آبی اقتصاد کنکور انسانی

✔ 48 پیمانه 10 سوالی: اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 10 سوالی است.
✔ 16 پیمانه 20 سوالی: تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ آزمون جمع بندی : 14 آزمون جمع بندی در پایان هر فصل یک آزمون جمع بندی ارائه شده است.
✔ سوال های طراحی شده: 124 تست از کتاب درسی برای پوشش کامل مباحث طراحی شده است.

97000 تومان

شابک : 978-600-00-1329-5
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 2
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


مقدمه

اصول و ویژگی‌های کتاب:

الف- درخت دانش:
در ابتدای هر فصل یک نمایة کلی از بخش، به‌منظور نظم بخشیدن به مطالعه، انسجام فکری و هم‌چنین برای مشخص کردن مسیر مطالعاتی ارائه شده است.

ب- درس‌نامه‌:
در آغاز هر فصل، مطابق متن کتاب درسی، درس‌نامه‌هایی به صورت طبقه‌بندی نگارش شده‌اند. در فصل‌های تولید، بازار، آشنایی با شاخص‌های اقتصادی، پول، بانک، فقر و توزیع درآمد، بودجه و مالیه دولت باید بر مسائل سود، نحوة محاسبة مازاد و کمبود عرضه، محاسبة شاخص‌های اقتصادی از قبیل تولید ناخالص (خالص) داخلی (ملی)، درآمد ملی، درآمد سرانه و …، نقدینگی، مسائل دهک‌ها و مسائل مالیات تسلط داشته باشید. در درس‌نامه‌ها به تفصیل در خصوص حل مسائل توضیح داده شده است.

ج- سؤالات شناسنامه‌دار:
ـ کنکورهای سراسری و خارج از کشور: نظر به تغییرات مباحث درسی اقتصاد نسبت به گذشته، در این کتاب 212 سؤال از کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور سال‌های 89 تا 97 گزینش شده‌اند.

ـ سؤالات آزمون‌های کانون: تعداد 464 تست از آزمون‌های کانون در سال‌های قبل انتخاب شده‌اند. در گزینش این سؤالات، پوشش حداکثری مطالب کتاب درسی جدید مورد توجه قرار گرفته است؛ لذا برخی سؤالات در مواقعی تغییراتی نیز داشته‌اند.

ـ سؤالات مکمل و مرتبط با متن کتاب درسی: برای پوشش کامل مطالب کتاب درسی، 124 سؤال تألیفی نیز در این کتاب قرار داده‌ایم.
در طراحی این سؤالات تلاش بر این بوده است که تمامی تیپ‌های سؤال که از مطالب کتاب درسی جدید امکان طراحی دارند، پوشش داده شود. هم‌چنین تمامی فعالیت‌ها و پرسش‌های کتاب درسی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در بخش پرسش‌های پایان فصل کتاب درسی، سؤال‌هایی مشاهده می‌شود که علی‌رغم حذف این مباحث از متن کتاب، هم‌چنان در این بخش باقی‌مانده‌اند. در درس‌نامه به این موارد به‌طور کامل اشاره شده است و پرسش‌هایی نیز از آن‌ها طرح شده است.

د- پاسخ‌های تشریحی:
در پاسخ‌های تشریحی اولاً سعی شده‌است پاسخ‌ها به صورت کامل و دقیق نوشته شود تا دانش‌آموزان برای فهم پاسخ نیازی به مراجعه دوباره به درس‌نامه‌ها نداشته باشند و ثانیاً بیش‌تر گزینه‌های نادرست تشریح شده‌اند تا دام‌های آموزشی هر مبحث بهتر شناخته شود.

هـ : پیمانه‌ای بودن سؤالات کتاب:
سؤالات این کتاب بر اساس موضوعات موجود در کتاب درسی، در قالب پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی ارائه شده‌است. (48 پیمانة 10 سؤالی و 16 پیمانة 20 سؤالی)، پیمانه‌ای بودن سؤالات مزیت‌هایی دارد:
1- مدیریت و مهندسی برنامة شخصی مطالعه و تمرین (ایجاد نظم در مطالعه) : دانش‌آموزان با توجه به تعداد پیمانه‌های هر مبحث، راحت‌تر می‌توانند زمان خود را برای مطالعه هر مبحث تنظیم کنند. ضمن این‌که تعداد پیمانه‌های هر مبحث با توجه به اهمیت آن انتخاب شده‌است تا در هر موضوع، تعداد سؤالات متناسب با آن در اختیار دانش‌آموز قرار گیرد.
2- پرهیز از افراط و تفریط: وجود پیمانه‌ها در کتاب، سبب شده‌است که مؤلفان کتاب به اندازة اهمیتی که موضوعات دارند، سؤال ارائه کنند.
3- اختصاص دادن زمان مناسب برای هر درس بر حسب توانایی‌ها و نیازهای شخصی
4- تقسیم مطالعة مباحث بر اساس پیمانه‌ها در بازة دو هفته‌ای بین آزمون‌ها
5- پوشش تمامی مطالب در یک ترکیب بهینه از سؤالات: در پیمانه‌های هر مبحث، طیف کاملی از تیپ‌های سؤالات مربوط به آن مبحث در نظر گرفته شده‌است.

و- آزمون‌های جمع‌بندی:
در پایان هر فصل یک آزمون جمع‌بندی برای مرور مباحث و آزمایش دقیق آموخته‌ها قرار داده شده است.سارا شریفی

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت