پر تکرار آمار و احتمال یازدهم ریاضی

کتاب سؤال‌های پرتکرار آمار و احتمال یازدهم شامل 247 سؤال از مدارس سراسر کشور (عادی،‌نمونه دولتی وتیزهوشان) و 237 سؤال طراحی شدۀ مکمل و مرتبط با کتاب درسی است.
اصول کلی تولید کتاب آمارواحتمال
این کتاب بر پایۀ 4 محور زیر تهیه شده است:
1) پوشش کامل کتاب درسی (متن، مثال، تمرین و…)
2) تولید محتوا متناسب با رویکرد و اهداف کتاب درسی آمار و احتمال یازدهم
3) رعایت توازن و تناسب هر مبحث یعنی گنجاندن تعداد سؤال بهینه (نه زیاد و نه کم) برای تسلط کامل بر تمام مباحث
4) استفاده از خرد جمعی دبیران سراسر کشور به کمک برگه‌های امتحانی جمع‌آوری شده از مدارس سراسر کشور

150000 تومان

شابک : 978-600-00-1071-3
سال نشر: 1401
نوبت چاپ : 2
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 5000


فهرست- راهنمای مطالعه
طراحی فهرست به‌گونه‌ای است که علاوه بر این‌که امکان دسترسی به عناوین کتاب را برای شما فراهم می‌سازد، تعداد زیرموضوع‌ها وتعداد سؤال‌ها مشخص شده است. ضمن این‌که در کنار هر زیرموضوع، یک آیکون ارزیابی پیشرفت در سه رنگ (آبی، سبز و زرد) مشاهده می‌نمایید و پیشنهاد اکید داریم که پس از پاسخ به هر زیرموضوع، سطح خود را مشخص کنید تا به‌صورت مقایسه‌ای از میزان تسلط خود بین فصل‌های مختلف کتاب آگاه شوید و به هنگام مرور و جمع‌بندی بر اساس این کادرها، اولویت‌بندی صحیح‌تری داشته باشید.
درخت دانش
در ابتدای هر فصل، درخت دانش با هدف ارائۀ یک طرح درس، برنامۀ مطالعاتی و صفحۀ ارزیابی پیشرفت تحصیلی طراحی شده است. در هر درخت دانش، زیرموضوع‌های آن فصل به‌همراه تعداد سؤال شناسنامه‌دار آن زیرموضوع از جمله اطلاعاتی است که می‌تواند به دانش‌آموزان در دسته‌بندی و ارزیابی مبحث کمک کند.

راهبرد حل مسئله
در ابتدای هر درس، راهبرد حل سؤال‌های مربوط به آن درس مطابق با نیاز دانش آموزان ارائه شده است. راهبرد حل مسئله در این کتاب به صورت مرحله به مرحله نوشته شده است که با مطالعۀ آن دانش‌آموزان می‌توانند به سؤال‌های آن درس پاسخ دهند.

پوشش کتاب درسی

تمامی سؤال‌های موجود در این کتاب شناسنامه‌دار هستند. به این معنی که آدرس سؤال‌ها بر اساس صفحۀ کتاب درسی ، کار در کلاس، فعالیت و یا تمرین کتاب درسی و همچنین نام مدرسه‌ای که سؤال از آن انتخاب شده، مشخص شده است. ترتیب سؤالات در هر زیرموضوع از ساده به دشوار بوده تا نظم آموزشی مطالب حفظ شود.
از 484 سؤال این کتاب، 231 سؤال مربوط به امتحانات مدارس سراسر کشور و 16 سؤال منتخب از مدارس تیزهوشان و 170 سؤال تألیفی جهت پوشش کامل مطالب درسی نیز ارائه و طراحی شده که نیاز دانش‌آموزان را به‌طور کامل برآورده می‌سازند.

ضریب تناسب و توازن

به ازای هر زیرموضوع ( 40 زیرموضوع) کتاب، 12 سؤال در کتاب آورده شده است و به ازای هر نمرۀ پایانی (20 نمره)،24 سؤال در کتاب آورده شده است.
چهار امتحان جامع در کتاب

در این کتاب 2 امتحان ویژۀ نیم‌سال اول و 2 امتحان خرداد ماه در پایان کتاب گنجانده شده است تا در دوران امتحان، مطالب را جمع‌بندی کنید.

DVD همراه کتاب

DVD همراه کتاب، شامل 40 فیلم آموزشی سه دقیقه‌ای و 82 فیلم از حل سؤال‌های منتخب از این کتاب است.
سؤال‌هایی که در DVD همراه کتاب توسط دبیران حل شده، در جلوی هر سؤال با نماد مشخص شده‌اند.

امید است این مجموعه، مخاطبان را در فراگیری مطالب درسی به نحو احسن یاری نماید. در پایان از زحمات سرکار خانم علیزاده به عنوان مدیر محترم تولید کتاب، اساتید محترم آقایان ابومحبوب و ذوالفقاری به عنوان همکاران تألیف کتاب و خانم‌ها صالحی و مرزوق و آقای رحیم‌خانلو در گروه محترم مستندسازی کتاب صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت