آبی عربی کنکور انسانی

✔ 54 پیمانه ی 10 سوالی : تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت پیمانه ای 10 سوالی است.
✔ 73 پیمانه ی 20 سوالی: اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ 20 بسته مطالعاتی: هر بسته مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
✔ 6 آزمون جمع بندی و در پایان هر نیم سال دهم ، یازهم ، دوازدهم برای بازیابی مطالبی ارائه شده است.
✔ سوالات هر درس در 3 تیپ موضوعی ترجمه - واژگان و مفهوم - قواعد طبقه بندی شده است.
✔ 20 مجموعه شامل لغات جدید هر درس و ارتباط های معنایی هر لغت ارائه شده است.
✔ 50 درک مطلب در قالب 25 پیمانه 10 سوالی همراه روش ها و راهکار های پاسخ به سوالات ارائه شده است.

500000 تومان

شابک : 978-600-00-1334-9
سال نشر: 1403
نوبت چاپ : 2
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


معرفی کتاب

كتاب عربی کنکور انسانی، از مجموعه کتاب‌های آبی پیمانه‌ای، کتابی كامل است كه نيازهاي دانش‌آموزان رشتة ادبیات و علوم انسانی را در درس عربی پاسخگوست. اين كتاب:

1) جامع است؛ یعنی تمام مطالب سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را در کنار یادآوری مطالب مهم از متوسطة اول، شامل می‌شود.

2) کامل و کافی است؛ یعنی انواع نیازها در زمینة آموزش، تمرین و تسلط بر مطالب را پاسخگوست، بنابراین دانش‌آموز را از منابع دیگر بی‌نیاز می‌کند و او را از آشفتگی در منابع مطالعاتی دور می‌سازد.

3) براي همة دانش‌آموزان، با هر سطح آموزشي، مناسب و كاربردي است؛ چون مطالب به تفصیل و با ذکر نکات پایه و یادآوری آمده است.

ساختار كتاب

1- درس‌نامه‌ها: هر درس با درس‌نامة قواعد آغاز می‌شود، در این بخش، تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی به سؤالات نیاز دارند، پوشش داده شده است، تلاش شده با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متعدد، مطالب به‌صورت بسته‌های کوچک ارائه شوند تا تأثیرگذاری بالاتری داشته باشند. هم‌چنین نکات به‌صورت کاربردی عنوان شده‌اند و از بیان مطالب اضافی و کم‌استفاده پرهیز شده است.جعبة لغات، مجموعة لغات هر درس به همراه مترادف، متضاد و جمع مکسّر (برای اسم‌ها) و شکل ماضی، مضارع و مصدر (برای فعل‌ها) است که سعی دارد با ایجاد ارتباط‌های معنایی میان لغات، قدرت متن‌خوانی دانش‌آموز را افزایش دهد و دایرة لغات او را وسیع‌تر کند.

2- سؤالات چهارگزینه‌ای پیمانه‌ای: سؤالات چهارگزینه‌ای در سه بخش ترجمه، واژگان و مفهوم و قواعد ارائه شده‌اند، سعی شده سؤالاتی از آزمون‌های سراسری یا آزمون‌های پیشین کانون که با معلومات کتاب‌های درسی جدید قابل پاسخ‌گویی هستند، با اعمال تغییرات لازم، حفظ شوند. در سایر موارد سؤالاتی طرح شده‌ تا همة موضوعات و تمرین‌های درس را به‌طور کامل پوشش دهند. سؤالات در پیمانه‌های 10 تایی و 20 تایی ارائه شده‌اند؛ این پیمانه‌‌ها به شما کمک می‌کند تا برنامة تمرین تستی منظم‌تری داشته باشید؛ به‌طور مثال، هر روز یا هر هفته، یک یا چند پیمانه را تمرین کنید و هم مدیریت زمان نمایید و هم تمرین تستی پیوسته و بی‌وقفه داشته باشید.

‌ 3-آزمون‌های جمع‌بندی: در پایان هر نیم‌سال، آزمون‌های جمع‌بندی درنظر گرفته شده است که می‌تواند برای بازیابی مطالب مفید واقع شود. این آزمون‌ها شامل انواع تیپ‌های سؤال هستند و به شما در جمع‌بندی مطالب بسیار کمک می‌کنند.

4-بخش ویژة درک مطلب: درک‌مطلب از بخش‌های مهم در آزمون عربی است؛ بخش ویژة درک مطلب در این کتاب، علاوه بر روش‌ها و راهکارهای پاسخگویی به درک مطلب، شامل متون و پیمانه‌های سؤال، از درک‌مطلب‌های کنکور سراسری و تألیفی است.

5-پاسخ‌نامه تشریحی: در این بخش، تمامی سؤالات به‌طور کامل و با تشریح گزینه‌های درست و نادرست پاسخ داده شده‌اند.

چگونه از کتاب استفاده کنیم؟

پیشنهاد ما به شما دانش آموزان عزیز این است که پس از مطالعة کتاب درسی، درس‌نامة قواعد و جعبة لغات را مطالعه نمایید و سپس به تمرین تستی بپردازید. پس از تمرین هر پیمانه، به کمک پاسخ‌های تشریحی، تمام گزینه‌ها را تحلیل کنید. در درس عربی، تنها تحلیل گزینة صحیح کافی نیست و در هر سؤال، باید گزینه‌های نادرست نیز کاملاً تحلیل و بررسی شوند؛ پس به‌خاطر داشته باشید که در درس عربی، از هر تست، حداقل چهار نکته باید آموخت.

بخش ویژة درک مطلب را فراموش نکنید!
تمرین درک مطلب باید در طول سال تحصیلی، در برنامة هفتگی قرار داشته باشد؛ پس تمرین درک مطلب را تا ماه‌ها و هفته‌های آخرِ قبل از کنکور به تأخیر نیندازید. پیشنهاد ما این است که هر هفته، یک پیمانه از بخش درک مطلب را تمرین نمایید و به کمک صفحة ارزیابی پیشرفت که در این بخش قرار دارد، روند پیشرفت تدریجی خود را ثبت و دنبال نمایید.


سیّدمحمدعلی مرتضوی

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت