آبی جامعه شناسی کنکور انسانی

✔ 988 سوال های کنکور و آزمون های کانون
✔ 101 تست از کنکور های سراسری داخل و خارج کشور
✔ 64 پیمانه 10 سوالی : 62 موضوع در قالب پیمانه های 10 سوالی ارائه شده است.
✔ 33 پیمانه 20 سولی : 27 موضوع در قالب پیمانه های 20 سوالی ارائه شده است.
✔ 312 سوال طراحی شده: 312 تست از کتاب درسی برای پوشش کامل مباحث طراحی شده است.
✔ 4 آزمون جمع بندی : در پایان جامعه شناسی 1 و 2 و پایان نیم سال اول و دوم

در حال چاپ

شابک : 978-600-00-1782-8
سال نشر: 98
نوبت چاپ : 1
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2500


اصول و ویژگی‌های کتاب

الف) درخت دانش: در ابتدای هر فصل یک نمایة کلی از درس‌ها، به‌منظور نظم بخشیدن به مطالعه، انسجام فکری و هم‌چنین برای مشخص کردن مسیر مطالعاتی ارائه شده است.

ب) درس‌نامه‌: در آغاز هر درس، مطابق متن کتاب درسی، درس‌نامه‌هایی به‌صورت خلاصه و طبقه‌بندی‌شده، در قالب جدول و نمودار نگارش یافته‌‌است. در هر درس‌نامه، تعدادی نکات کلیدی و پرکاربرد نیز گنجانده شده‌اند. هم‌چنین مطالب بخش «بخوانیم و بدانیم» نیز به‌صورت خلاصه بیان شده است.

ج) سؤالات شناسنامه‌دار:

1. کنکورهای سراسری و خارج از کشور: نظر به تغییرات مباحث درسی کتاب جامعه‌شناسی، در این کتاب 101 سؤال از کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور سال‌های قبل گزینش شده‌اند. در جامعه‌شناسی (3) نیز، با توجه به جدید بودن مطالب، سؤالات تألیفی بیش‌تری وجود دارد.

2. سؤالات آزمون‌های کانون: تعداد 887 تست از آزمون‌های کانون سال‌های قبل انتخاب شده‌اند. در گزینش این سؤالات، پوشش حداکثری مطالب کتاب درسی جدید مورد توجه قرار گرفته است؛ لذا برخی سؤالات در بعضی موارد تغییراتی نیز داشته‌اند.

3. سؤالات مکمل و مرتبط با متن کتاب درسی: برای پوشش کامل مطالب کتاب درسی، 312 سؤال تألیفی نیز در این کتاب قرار داده‌ایم. در طراحی این سؤالات تلاش مؤلفان بر این بوده است که تمامی تیپ‌های سؤالات که از مطالب کتاب درسی جدید امکان طراحی دارند، پوشش داده شود.

د) پیمانه‌ای بودن سؤالات کتاب: سؤالات این کتاب براساس موضوعات موجود در کتاب درسی، در قالب پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی ارائه شده‌ است. (64 پیمانة 10 سؤالی و 33 پیمانة 20 سؤالی)؛ پیمانه‌ای بودن سؤالات مزیت‌هایی دارد، از جمله :

1. مدیریت و مهندسی برنامة شخصی مطالعه و تمرین (ایجاد نظم در مطالعه)؛ دانش‌آموزان با توجه به تعداد پیمانه‌های هر مبحث، راحت‌تر می‌توانند زمان خود را برای مطالعه هر مبحث تنظیم کنند. ضمن این‌که تعداد پیمانه‌های هر مبحث با توجه به اهمیت آن انتخاب شده ‌است تا در هر موضوع، تعداد سؤالات متناسب با آن در اختیار دانش‌آموز قرار گیرد.
2. پرهیز از افراط و تفریط؛ وجود پیمانه‌ها در کتاب، سبب شده ‌است که مؤلفان کتاب به اندازة اهمیتی که موضوعات دارند، سؤال ارائه کنند.

3. اختصاص دادن زمان مناسب برای هر درس بر حسب توانایی‌ها و نیازهای شخصی

4. تقسیم مطالعة مباحث بر اساس پیمانه‌ها در بازة دو هفته‌ای بین آزمون‌ها

5. پوشش تمامی مطالب در یک ترکیب بهینه از سؤالات؛ در پیمانه‌های هر مبحث، طیف کاملی از تیپ‌های سؤالات مربوط به آن مبحث در نظر گرفته شده‌ است که با توجه به مباحث کتاب جامعه‌شناسی از خستگی دانش‌آموز در حین مطالعه جلوگیری کند.
هـ) آزمون‌های جمع‌بندی: در پایان کتاب جامعه‌شناسی (1) و (2) و هم‌چنین در انتهای مباحث هر نیم‌سال در جامعه‌شناسی (3)، آزمون‌ جمع‌بندی 20 سؤالی در نظر گرفته شده است.

و) پاسخ‌های تشریحی: در پاسخ‌های تشریحی اولاً سعی شده ‌است پاسخ‌ها به صورت کامل و دقیق نوشته شود تا دانش‌آموزان برای فهم پاسخ نیازی به مراجعه دوباره به درس‌نامه‌ها نداشته باشند و ثانیاً بیش‌تر گزینه‌های نادرست تشریح شده‌اند تا دام‌های آموزشی هر مبحث بهتر شناخته شود.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت