


- درخت دانش: در این صفحه‌ دانش‌آموز می‌تواند با یک نگاه با مباحث اصلی درس و چگونگی ارتباط میان آنها آشنا شود.
2- اهداف درس: هدف از آموختن هر درس به صورت سؤال‌هایی در ابتدای درس مطرح شده است که دانش‌آموز پس از مطالعه‌ی دقیق درس و پاسخ به انواع تمرین‌ها، با پاسخ به این سؤال‌ها می‌تواند میزان یادگیری خود را بسنجد و در صورت عدم پاسخ، با رجوع مجدد به درس و تمرینات درسی، مشکل درسی خود را برطرف نماید.
3- مفاهیم کلیدی: اصطلاحات و مفاهیم اصلی درس به صورت واژگانی نوشته شده است که دانش‌آموز در صورت نیاز به دانستن بیشتر و یا انجام تحقیق درسی می‌تواند از آنها به عنوان کلید واژه استفاده کند.
4- درس‌نامه: تمام نکات درسی به صورت مجزا و گام به گام با حفظ محتوای اصلی کتاب درسی بیان شده است تا آموزش به صورت دقیق صورت گیرد.
5- سؤال‌های دو گزینه‌ای ضمن درس: این سؤال‌ها که در درس‌نامه بعد از هر مطلب درسی مطرح شده است در فهم بهتر درس و مهارت در حل تمرین به دانش‌آموز کمک می‌کند.
6- آزمون‌های تشریحی بعد از هر درس‌نامه: در پایان هر درس‌نامه یک آزمون تشریحی از انواع سؤال‌ها طراحی شده است تا دانش‌آموز با پاسخ به آنها، مهارت حل تمرین را در خود تقویت نموده و در آزمون‌های داخلی و پایانی مدرسه موفق شود.
7- آزمون‌های چهارگزینه‌ای: در هر درس علاوه بر آزمون تشریحی، یک آزمون چهارگزینه‌ای تدوین شده است که پاسخ و تحلیل آنها، نوعی آموزش و افزایش مهارت را در دانش‌آموز ایجاد می‌کند و زمینه‌ی موفقیت او را در آزمون‌های تستی مختلف و در نهایت ورود به دانشگاه فراهم می‌آورد.
8- پاسخ‌نامه تشریحی آزمون‌های طراحی شده: هر یک از آزمون‌های تشریحی و چهارگزینه‌ای و جامع، دارای پاسخ‌نامه‌ی تشریحی در پایان کتاب است که دانش‌آموز پس از انجام آزمون‌ها با مراجعه به آنها می‌تواند پاسخ خود را ارزیابی نموده و در صورت نادرست بودن به تحلیل آنها بپردازد و به این ترتیب فرآیند آموزش را در خود نهادینه سازد.
9- آزمون‌های جامع نیم‌سال اول و کل کتاب: این آزمون‌ها فرآیند آموزش را تکمیل نموده و دانش‌آموز را در پایان نیم‌سال اول و در پایان سال آماده‌تر می‌کند تا در امتحانات پایانی به موفقیت بیشتری دست یابد.
10- تناسب و توازن: رعایت تعادل در طراحی سوالات یک فاکتور تعیین کننده در امر زیبایی محتوایی و جامع و مانع بودن شمرده می‌شود. در واقع بر پایه یک ضابطه و قانون این طراحی‌ها صورت پذیرفته و عاملی مؤثر در ممانعت از دخیل شدن سلیقه فردی مؤلفان شده است. در جدول زیر به صورت عملیاتی، پیاده کردن هر یک از این شاخص‌ها در هر فصل تبیین شده است.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت