جامع تاریخ (2) یازدهم انسانی

درس تاریخ از درس‌های تخصصی رشته‌ی علوم انسانی است و با توجه به اهمیت درس تاریخ در نگارش این کتاب تلاش شده ابزار کمکی مناسب و متنوع آموزشی در اختیار شما بزرگواران قرار داده شود هرچند که نباید از یاد برد که مبنای اصلی کتاب درسی است.
شامل 4 فصل و 16 درس می‌باشد:
فصل اول: تاریخ‌شناسی شامل 2 درس / فصل دوم: ظهور اسلام؛ حرکتی تازه در تاریخ بشر شامل 5 درس / فصل سوم: ایران از ورود اسلام تا پایان صفویه شامل 7 درس / فصل چهارم: اروپا در قرون وسطا و عصر جدید شامل 2 درس
طراحی مفهومی:
تناسب و توازن: کیفیت و محتوای زیبای هر کتابی بستگی به رعایت تناسب و توازن در آن کتاب دارد.
تناسب و توازن = مانع پرداختن مؤلف به یک فصل و بازماندن از فصل دیگر می‌شود و یک نکته مهم دیگر اینکه تألیف کتاب از سلیقه و نظر شخصی طراح دور می‌شود و تعداد صفحه‌ها و سؤال‌های کتاب، طبق قاعده و فرمول خاصی تألیف می‌شود.
تعداد سوال موجود در‌کتاب به ازای هر درس را ضریب توازن و تناسب آن کتاب می‌نامیم. ضریب توازن و تناسب را به این خاطر در نظر گرفته‌ایم که تعداد سؤال‌های هر مبحث به طور ناموزون، کم یا زیاد نباشند، بلکه هدفمند و متناسب با بودجه‌بندی همان مبحث تعیین شده باشند.
رعایت این تناسب و توازن، تعداد سؤالات را بهینه می‌کند و شما مطمئن می‌شوید که در هر مبحث به اندازه‌ی کافی ومتناسب تمرین وجود دارد و به هیچ مبحثی کم‌توجهی نشده و یا در هیچ مبحثی افراط و زیاده‌روی صورت نگرفته است بنابراین بازده‌ی مطالعاتی شما به حداکثر خواهد رسید.
تعداد سؤال موجود در این کتاب (1190 سؤال) برمبنای تعداد صفحه‌ی کتاب درسی، تعداد فعالیت‌ها، تعداد تصاویر و جداول مهم هر درس لحاظ شده است.

290000 تومان

شابک : 978-600-00-1057-7
سال نشر: 99
نوبت چاپ : 6
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 2500


1) درخت دانش: نقشه‌راهی است که در آن اهداف آموزشی هر درس ترسیم شده است. شامل موضوع‌های اصلی و سپس با توجه و نیاز موضوع، به زیر موضوع‌ها و شاخه های فرعی‌تری تقسیم می‌شود وبه دانش آموز در به یاد سپردن و طبقه‌بندی مطالب هر فصل کمک خواهد کرد.
2) مفاهیم کلیدی: حیطه‌ی محتوایی درس در قالب واژه‌های مهم و گویایی است که توانایی بیان هدف اصلی درس را داراست. شامل عبارات و کلمات جدیدی است که برای درک بهتر مفاهیم در ابتدای هر درس مشخص شده است. این مفاهیم ماندگاری مفاهیم اصلی وکلیدی را در ذهن دانش‌آموزان را در پی خواهد داشت.
3) اهداف کلی درس: هدف اصلی هر درس، طرح و نقشه‌های کلی از آنچه که در پایان درس از دانش‌آموز انتظار دانستن آن را داریم در ابتدای درس مطرح می‌شود. این اهداف در یک یا چندین جمله خلاصه شده است.
4) درس‌نامه: دربردارنده‌ی نکات مهم درس است و معلم با به‌کارگیری این بخش می‌تواند فرایند آموزشی فعالی را با یاری دانش‌آموزان در کلاس پیش ببرد.
یک درس‌نامه قوی و کاربردی، درس‌نامه‌ای است که با در اختیار نداشتن کتاب درسی، نیاز دانش‌آموز را برطرف کند و با سوال های چهارگزینه‌ای طراحی شده ارتباط مفهومی داشته باشد. هر دو این موضوع در درس‌نامه این کتاب از سوی مؤلفان محترم لحاظ شده است.
5) پرسش‌های تشریحی: شامل سؤالات استاندارد مطابق امتحانات هماهنگ مدارس است و به دانش‌آموز و معلم برای امکان بهبود امر یادگیری و یاددهی کمک خواهد کرد. نکته حائز اهمیت اینکه هیچ قسمتی از نظر طراحان سؤال فراموش نشده و به تمام مطالب پرداخته شده است. مانند جدول‌ها، فعالیت‌ها، بیشتر بدانیم‌ها، تصاویر، مهارت های جغرافیایی، گفت و گو کنید و ... پرسش‌های تشریحی مشابه تیپ‌های مختلف یک برگه‌ی امتحانی تنظیم شده است. شامل: درست و نادرست، جای خالی، وصل کردنی، انتخاب گزینه صحیح، سؤال با پاسخ کوتاه و سؤال با پاسخ بلند است.
6) پرسش‌های چهارگزینه‌ای: سؤال‌های این بخش براساس موضوع‌های درخت دانش و در ذیل هر موضوع سؤال‌های مرتبط با آن قرار گرفته است. ترتیب قرار گرفتن این سؤال‌ها بر اساس سؤال‌های حافظه‌ای، کنکاشی، مفهومی، و ترکیبی است و هدف، تسلط دانش‌آموزان بر کسب مهارت در تست‌زنی می‌باشد.
7) پاسخ‌نامه‌کامل: در پاسخ‌نامه به شرح و تحلیل و پاسخ‌گویی به پرسش‌های تشریحی و چهارگزینه‌ای می‌پردازیم و علاوه بر پاسخ کوتاه، به تحلیل نکات کلیدی و دام‌دار نیز اشاره می‌شود. پاسخ و نکات کلیدی با رنگ خاص مشخص شده تا توجه دانش آموز را بیشتر به نکته جواب جلب کند. در مقابل پاسخ آدرس کتاب درسی نیز ذکر شده است

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت