جامع جغرافیای ایران دهم

بسیار خرسند هستیم که این توفیق را پیدا کرده‌ایم تا نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌ جغرافیای ایران در دوره‌ی متوسطه‌ی دوم (ویژه‌ی تمامی رشته‌ها) را تولید کنیم. کتاب جغرافیای ایران ویژه‌ی کلیه‌ی رشته‌‌ها (نظری ـ فنی‌حرفه‌ای و کاردانش) می‌باشد،
لذا بر آن شدیم که کتاب تولید شده به صورت جامع تولید و قابل استفاده‌ی کلیه‌ی دانش‌آموزان باشد.
این کتاب به معنای واقعی کتاب جامع است؛ زیرا از یک سو از طریق سؤالات تشریحی، دانش‌آموزان را برای امتحانات مدارس آماده می‌کند و از طرفی به وسیله‌ی سؤالات چهارگزینه‌ای و تستی، مهارت دانش‌آموزان را برای شرکت در آزمون‌ها تقویت می‌کند.
آیتم‌های موجود در این کتاب به شرح ذیل می‌باشد:
1- درخت‌دانش: در ابتدای هر درس برای طبقه‌بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری طراحی شده‌اند.
2- کلیدواژه: کلماتی که بار آموزشی دارند و به یادگیری دانش‌آموز کمک خواهد کرد و مرتبط با همان درس خاص است.
3- درس‌نامه‌ی کامل و جامع با مثال‌های متنوع: در این بخش سعی شده است تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی سؤالات به آن‌ها نیاز دارند، با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متنوع، پوشش داده شود.
3- سؤالات تشریحی هر درس: این سؤالات کاملاً در سطح و تیپ امتحانات مدارس و نهایی طراحی شده است. از ویژگی‌های این بخش کتاب، تنوع سؤال‌های آن است به‌طوری که از سؤال‌های تشریحی با پاسخ بلند، سؤال‌های با پاسخ کوتاه، سؤال‌های جورکردنی، صحیح و غلط، جای خالی و چهارگزینه‌ای استفاده شده است.
4- سؤالات چهارگزینه‌ای و تستی در سه بخش ترجمه، قواعد و درک‌مطلب: در این بخش سؤالاتی از آزمون‌های سراسری و یا آزمون‌های قبلی کانون که با اطلاعات کتاب درسی قبل پاسخ‌گویی هستند، آورده شده است. در موردی که نیاز بود برای رعایت پوشش مطالب سؤالاتی نیز طراحی شده است. شایان ذکر است که تمام سؤال‌های این کتاب دارای آدرس و مرجع می‌باشند
5- در انتهای کتاب دو آزمون دوره‌ای تشریحی (براساس بارم‌بندی امتحانی) و دو آزمون دوره‌ای تستی (مشابه تعداد سؤال و تیپ کنکور) همراه با پاسخ تشریحی گنجانده شده است.
هیأت مؤلفان

180000 تومان

شابک : 978-600-00-0832-1
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 6
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2000


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت